Buďte aktivní i s malými dětmi: zkuste Strollering

I když je péče o miminko a malé dítě pro vás hodně náročná, ani jako maminka malého prcka v kočárku nemusíte své fyzické aktivity tak úplně vzdát. Dnešní doba nabízí jeden jedinečný způsob cvičení. Říká se mu Strollering.

strolling-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Strollering je cvičení pro maminky, ale i tatínky s kočárky. Cvičí se v přírodě, na čerstvém vzduchu, s dětmi v kočárku nebo s prcky v náručí či na cvičicí podložce, případně se dítka nechají prostě pobíhat okolo. Strollering jsou fitness lekce, do nichž se můžete přihlásit a užívat si pohyb i s malým dítkem dohromady.

Můžete tak být i na mateřské dovolené pěkně v pohybu a cvičit. Měli byste však vědět, že samotný Strollering jakožto fitness cvičení má různou náplň a obsah.

Jaké typy Strolleringu lze využít?

  • dynamická sportovní chůze s kočárky
  • jízda na in-line bruslích s kočárky
  • Dance Strollering, tedy tancování s kočárky
  • běh s kočárky
  • angličtina v pohybu s kočárkem a dětmi
  • pilates cvičení pro maminky s kočárky
  • kondiční cvičení pro zpevnění těla
  • kardio cvičení ke zhubnutí s kočárky
  • nebo prostě pohyb s kočárkem na čerstvém vzduchu

Typy lekcí jsou individuální, koncipovány tak, aby vyhovovaly co nejvíce zájemcům a také se často typy cvičení v lekcích prolínají.

Zábava a užitek zároveň

Strollering je de facto zábavná forma 45 a 60 minutových lekcí a cvičení, při nichž máte své dítko u sebe, nepotřebujete žádné hlídání, a navíc se seznámíte s podobně laděnými maminkami. A vaše ratolesti si budou užívat cvičení s vámi, budou spokojené, že mají mamču u sebe. Za pár lekcí se budete na cvičení Strolleringu těšit a vaše děti budou pohyb a cvičení brát jako samozřejmost.

Nejen maminky, ale i tátové

Ale pozor, Strollering není jen pro maminky, cvičit mohou i tátové. Je určen zkrátka pro rodiče, kteří se rádi hýbou a jsou aktivní. Mohou tak praktikovat cvičení i s dětmi, při nichž se naučí mnoho nového a zajímavého. Lekce Strolleringu jsou pořádány i pro celé rodiny. Vzít s sebou můžete i druhé (starší dítě). Prostě ve Strolleringu se s dětmi a rodinou počítá, a navíc je to velká zábava, jak pro prcky, tak pro dospěláky.

Strolleringu se můžete po narozené děťátka začít věnovat velmi brzy. Maminky mohou začít už v šestinedělí, ovšem po poradě s lékařem. Každý organismus je totiž jiný a porod a jeho průběh také. Když vám ale dá lékař souhlas k běžným sportovním aktivitám, nic vám už nebrání. Pokud však máte za sebou porod císařským řezem, měla byste začít až po třech měsících. Věková hranice prcků není nijak omezena.

Když dítko nevydrží v klidu

A jak to řešit, když vaše dítko nevydrží v klidu celou lekci či má nějaké trápení? Nic světoborného, protože u Strolleringu se s tím počítá. Každé dítě je jiné a co zvládne jedno, druhé nemusí. Tady prostě přerušíte cvičení a věnujete se svému prckovi. Navíc se během lekcí dělají pravidelné pauzy, takže vše a všechny doženete a v klidu se opět zapojíte.

Strollering a kočárek

Na cvičení Strolleringu nepotřebujete žádný speciální kočárek. Všechny druhy kočárků tomuto cvičení vyhovují. Možná snad jen lehké a přenosné skládací kočárky (tzv. golfky) nejsou moc vhodné pro svoji malou stabilitu.

Když je nevhodné počasí

Lekce Strolleringu se v případě silného deště, sněhu a větru většinou ruší. Pokud je ale možnost, tak se přesouvají do krytých prostorů. A tak když je za okny takovéto nepříznivé počasí, raději si e-mailem či telefonicky ověřte, zda lekce proběhne a kde. Jinak budete o zrušení lekce vždy hodinu předem informováni.

Kde najít cvičení Strolleringu?

Dnes se cvičí Strollering po celém Česku. V některých krajích najdete více kontaktů, v jiných méně. Faktem je, že se Strollering u nás stále rozrůstá.

Najděte si své lekce Strolleringu dle interaktivní mapy a dle kraje v němž bydlíte:

Kde cvičíme

 

6.8.2020 6:00 | autor: Pavla Košík Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist