Káťa 4. týden po porodu – Jeden úsměv za druhým

Je to až neuvěřitelné, ale Elišce už bude měsíc, už čtyři týdny je tu s námi. Jako by to bylo včera, kdy jsem se bála, že porodím na Štědrý den. Před pár týdny jsem se dokonce bála, že porodím hodně předčasně. Všechno nakonec dopadlo úplně jinak a my jsme již měsíc pyšní rodiče našeho druhého sluníčka.

eliska_1-1100x618.jpg Zdroj: Fotoprome.cz

A jaké dělá Eliška pokroky? Začíná být více vzhůru. Nevydrží moc dlouho, ale klidně třeba hodinku kouká. Tak na ni mluvíme, mazlíme se s ní, ukazujeme hračky nebo ji nosíme. Nošení má moc ráda a už pomalu zjišťuje, že když si zabrečí, zaručeně někdo přijde k ní.

Už se začíná usmívat nejenom ze spaní, ale i když je vzhůru. Když se hezky vyspinká tak po probuzení hází jeden úsměv za druhým. Pozoruji, že začíná více slyšet, otáčí se za hlasem (občas, když není zahleděná na něco jiného), ale zaručeně s sebou začíná škubat, když Anežka přiběhne a začne nahlas mluvit nebo zavýskne.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Látkové pleny a nošení v šátku

Zkoušíme už i ty slavné látkové plínky místo jednorázových. Náš první pokus dopadl asi tak, že Eliška byla po pár minutách mokrá, až na zádech. 🙂 Spíše, jsem to já špatně upevnila, ale další pokusy byly obdobné, často i s jinou příměsí, ale interval mokrosti se prodlužuje. Nebudu to vzdávat hned po pár dnech, ale jsem ráda za moderní dobu, kdy to po celém dni pračka vypere a sušička vysuší a můžeme začít znovu…

Vedle zkoušky látkových plínek zkoušíme doma i nošení v šátku. Elince se tam zatím líbí a dopoledne, když je chvilka a nemůže nějak usnout a já si zrovna rozdělám nějaký úklid, tak si ji hodím do šátku a uklízíme spolu a během chviličky spinká, tak ji uložím do postýlky. Takže jsme zatím spokojené obě, uvidíme, až takto vyrazíme někam ven. Asi nejčastěji budeme nošení používat při odvádění Anežky do školky, abychom se tam nemotaly s kočárkem. Mám, ale radost, že se jí tam zatím líbí.

Tento týden nás čeká návštěva lékaře. Máme první kontrolu kyčlí. Pamatuji si, že s Anežkou jsme byli dvakrát a měla vše v pořádku. Tak doufám, že i Elinka bude mít také vše v pohodě. Jinak kontrolu u dětské lékařky máme až za 14 dní.

A jak se daří v šestinedělí mně?

Já už se po porodu vracím do stejné formy. Kila letí rapidně dolů. Je to nejspíše kojením a kolotočem kolem holek. Samozřejmě bříško ještě není dle představ, ale po 4 týdnech se už cítím dobře. Neříkám, že netrpím únavou, trpím, ale tělo si začíná zase zvykat.

Elinka mne nechá v noci prospat ty 4 hodiny. Už se také těším na konec šestinedělí a na to, že už si nebudu každé ráno píchat do břicha. Někdy tu injekci píchnu dobře, ale už mám i docela dost modřin. Takže už se těším na konec.

Užívejte si dny a budu se těšit zase příští týden.

Vaše Katka

4.2.2020 2:21 | autor: Káťa Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist