Aktivity

Aktivity v předškolním věku hrají důležitou roli v trávení volného času dítěte. V tomto životním období dítě navštěvuje mateřskou školu, kde bude vedeno k aktivitám, jako je cvičení, malování, zpívání a nejrůznější hry, které podporují jeho vývoj. Díky tomu mají rodiče tyto záležitosti v jistém smyslu ulehčeny. Navíc, her pro předškoláky je všude dostatek, najdeme je na internetu, v knihách a můžeme se […]

Aktivity v předškolním věku hrají důležitou roli v trávení volného času dítěte. V tomto životním období dítě navštěvuje mateřskou školu, kde bude vedeno k aktivitám, jako je cvičení, malování, zpívání a nejrůznější hry, které podporují jeho vývoj. Díky tomu mají rodiče tyto záležitosti v jistém smyslu ulehčeny. Navíc, her pro předškoláky je všude dostatek, najdeme je na internetu, v knihách a můžeme se inspirovat i činnostmi, které si dítě oblíbilo v mateřské škole.

Vstup do podrubriky Aktivity

Možná si právě v tomto věku najde dítě svou oblíbenou činnost, které se bude následně držet. Je důležité, aby si dítě vyzkoušelo více činností a my jej netlačili do toho, co by podle nás mělo dělat. Občas není na škodu držet své vlastní preference na uzdě a pozorovat tendence svého dítěte.

Svůj význam mají jak činnosti, které můžeme provádět doma, tak venkovní aktivity. Dítě by se mělo naučit, že zábava se zdaleka nemusí točit jen kolem televize a počítače, ale že volný čas se dá trávit i aktivně, venku.

V každém případě, nezapomínejte mít své dítě neustále na očích, ať už pobíhá venku na hřišti, nebo doma vyrábí věci z papíru.

Vstup do podrubriky Aktivity

Více o tématu: časzábava

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist