Iva ve 39. tt – Péče porodní asistentky

Ahoj, zdravím vás opět po týdnu. Co vám budu povídat – všechny tyto dny jsou ve znamení vyčkávání na příchod malé na svět. Běžné denní činnosti jsou čím dál víc náročnější.

fotoprome.cz-12037_0721-1100x618.jpg Celá galerie 40 Zdroj: Fotoprome.cz

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


V pondělí jsem byla na kontrole u porodní asistentky. Po příchodu jsem jí ukázala testovací papírek na moč. PA konstatovala, že tam vidí trochu krve, což značí postupný odchod hlenové zátky. Pak jsme si povídaly. Já jsem se ptala na nějaké nejasnosti kolem porodu a následné péče.

Poté následovalo vyšetření. Co se mi na péči PA moc líbí, je to, že žádné vyšetření není invazivní. Prohmatávala mi bříško a konstatovala, že malá sestoupila ještě více do pánve.

Další informace, kterou jsem se dozvěděla, je ta, že mám diastázu (rozestup břišních svalů). Bude to pro mě omezující v tom, že se cvičením po porodu budu muset hodně opatrně a budu muset cvičit speciální cviky, které pomohou vrátit bříško do původního stavu. Další věc, jak tomu budu pomáhat hned po porodu, je ta, že budu nosit poporodní stahovací pás a také jsem domluvená s kamarádkou fyzioterapeutkou, která mi bříško „zatejpuje“.

PA říkala, že je vše v pořádku. Prý malá není žádný obr – což je pro porod přeci jen lepší. Také říkala, že by nedala ruku do ohně za to, že se příště uvidíme, ale že je možné, že se dříve potkáme v porodnici. 🙂 Tak každý den vyčkávám, jestli se něco začne dít. Snažím se na to moc neupínat a být v pohodě, ale je to těžké. Jsem plná očekávání a moc se na všechno těším. Ano – i na porod samotný. Při myšlence na porod nemám strach, ale naopak jsem plná očekávání a moc se těším. 🙂 Přeci jen kromě toho, že se u porodu rodí miminko, tak se také žena mění v matku – a já se na tuto novou životní roli moc těším.

Každý další den v týdnu je víceméně stejný. Snažím se každý den něco udělat doma. Většinu věcí, které jsem chtěla doma před příchodem malé zvládnout, je hotová. Hodně také relaxuji a snažím se soustředit na sebe. To by bylo pro tento týden vše. Těším se na vás (možná?) příště. 🙂 Mějte se krásně a za týden ahoj.


Iva má za sebou 39. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

11.12.2018 10:09 | autor: Redakce Babywebu.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist