Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu.

Začnu tím, že jsem měla opravdu velké krize s kojením, chtěla jsem s tím asi od 5 dne seknout, ale v ten den jsem si vždy řekla, že to ještě zkusím. Vypadala jsem jako chodící zombie, která nedělala nic jiného než, že kojila, uspávala dítě, poté se snažila sama co nejrychleji usnout a než stačila zabrat, tak Niki už byla vzhůru a šlo se krmit (kojit, dokrmit, odsát…). To vše, ale skončilo v den, kdy jsem si domů pozvala laktační poradkyni.

Poradila mi, ať malou nevážím po a před každém kojením, že mě to zbytečně stresuje. Ať to zkusíme bez dokrmu a prostě malou jen přikládám k prsu pokaždé, když si řekne, že to je to nejlepší, co můžu dělat, abych měla zase dostatek mléka. Myslím, že jsem udělala dobře, že jsem si ji domů pozvala.

Ukázala mi správnou techniku kojení, různé vychytávky, třeba to, proč mi malá pláče u koupání. Když ji vlastně koupeme hladovou a chceme, aby z toho ještě měla radost! Vyzkoušela jsem ji tedy nakojit před koupáním a světe div se, zabralo to, koupání jsme si konečně všichni užili!

A jak si to kojení usnadnit v noci? V noci to bylo dost krušné k ní vstávat každé 2 hodiny a po hodině krmení, dokrmování a uspávání uléhat s představou, že za hodinu musím zase kojit. Bylo to dost vyčerpávající. Přes den jsem se už ani nesmála, byla nepříjemná a už vůbec neměla náladu na konverzaci, byla jsem utahaná.

Co mi doporučila laktační poradkyně? Prostě si ji vezměte do postele, nakojte ji bez dokrmu, bez vážení, prostě jen kojte a třeba u toho i usněte, pokud neberete prášky na spaní, tak své dítě nezalehnete. Zkusila jsem to a opravdu to funguje! Od té doby kojím malou v noci vleže v posteli, při tom se mi podaří někdy i usnout a spíme spolu až do doby dalšího kojení. Odpadá náročné vstávání co každou hodinu ke řvoucímu dítěti, hodinového uspávání, protože usne u mě v náručí a já se ráno cítím mnohem lépe – snad dokonce vyspale. 🙂 I taťka je spokojenější – pochopitelně. 🙂 Každý den a noc jsou samozřejmě jiné, ale díky tomu, že mám mléka teď dostatek, tak ji v noci nemusím budit a opravdu spinká i krásných 5 hodin.

Abych nezapomněla, tím že jsem si pozvala domů laktační poradkyni, moje dobrá nálada neskončila. Druhý den po její návštěvě jsem na kontrole u pediatra zjistila, že Nikolka přibrala za týden nadprůměrných 370g na 3500g! Už jsem byla rozhodnutá, že pokud kontrola dopadne zase špatně, končím s kojením. V ten den mé pochyby skončily!

A zatím stále kojím…

Kristýna

19.3.2015 12:19  | autor: Kristýna Havlíková
Více o tématu: koupánínáladapláče

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist