Dětské váhy

Chcete-li mít dokonalý a pravidelný přehled o tom, jak vaše miminko přibírá na váze, nemusíte čekat na preventivní prohlídky u dětského lékaře, ale můžete si domů pořídit osobní dětskou váhu.

Hmotnost pod kontrolou

I když dětská váha nepatří do nezbytné miminkovské výbavy, a za peníze, které byste na ní ušetřila, byste mohla pořídit něco důležitějšího, můžete ji dostat za celkem přijatelnou cenu. „Dětskou váhu jsem si pořídila proto, abych měla neustálou kontrolu o Haniččině váze a zároveň abych po krmení jsem věděla, jestli už se najedla vydatně, nebo dostane nášup,“ objasňuje důvody, které ji vedly do prodejny se zdravotními potřebami, matka jedenáctiměsíční Hanky, paní Zita Jandová z Prahy.

Přesnost a pohodlí

Dětské váhy na našem trhu jsou zpravidla elektronické s digitálním displejem. Výrobci garantují téměř stoprocentní přesnost udávanou většinou na gramy přesně. Kromě toho jsou dětské váhy konstruovány tak, aby byly miminku pohodlné, některé váhy jsou dokonce anatomicky tvarované.

Nadstandardní funkce

Specialitou některých dětských vah je i takzvaná funkce dovažování, což v praxi znamená, že můžete miminko vážit v jakýchkoli plenkách a váha si sama určí, kolik má odečíst, abyste se dozvěděli čistou váhu svého miminka. Jiné váhy jsou tak chytré, že počkají, až se dítě přestane vrtět, a teprve potom ukážou přesný údaj o jeho hmotnosti. Tato vymoženost je zabudována i v softwaru vah, které spadají do nižších cenových kategorií.

Dostupnost a cena

Dětskou váhu můžete pořídit už od 1 000 Kč, ale tyto typy spíš připomínají klasickou kuchyňskou váhu. Naopak za ty nejlépe vybavené zaplatíte minimálně 2 000 Kč, přičemž jejich cena se může vyšplhat až na 4 500 Kč.

Zakoupit je můžete jednak ve specializovaných prodejnách pro děti, v některých lékárnách a téměř ve všech prodejnách zdravotních potřeb.

Rada odborníka, dlouholetého specialisty v tomto oboru:

„Dětská váha je praktická z toho důvodu, aby měla maminka v době kojení přehled, jak přibírá miminko na váze a jestli dobře pije.“

 

18.2.2009 12:13 | autor: Kateřina Bártová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist