Hanča ve 25.tt – Cukr test za mnou…

Čas zase poskočil a je tu další týden a s ním významný těhotenský test – OGTT test na cukrovku.

Na konci minulého 25. týdne mi vyrašil opar, už druhý v tomto těhotenství. Zdá se, že zima mé imunitě moc nenahrává. Tentokrát jsem ale nad oparem vyhrála rychle – za dva dny byl fuč.

Co mi pomohlo?

Konopný olejíček Cannendent, o kterém jsem si načetla v jedné z mnoha těhotenských diskuzí. Koupila jsem si ampulku o cca 70 ml za asi 70 Kč. Dvakrát potřela a mrcha byla do druhého dne sloupaná. Ty jo, to je zázrak za pár korun. A navíc se může v těhotenství, toho konopí tam zase tolik není.

První poslíčci?

V tomto týdnu jsem byla na návštěvě v Brně, mám tam totiž početnou rodinu i své vlastní zázemí. A zrovna se to stalo. Spím si na svém gauči (samozřejmě na boku) a najednou bolesti od ledvin k žebrům a kamsi dozadu do zad. A několikrát po sobě. Po chvíli už to byla jen tupá nekončící bolest. Nutno podotknout, že byla celkem slabá, nic omračujícího.

Že by poslíčci? To bylo první, co napadlo mě prvorodičku a navíc hysterku. 🙂

Vysvětlení je ale mnohem prozaičtější. Po další noci na gauči a opakující se bolesti mi došlo, že se neozývá má děloha, nýbrž mě tlačí matrace a je načase koupit pořádnou postel s kvalitní matrací. To se taky o pár týdnů později stalo…

OGTT test

Na tento týden těhotenství mi připadl test na těhotenskou cukrovku. Řada těhotných ho nemá ráda, že je jim po sladkém nápoji blbě, že z lačnění omdlévají a někdy dokonce zvracejí.

Já jsem žádné obavy neměla. Po většinu těhotenství jsem se do jídla spíše nutila, snídaně beru jako nutné zlo a jím je jen kvůli prckovi v břiše, z hladu se mi hlava nemotá a cukrem jsem se doteď moc necpala. Ba naopak, sladkému jsem se vyhýbala.

A skutečně. Hladovka přes 15 hodin (jedla jsem v 19 večer, v 7 ráno pak měla test a ještě trvalo dobu, než jsem dojela domů a něco si dala) mi nijak nevadila. Hlad jsem nepociťovala, nemotala jsem se a zvracet se mi nechtělo.

Nápoj se dal vypít, i když na tyto sladké bžundy moc nejsem. Doktorka mi 3x vzala krev a šlo se. Výsledek byl opravdu vtipný. Mé hodnoty zdaleka nedosahovaly toho, co se tak u těhotných očekává. Všechny se pohybovaly kolem číslice 4 a to povolená hranice je až někde na čísle 8 a 10.

Doktorka mi doporučila, že mám cukry naopak začít jíst. Dokonce si prý mám nosit nějaké rychlé cukry (například hroznový cukr, čokoládu) v kabelce, že by u mě mohlo být riziko hypoglykemie a mohla jsem sebou (lidově řečeno) někde při námaze švihnout.

Ty jo, kolikrát v životě se vám stane, že vám doktor doporučí jíst sladké? Nečekala bych to. Kór v těhotenství! Rozhodně si nestěžuji a hned po výsledcích jsem si dala raw dortík s ovocem. 😀

A co se dělo pak? Švihla jsem sebou někde? To prozradím v dalším týdnu. Tak brzy „na čtenou“.


Hanka má za sebou 25. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

11.7.2019 1:29  | autor: Hana Šormová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist