Klub těhulek: Bar 37. tt – těhotenská poradna v porodnici

Tak a je to tady! Po přesně dvou poradnách absolvovaných u mé gynekoložky, kde mi stihla akorát odebrat veškeré tělní tekutiny, udělat testy a rozbory nejrůznějšího typu jsem se ocitla v těhotenské poradně v pražské porodnici v Podolí. Teď už jde opravdu do tuhého, protože do termínu porodu mi zbývají necelé čtyři týdny.

Nepřipravení

Asi nemusím vyprávět, že mi stále chybí hromada věcí. Tašku do porodnice sbalenou nemám, nemám nakoupené ani základní potřeby jako porodnické vložky a kalhotky. Vlastně stále nemám vybalený kufr, který jsem přivezla s sebou z Izraele. Novorozenecké oblečky (které jsem ještě nestihla rozdat) tlí kdesi v útrobách skříní. Nemáme postýlku, monitor dechu potřebuje zkalibrovat a nemáme sourozenecký kočár, který potřebujeme jako sůl, protože Anna ani v jejích 15 měsících stále neudělá samostatně ani krok. Náš pražský byt se nachází ve druhém patře činžovního domu, kde není výtah, takže má úvodní fotka je dokumentací mého každodenního cvičení v podobě výběhu schodů s desetikilovým batoletem a několika taškami… docela mne baví, když se pak dočítám, jak ke konci těhotenství nemám nosit těžké předměty, vytírat a uklízet a dělat všechny ty náročné domácí práce. Ačkoliv úklid a ony domácí práce jsou opravdu nad mé síly. Nedokážu se naskládat přes vanu, abych ji efektivně umyla, nezvládnu se šťourat vysavačem pod postelí, zkrátka veškerý úklid se odehrává polovičatě a s batoletem za zadkem, které okamžitě ničí mé pokusy o úklid, byt vypadá stále katastrofálně. Rodinná rada proto rozhodla, že seženeme uklízečku a provedeme generální úklid, aby v tom našem bytečku bylo zase trochu k žití.

Co je ale největší problém, že nemáme stále podepsaný souhlas o určení k otcovství. Přítel neumí česky a tak potřebujeme k podpisu soudního překladatele. Žel, je léto a tak jsou všichni na dovolených. Hádám, že tohle ještě bude docela zajímavé.

Čtěte také:

První poradna v porodnici

Poradny v porodnici jsou vždycky časově náročné. Tentokrát jsem tam ve frontách strávila tři hodiny a to jsem vynechala CTG. Lékařka mi při kontrole udělala ultrazvuk a řekla, že další monitorování už není nutné a tak až příští týden.

Údajně jsem zamčená na pět západů, blížícímu se porodu nic nenasvědčuje a tak ani není kam spěchat. Trochu jsem si oddechla, protože toho máme opravdu hodně co dohánět a zařizovat a tak by se mi teď rodit ještě moc nehodilo.

Aniball

Hodně žen se před porodem věnuje důkladné přípravě. Pijí čaj z maliníku, jedí lněné semínko a masírují hráz… Já nepraktikuji ani jedno z toho a nedělala jsem to ani při prvním těhotenství. Zato jsem trénovala svaly pánevního dna a zkoušela různé techniky vytlačování s pomůckou Aniball. Aniball je vlastně takový balónek, který se dá nafouknout do různých velikostí a zavádí se do pochvy, kde se po nafouknutí do libovolného rozměru má žena s ním pokoušet pohybovat pouze svaly pánevního dna a nakonec jej má vytlačit ven. Cvičení mi poprvé dost pomohlo, vyhnula jsem se zranění, samotný porod trval šest minut, takže chci začít cvičit i nyní. Bohužel zatím se mi nepodařilo ke cvičení s balónkem dostat přes samé další povinnosti. Začít se cvičením se má právě v 37. týdnu k dosažení toho nejlepšího efektu.

Jak pokračovaly další týdny? Povedlo se mi dostat se ke cvičení s balónkem? To vám napíši zase příště.

Vaše Bar

Bára má za sebou 37. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

16.7.2019 11:47  | autor: Bar

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist