Bar 30. tt – výsledky krevních testů a nevolnost

V tomto týdnu jsem se potýkala s ohromnými křečemi a bolestí žaludku. Jak jsem se v prvním těhotenství mohla cpát hřebíky, tak nyní jsem po každém ostřejším či mastnějším jídle zažívala několikahodinová muka, při kterých jsem se bolestí svíjela v posteli.

Dorazily výsledky krevních testů z minulého týdne. Těhotenskou cukrovku nemám a víceméně vše bylo v pořádku až na nižší hladinu hemoglobinu, která evidentně nezmizela ani po tom, co jsem začala brát železo a také vyšší hladinu cholesterolu. Ačkoliv oboje hodnoty byly prý pro těhotnou zcela normální a očekávatelné, musela jsem snížit přísun mastného a nezdravého jídla. Kdybych to neudělala, zcela jistě by mi ten žaludek co nevidět upadl. Za dva týdny mne čeká cesta do Prahy, tak mám v plánu zajít na návštěvu za svou českou praktickou lékařkou, aby se na mne trochu podívala a řekla mi, zda tyto neduhy k těhotenství opravdu patří, či se děje v mém těle něco nekalého. Ačkoliv izraelské lékařství je na dobré úrovni, stejně se v péči českých doktorů cítím lépe a víc jím věřím.

Tím jsem vám vlastně i prozradila, jaké jsou plány do budoucna. Čeká mne třídenní cesta do České republiky čistě za účelem registrace do těhotenské poradny, vystavení těhotenské průkazky a vyřízení některých dalších formalit. Letím sama, a tak to zároveň bude poprvé, co budu někde bez naší dcerky přes noc a co ona bude beze mne a pouze s tátou. Trochu se toho obávám, jak to ponese a jak to ponesu já. Zároveň ale doufám, že si třeba konečně i trochu odpočinu. Doufám, že nejsem příliš naivní a že je tahle představa uskutečnitelná. Uvidíme ale, zdali k této cestě vůbec dojde. Se zvyšující se teplotou vzduchu a příchodem pravého izraelského léta, se necítím příliš dobře. Špatně a ztěžka se mi dýchá a každý pohyb začíná být velmi vyčerpávající. Úvodní fotka ostatně mluví sama za sebe.

Také další okolnosti mé ztrhanosti příliš nepomáhají. Anička stále nevypadá, že by se chystala chodit, ačkoliv s oporou stojí jako profík, k samostatné chůzi má stále daleko. A tak kromě melounu nalepeného na břiše a svých deseti kilo navrch denně zvedám nesčetněkrát ještě deset dalších kilo naší dcery. Uklidňuji se tím, jaká pak budu určitě svalnatá a fit, že tohle přece musí být lepší než posilovna!

Přirozenému pohybu zdar, vaše Bar!


Bára má za sebou 30. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

30.5.2019 11:48  | autor: Bar

Další blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist