Fotografování novorozených miminek

Právě jste se vrátila z porodnice a myslíte na tolik různých věcí, které je třeba udělat, koupit a zařídit. Fotografování novorozeného miminka je možná tím posledním, na co přitom vzpomenete. Jenže čas letí.

Takže: Víte, že máte doslova jen pár dní na to, nechat si udělat profesionální snímky novorozence, než vám vaše zlatíčko vyroste před očima? Nepropásněte chvíle, díky kterým jsou fotografie nejněžnější… Nikdy se totiž nevrátí a byla by škoda je promeškat. Vždyť již za několik málo měsíců bude váš andílek vypadat zase úplně jinak…

Jistě, nějaké momentky svého miminka zvládnete sama, ale pokud se chcete hrdě chlubit nádhernými snímky, nezbude vám než si pospíšit do profesionálního ateliéru. Budete překvapená, kolik zkušeností mají fotografové miminek s malými dětmi, není se vůbec čeho bát.

4245_9207_copy_hv2_2-1101x619.jpg

Proč a kdy přesně pořídit ty nejkrásnější fotky? A jak se na to připravit? Inspiraci hledejte na www.fotoprome.cz, my pro vás máme několik tipů, které by vás mohly zajímat.

1. Nepropásněte to: Fotografování novorozených miminek je nejvhodnější okolo 10. dne po narození, kdy miminko krásně spinká a je možné jej bezpečně polohovat. Miminko si ještě pamatuje, jak bylo v bříšku, a vše je pro něj tak přirozené. Po 14 dnech je nakládání s ním již opravdu složité a focení přestává být možné. Vhodná doba je tak tedy překvapivě krátká.

2. Spěchejte s objednáním: Většina fotografů termíny pro miminka rezervuje již před narozením nebo ihned po narození. Neodkládejte to a objednejte se nejlépe ještě před porodem nebo přímo z porodnice. Později již může být složité najít vhodný termín.

3. Vybírejte s rozvahou: Protože miminko je při fotografování opravdu malé a citlivé, je důležité vybrat ateliér a fotografa, který je spolehlivý, udržuje čistotu a pořádek a má s fotografováním novorozených miminek zkušenosti, takže mu můžete děťátko bez obav svěřit. Dejte proto na reference!

3000_4501-1101x619.jpg

4. Nebojte se ateliéru: V kvalitním ateliéru se nemáte čeho bát. Měl by být čistý, teplý a útulný. Fotograf bude mít veliké zkušenosti s miminky a budete možná i překvapená, kolik se toho během focení dozvíte o uspávání a chování miminek. Většinou je možné fotit na denním světle, ale nebojte se ani ateliérových blesků, dávno nejsou tak silné, jak bývaly, jsou změkčené a dětským očičkům nijak neškodí.

5. Buďte připravení: Nezapomeňte, že během fotografování budete kojit, přebalovat apod., a proto je potřeba vzít pro miminko všechno důležité, jako plenky, vlhčené ubrousky, dudlík a mnoho dalšího.

6. Překonejte ostych: Víme, že se po porodu možná necítíte jako královna krásy, ale nezapomeňte se vyfotografovat s miminkem v náručí. Dnes vám to tak připadat asi nebude, ale za pár let uvidíte, že společné rodinné fotky jsou ty nejdůležitější a dělají vám největší radost.

4721_7328_copy-1101x619.jpg

7. Nevyhýbejte se rekvizitám: Různé drobnosti fotografie oživí, nebojte se proto mašliček, čelenek, čepiček a jiných dekorací. K jemným novorozeneckým fotografiím tak nějak patří. Až miminko povyroste, budou jeho fotografie čistší a přirozenější.

8. Nechte si poradit: Je jasné, že máte vlastní představy. Zkušený fotograf ale ví naprosto přesně, co je vhodné a co méně. Dokáže si představit různé rekvizity i výsledný snímek. Svěřte se proto raději do jeho rukou, myslí to s vámi i vaším miminkem nejlépe a udělá vše proto, abyste se všichni cítili skvěle a výsledek byl perfektní.

6719_0521-1101x619.jpg

9. Užívejte si to: Odložte spěch a stres, miminko to podvědomě pociťuje. Není přece třeba stihnout všechny varianty, které se vám líbily různě po internetu. Miminko by nervozitu mohlo vycítit a fotografování by se narušilo. Důležité je udělat nádherné a jemné obrázky a zachytit na nich první dny vašeho děťátka.


Pokud chcete mít jedinečné fotografie svého novorozence, objednávejte se už teď na www.fotoprome.cz. A založte novou tradici klasického rodinného fotografování tak, jak si ji před lety užívali vaši prarodiče. Zpomalte svět, vaše dítě vám bude vděčné…

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist