Hanča ve 23.tt – Užili jsme si hory

V tomto týdnu jsme měli dlouho naplánované hory u nás v ČR. Ale málem jsem na ně nejela…

Díky skvělým zprávám z minulého týdne (negativní výsledky z genetiky a povedený 2. screening) jsem myslela, že mé těhotenství bude už jen ukázkové. Jak já se zase zmýlila!

Neříkej hop, dokud nepřeskočíš

Tímto lidovým rčením bych se asi měla řídit. Minimálně po dobu těhotenství! Plná optimismu po dobrých zprávách jsem začátkem tohoto týdne vyrazila nakupovat první hadříky pro malého. Ano, doteď jsem neměla vůbec nic. Výbavička se rovnala nula nula nic.

Udělala jsem si cca 6km procházku po městě a přinesla si obleček, ve kterém chci malého odvézt z porodnice. Všechno bylo v pohodě. Alespoň zdánlivě. Nic nebolelo, neřezalo, bříško netvrdlo, prostě pohodička.

Doma jdu na wc a najednou bác – na kalhotkách krvavá skvrnka jak pětikoruna. Sice se jednalo o tmavší zaschlou krev, ale přece jen tam byla. I na toaleťáku zůstalo cosi cuckoidního. Omlouvám se za psaní detailů, jen jsem chtěla vylíčit paniku, která se jala hysterické prvorodičky.

Ihned volám přítelovi, který je jak na potvoru někde na pobočce na Vysočině. Takže si počkám sama s neklidem v duši ještě nějakou tu hodinku. Dlouho jsem váhala, zda jet/nejet na pohotovost. Nakonec jsme pro klid duše jeli. A jsem za to ráda!

Sice trvalo asi 30 minut, než se nás někdo ujal a začal se o nás vůbec zajímat. Ale pak už to bylo jen milé. Tak důkladné vyšetření jsem za celé těhotenství ještě neměla. Mladý pan doktor byl jemný a důsledný. Zkontroloval i délku čípku, placentu a její umístění, váhu malého, atd. Mimochodem, už má 550 gramů. Pěkně roste! Ve výsledku se nic závadného nenašlo, jen mám odpočívat a začít užívat magnésium. Doteď jsem užívala pouze těhotenské vitamíny Femibion.

To odpočívání se lehce řekne, když…

Jedeme na hory

Ano, tento víkend jsme spolu s dalšími 6 kamarády měli strávit v Jeseníkách. Já jsem sice lyžovat neplánovala, ale chodit v okolí chaty jsem původně chtěla. Po „krvavém incidentu“ ze začátku týdne jsem si ale nebyla jistá, zda mám vůbec na ty hory jet.

Nakonec jsme jeli. Kdo ví, kdy se zase někam podíváme. A hlavně, už ze mě nic neukáplo. Já se dušovala, že budu hlavně odpočívat na chatě. Což jsem splnila tak napůl. Kamarádce jsem hlídala ročního chlapečka, zatímco šli všichni na svah. Takže jsem zvedala cca devíti kilové dítko, krmila, přebalovala, vozila a uspávala. Bříško lehce bolelo, ale naštěstí se nic nestalo. A já měla dobrý trénink do budoucnosti…

Po víkendu na horách mě čekala cesta do Prahy. A to v brzkých ranních hodinách (vstávání už v 5:30). Jela jsem na své živé vysílání do TV Seznam. Bohužel se mi zase stala „nehoda“. Ale o tom až za týden.

Copak to asi bylo? Chvilku vyčkejte a já vám to prozradím! Tak na viděnou za týden.


Hanka má za sebou 23. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

27.6.2019 9:55  | autor: Hana Šormová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist