Hanča ve 28.tt – Kochám se hadříkami pro mimi

A už jsem ve 28. týdnu, kdy pomalu vstupuji do poslední trimestru. Jak se na něj připravuji?

Vstoupila jsem do 3. trimestru s dobrou náladou, ačkoliv mě stále bolí bedra. Na ta už jsem si stěžovala v minulém povídání a nic se na bolestech nezměnilo. Ani k lepšímu ani k horšímu. Dokonce jsem se je snažila zahnat plaváním. Světe div se, stále se vlezu do svých klasických plavek (poznámka na okraj: jsou dvojdílné).

Až na ta záda je mi fajn. Lépe než na začátku těhotenství – mám plno energie, dobře a dlouze spím. Malý si tam kolem druhé ranní s oblibou pokopkává. Jen ať prosím není noční živel jako já!

A co ta výbavička?

Kdo mě sleduje od začátku těhotenství, tak ví, že s výbavičkou pro miminko to u mě značně pokulhává. Já vím, ve 28. týdnu je zdánlivě ještě čas a nechci si přivolávat žádné komplikace (rozumějte: předčasný porod). Ale přece jen bych byla klidnější, kdybych už něco měla.

Proto v týdnu navštěvuji ségru od partnera, která má ani ne půlročního chlapečka. Společně třídíme oblečky ve velikosti 50, 56 a 62. Zejména ta 50 mi přijde taaaaak maličká. Proboha, jak se to miminko do toho obléká? Sestra mi také poradila ať si pořídím praktický fusak na zimu. Vybrala jsem si Thule footmuff sport v neutrální barvě, v něm bude miminko v zimě pěkně v teplíčku. Jeho výhodou je, že je omyvatelný, takže nebude vadit, když si miminko sem tam ublinkne nebo tam já něco vycmrdám.

Následně se přesunu za mou maminkou a tak dlouho ji ukecávám, až jde do sklepa a přinese krabice s věcmi po nás. Pomáhá mi nachystat ložní prádlo, věci do kočárku, zavinovačky a já nevím co. Přiznám se, že u půlky věcí ani netuším, k čemu to jako budu používat! Hm, já budu tedy pěkně neschopná matka.

Čtěte také:

Kde budeme bydlet?

V tomto týdnu se stane ještě jedna záležitost, která nedává mému těhotenství klidně spát. Přítel se nepohodne s tatínkem v jejich rodinném podniku. Chce se vším seknout a začít budovat něco svého. Dobře mu rozumím, ale znamená to řadu obtíží, které se mi moc ve 3. trimestru nechce řešit. Jako například otázku bydlení. Najednou by nedávalo smysl bydlet ve městě, kde se nachází přítelova firma. Půjdeme tedy do Brna? Anebo ještě někam jinam?

Taky jste zvědaví, jak to všechno dopadne? Na to si budete muset počkat, protože zatím to netuším ani já. Tak na viděnou zase někdy příště!


Hanka má za sebou 28. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

22.8.2019 8:14  | autor: Hana Šormová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist