Hanča ve 27.tt – Ta bolest beder je nekonečná

Užívám si, že už jsem konečně v 7. měsíci? Ale kdepak, začala mě bolet bedra. Achich ouvej.

Na konci 27. těhu týdne vstupuji do 7. měsíce těhotenství. A s ním přichází další nevítaný těhotenský „kamarád“ – bolest zad, konkrétně beder.

Ale abych pořád jen nenaříkala, jak mě to nekonečné těhotenství nebaví, tak začnu příjemnými novinkami.

1) Mám jen kilogram nahoře

Jsem potěšena, že ta váha nestoupá nijak dramaticky. Vždyť všude píšou, že ve 3. trimestru to nabere na obrátkách, tak ať mám na něj rezervu!

2) Ustoupila rýma

Už asi měsíc jsem bojovala s ucpaným nosem. Člověk by řekl, jaká je to banalita. Jenže v těhotenství se skoro nic nesmí užívat, a tak každá nemoc je problémem. Při rýme si lze maximálně stříkat vincentku do nosu. Opravdu není příjemné, když vám hleny stékají vzadu do krku a vás to nutí kašlat. Chudák prtě v natřásajícím se bříšku od kašle! Ale rýma je konečně fuč a dítko už nezažívá pravidelné otřesy.

3) Nemám skoro bříško

I když bych si ráda hladila mega buben, má to malé bříško řadu výhod. I těch intimních – stále si přes něj vidím dolů a nemám šanci se tak pořezat.

4) Výletujeme

Celé dny trávím doma a už mi to asi leze na mozek. Proto jsme nelenili a spolu s přítelovou ségrou (a jejím mimčem) vyrazili na pidi procházku do Moravského krasu. Moc jsem toho nenachodila, ale i ta trasa od Skalního mlýna k Punkevním jeskyním stojí za to.

5) Máme papír o otcovství

Protože s partnerem nejsme sezdaní, musíme řešit i takovou formalitu jako otcovství našeho chlapečka. Není to nic složitého. Společně s chlapem zajdete na libovolnou matriku v ČR, vezmete si občanské průkazy a rodné listy (ehm, to byl trochu problém u mého partnera, který ho ztratil). Je taky fajn mít rozmyšlené dívčí a chlapecké jméno pro miminko. Ale není nutné ho hned vyplňovat.

Za 10 minut bylo vše vyřízeno. Jen jsem musela zadržet partnera, aby na dívčí jméno nenahlásil Eržika. Je si tak jistý tím, že bude mít syna, že si chtěl udělat srandu. Jenže co kdyby se všichni doktoři spletli a vykoukla na nás dceruška? Ta by nám asi nepoděkovala za takové jméno. A tak jsem raději uvedla Nela.

A co ta výbavička? Zatím se nerozrůstá. Tak uvidíme, co přinesou další týdny. Na viděnou za chvíli!


Hanka má za sebou 27. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

8.8.2019 12:01  | autor: Hana Šormová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist