Hanča ve 24.tt – Jsem v televizi

Zadařilo se mi být v televizi. Jenže těhotenství si vybírá svou daň ve zdraví.

V minulém díle jsem vám slíbila povědět, co se mi to stalo na cestě do Prahy. Svůj slib plním a ještě přihodím navíc pár storek z tohoto týdne.

Jedu do televize

Díky blogování o digitálním nomádství (práci na dálku ze zahraničí) jsem dostala pozvánku do TV Seznam. Sice mě to potěšilo, ale jen do chvíle, než jsem se dozvěděla, že natáčení probíhá v Praze. V 8 hodin ráno. To znamená vyjet ukrutně brzy z Brna. Přitom po celou dobu těhotenství si ráda dlouze poležím. I přes objevení se krve na kalhotkách v minulém týdnu jsem do Prahy jela.

A co se nestalo? Po návštěvě wc v autubuse opět zjišťuji, že mám jakousi divně načervenalou skvrnu na kalhotkách. Menší a barevně slabší než minule, ale je tam! Ach jo! Hned jsem si začala vyčítat, zda mi to hazardování stojí za 30 minut slávy v televizi. Jenže už jsem byla na cestě, otočit se nešlo!

Dojela jsem, mluvila před řadou kamer, snad i příjemně povídala a potkala představitelku Podnikavých žen Evu Čejkovou Vaškovou. Paní Eva nám hned přislíbila pomoc s projektem Muchlinka: Dětská hračka s příběhem. Takže ta návštěva Prahy nebyla zase tak marná. Krev se naštěstí už neobjevila. A já se uklidnila.

Má imunita stojí za velké kulové

Ačkoliv papám Femibion, nově už i Magnesium Lacti, tak mám pocit, že mě malý vysosává víc a víc. Pravdou je, že zatím jsem nic nepřibrala, vypadám naopak pohubleji. Celkově se cítím unavenější. A tak zase začínám googlit, co mi tak asi může být…

Diagnostikovala jsem si anémii. Bez vyšetření krve! Inu, už jsem mnohokrát psala, že jsem taková hysterická prvorodička. Ani se za to nestydím. Prostě se bojím!

Když jsem si určila diagnózu, začala jsem hledat, jak si svépomocí pomoci. Nechtěla jsem papat žádné prášky, navíc většina z nich je na předpis. Zařadila jsem do svého jídelníčku více potravin, které obsahují železo – červenou zeleninu, maso (ale do toho jsem se musela nutit, nějak mi stále nevoní) a na závěr koupila dražší sirup Finclub. Měl by být čistě na přírodní bázi s medem. Ještě existuje sirup Floradix, ten možná zkusím příště.

Ať už jsem anémii měla, nebo neměla, po pár dnech jsem se cítila energetičtější. Měla jsem více elánu něco dělat. Teda až do chvíle, kdy jsem si na nohách našla tak 6 modřin. Proboha, co to zase je? Leukémie? Ano, tyto hrůzostrašné scénáře mi běžely hlavou. Beztak jsem se jen kopla do nohou a už si to nepamatuji…

Na závěr týdne se mi vysel pořádný opar. Ale tentokrát to nebyl žádný jebák, jak jsem zmatkovala v 21. těhu týdnu. Bohužel má imunita je asi chatrnější i vzhledem k mrazivějšímu počasí a malé tasemnici v mé děloze. Nezbývá než papat více vitamínů. Snad už se nic nepřihodí!

Co myslíte, bude už klid? Nechme se společně překvapit, co přinese další týden – to už bude jubilejní 25.


Hanka má za sebou 24. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

4.7.2019 6:39  | autor: Hana Šormová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist