Dva v tom: „finišuju“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. 🙂

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


 Zatím jsme stále 2v1. Mám pár dní do termínu porodu a stále se nic neděje, poslíčci jsou opravdu minimální, řekla bych, že skoro žádní a tuhnutí břicha? Tak to nevím ani jak vypadá. Cítím se furt ready, jak kdyby mě nic nečekalo, takže stále si to moc nepřipouštím, že už jen pár dnů a budeme 3.

Na mrazáku už mám zamražených pár jídel a polévky na horší časy, abych neumřela v ty první dny doma hlady. 🙂 Manželovi jsem sepsala plán úkolů, o které ho prosím, aby pro mě udělal, než se vrátím z porodnice – převléct postel, nakoupit zásoby potravin než se dám dohromady po porodu, uklidit byt atd., prostě abych se vrátila domů s malou a nějakou tu dobu se věnovala jen nám.

Jako každé úterní ráno jsem opět vyrazila na Bulovku na kontrolu do poradny s představou, že mi doktorka poví, že se na mém stavu něco změnilo a ono houbeles. Tentokrát jsem tam čekala hodinu a půl kvůli komplikovaným případům mých těhotných kolegyň. Konečně jsme přišly s malou na řadu. Byla jsem na vše připravená jako ostřílená těhule. Hned na začátku, co mě posadili na kardiotokografický záznam jsem věděla, že když se budu cpát čokoládou, tak budu mít v břichu mejdan a to oni vyžadují, což se podařilo a graf jsme měly ukázkový. Poté mě doktorka vyšetřila a povídá mi „vypadá to stejně jako minulý týden“. Kruciš, jak dlouho ještě budu vypadat furt stejně?! No nic, byla jsem asi za 2minuty vyšetřená a hotová, žádné otázky už nemám, nic mě nebolí, neotékám, takže zase příští týden. Což vychází na datum den před termínem porodu a ten máme 18.2., tak jsem na to zvědavá!

Před několika měsíci když jsem se dověděla svůj termín porodu a termín, kdy bude premiéra filmu 50 odstínů šedi hned mi projelo hlavou „No to snad né! Já neuvidím premiéru“, ale ejhle, já jsem v takové formě, že bych zvládla ještě chodit do práce. 🙂 Premiéru jsme s mamkou viděly a ani jsem z toho neporodila. Zas taková erotika to nebyla, ale i když je na tento film hodně negativních názorů, já byla spokojená.

Nedoufala jsem ani v to, že i našeho posledního Valentýna prožijeme jen my dva s manželem, ale tak se stalo. 🙂 Zašli jsme si zatím určitě na delší dobu na naší poslední romantickou večeři do Babiččiny Besedy v Klánovicích, kam jsme se již dlouho chystali. Byl to úžasný večer plný gastronomie, vřele doporučuji! Opravdu jsme se bavili celý večer, obsluha byla skvělá a jídlo ještě lepší. 🙂 Vřele doporučuji a doufám, že tam ještě někdy zavítáme i s malou.

Na doporučení kamarádek („babské rady“) jsem si objednala červené víno, které by mohlo vyvolat porod, ale bohužel ten večer se nic nestalo.

Ani v neděli se nic závažného nestalo, pěkně jsem si zacvičila, vytřela jsem podlahu a doufala, že by to večer mohlo přijít, ale zas nic …. Až dnes – je pondělí ráno – vstala jsem z postele a lekla se, že ze mě vytekla část plodové vody. Raději jsem se osprchovala, nasnídala, dobalila zbytek věcí do porodnice a čekám, jestli přijdou poslíčci, ale zatím se nic neděje, takže to byl jen planý poplach …

Myslela jsem si, že tento blog ukončí můj manžel se šťastnou zprávou o mém porodu, ale né, jak mi je dáno do vínku od mojí maminky, zatím jsem stále neporodila, již nyní začínám přenášet a tak tento blog ukončuji zatím stále já.

Vaše Kristýna zatím stále 2v1.


Kristýna právě prožila 39. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 b633826779917455511.jpg

26.2.2015 11:50  | autor: Kristýna Havlíková

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist