Kontaktní mateřství „šátkování“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Začnu tím, jak se nám vede. Absolvovali jsme kontrolu kyčlí, která dopadla na výbornou. Mám za sebou další úspěšný týden kojení bez odsávání a přepadl nás strašák zvaný „kolika“.

Tento týden už jsem opravdu nevěděla, co s Nikolou mám dělat, když chytne ten svůj několika hodinový hysterák a není k zastavení.

Pláče několik hodin v kuse, většinou ráno po probuzení, kdy už nechce jít spát a večer, kdy je po celém dni rozmrzelá a my taky po celém dni už chceme mít večer takový ten svůj domácí klid. K tomu samozřejmě nevím, jestli jí netrápí bolesti břicha zvané „kolika“, na které už jsem jí koupila kapičky Espumisan – zatím nevidím rozdíl. V podstatě kdyby tatínek nepohlídal teď malou tak ani nemám čas napsat blog, protože buď malou chovám, uspávám, utěšuju, prostě se ji snažím ukonejšit … nic nezabírá doté doby, než se unaví nebo ukojí 🙂 ale …

… snad jsem na to přišla!

Od přátel jsem si zapůjčila šátek na nošení dětí. Zatím se to teprve učím, zkouším malou nosit v domácím prostředí, při vaření, při uspávání, právě při jejím hysterickém pláči a zatím to pokaždé zabralo. Jen jak se mi uvelebí v šátku tak v tu ránu je klid. Existuje více druhů úvazů, já zatím praktikuji ten nejjednodušší „kolébka“. Dítě se může nosit v šátku již od jeho narození do doby, dokud ho unesete tj. cca do 15kg (2-3 let). Miminko má přesně tu polohu, která odpovídá jeho anatomickým predispozicím. Důležité je, aby miminko mělo zakulacená zádíčka, roztažené a lehce přitažené nožičky a podsazený zadeček. Pokud máte obavy, že nošení může poškodit dětskou páteř, nebo dokonce, že skončí se skoliózou. Přečtěte si o „šátkování“ pár článků na internetu, názorů maminek a třeba změníte názor. Nemám totiž ráda názory lidí, kteří si o tom nic nezjistí, ale již dopředu prohlašují, že je to špatné.

Kontaktní mateřství u nás doma zatím zabírá :-).

Vaše Kristýna

26.3.2015 12:20  | autor: Kristýna Havlíková

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist