UpsideDown Family – rodina z jednoho kufru

Cestování kolem světa s dětmi. Nový trend nebo bych snad měla říci adrenalinový sport? Vidíte kolem sebe stále častěji mladé rodiny, které vláčí své malé děti kolem světa a plní si tak sny? Čí sny to ale opravdu jsou? A stojí to vůbec za to? My jsme jedna z těch rodin a já se vám se vší upřímností budu snažit odkrýt pravdu o tom, jaké to skutečně je.

Někteří lidé chtějí žít život jednoduše, dělat práci, která je baví, postavit dům nebo koupit byt a založit rodinu. Někteří lidé chtějí riskovat tohle všechno proto, aby mohli jít za svými sny. A co když je tím snem procestovat svět? Cestování na plný úvazek vám hrozně věcí sebere, ale nedá se to srovnat s tím, co vám vrátí. Fakt, že se mladým lidem otevřely dveře do celého světa, hrozně věcí změnilo. Touhy lidí, jejich sny, přání a ambice, ale i způsob života. Kolik z vašich přátel žije v zahraničí? Je nás tolik a stále přibývá. Lákadlo toho, co je za oceánem je kolikrát silnější než my sami.

Dokud jsme to ale jen my sami nebo my dva, dalo by se říci, že je to splněný sen a nekonečná zábava. Co ale když jste tři… čtyři nebo i víc? Dá se tenhle sen plnit, i když jste rodina s dětmi?

Odpověď zní ano. Děti by nikdy neměli být překážkou pro nic na světě. To, že je můžeme mít, je dar a to, že s nimi můžeme sdílet to, pro co naše srdce plesá, je dar ještě větší. Pokud vaše srdce touží vidět všechny kouta světa a vy si říkáte: „Už je pozdě, měli jsme tohle udělat dřív, než se nám narodilo dítě“, pak děláte chybu, protože vaše vlastní dítě vás nikdy nebude možnost poznat, když skáčete metr vysoko absolutním štěstím. A tuhle větu bych ráda aplikovala na všechno. Nejen na cestování. Děti nejsou překážkou a už vůbec ne omluvou pro to, že si nemůžeme plnit své sny. Ukažme jim svět tak, jak ho sami toužíme poznat, ukažme jim jaký krásný obraz dokážeme namalovat, ukažme jim že to místo hlavního účetního dostaneme, ale hlavně jim ukažme, že neexistují hranice ve snění. Učme se vzájemně poznávat svět, protože stejně tak jako oni se učí od nás, my máme tolik co se učit od nich. Jejich dětská duše je plná tolika zázraků, na které jsme už dávno zapomněli.

A asi byste se smáli, kdybyste mě znali osobně. Protože já sama o sobě  jsem od té doby, co mám dítě, ten největší „a co kdyby“ na světě a taky pěknej strašpytel. Ne o sebe, ale o něj. Ale přesto všechno jsem pořád ráda, že jsem tohoto všeho schopná. Jediná jistá věc, kterou ve svém životě momentálně mám, je půda pod nohama, chlap o kterého se můžu opřít a chlapeček, který jde cestou, kterou mu ukazujeme. Nemáme dům, nemáme auto, momentálně nemáme ani práci. Máme pár krabic s našimi věcmi v úschovně, máme kufr a tři cestovní pasy. Moje rodina žije v Čechách, manželova rodina v Austrálii a přátelé máme rozeseté kolem světa. A my jsme někde mezi tím vším… jen my tři. Máme ale možnost se každé ráno probudit s jiným výhledem z okna, poznávat nová místa, lidi a kultury. Ale hlavně máme všechen čas světa jen sami pro sebe.

Není to vždycky snadné a ne vždycky je to sranda. Má to svoje veliké výhody a nevýhody. Má to výrazný efekt na naši budoucnost a na budoucnost našeho chlapečka. I tak jsem se rozhodli to zkusit. A jít. Protože vrátit se můžeme vždycky. Cestování je jedna z věcí, na čem naše láska vykvetla a co nás dalo dohromady. Stereotypní život nám moc nejde, ani jeden v něm nejsme moc dobří a i to dělá tohle dobrodružství o něco snazší. Fakt, že ani nemluvíme stejným jazykem a že jsme oba vyrostli v totálně odlišných kulturách, je už jen jako třešnička na dortu.

A protože na sociálních médiích všichni sdílíme jen to „krásné“ a ani já nejsem jiná, přesto chci alespoň touhle cestou sdílet i tu druhou – reálnější – stránku cestování s dětmi. Ne proto, abych vás, co zvažujete vycestovat, ještě víc vyděsila, ale abych vám ukázala, že to za to opravdu stojí. Protože, co si budeme povídat, není nic hezčího, než když usrkáváte koktejl na pohodlném lehátku a vaše blonďaté roztomilé dítko se prohání okolo jen tak, jak jste ho s manželem stvořili, pusu od ucha k uchu, řehtá se na plné kolo… „jak jen je roztomilý“…, když mu v tom od zadku odpadne bobek velikosti bochníku chleba a rozplácne se na schodech toho fotogenicky krásného bazénu. Ať žije rodičovství.

Pro tentokrát se s vámi loučím z Bali a jdu zase zabalit ten náš kufr, protože se zítra opět přesouváme. A příští týden se za vámi opět vrátím s dalším nakouknutím do našeho dobrodružství a do světa cestování s dětmi. Naše cesty můžete mezitím sledovat živě na našem instagramovém účtu.

S láskou

UpsideDown Family

 

 

 

11.5.2018 5:47  | autor: UpsideDown Family

Další blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist