Cesta zpátky domů

Po propuštění z nemocnice v pondělí dopoledne jsme s Barborkou rovnou vyrazily zařídit cestovní pas. Čekala jsem, že tu bude spousta lidí, ale opak byl pravdou… Před námi bylo pár lidí a ti byli během 15 minut hotovi.

img_20180427_141843-1100x618.jpg Zdroj: archiv blogerky

Poté, co jsme vstoupily dovnitř, seděla tam velmi milá paní, která nám se vším pomohla a hlavně byla velmi trpělivá během focení. Jak se totiž dá předem předpokládat, takto malá miminka nejsou mnohdy schopna mít otevřená očička a ani neudrží sami hlavičku. Když jsem byla zařizovat cestovní pas s Filípkem, byly mu 3 týdny… hlavičku vůbec neudržel a byl zrovna po kojení, takže je na fotce spící. Barborka na fotce nespinká, dokonce má otevřená očička a hlavičku se snažila držet sama, takže úspěch. Pas by měl být hotový během 2–3 týdnů, přesné datum si můžeme zkontrolovat online na stránkách Magistrátu Pardubice. Domluvila jsem se s tchánem, že mu zajdu na Českou poštu udělat ověřený podpis na plnou moc, že Barunce může vyhotovený pas vyzvednout. Vypadá to, že za 2 týdny by za námi měli dorazit do Vídně na návštěvu, tak kdyby byl už pas hotový, mohli by nám ho s sebou rovnou dovézt…

Pak jsem se rozhodla pro rychlou návštěvu u babičky a dědy v Kolíně. Raději jsem jim zavolala, než jsme vyrážely z Pardubic a oba byli překvapeni a zároveň mě upozornili, že celý Kolín je kompletně rozkopaný, ať s tím počítám. Oba se s Barborkou poprvé seznámili a měli velkou radost, že ji konečně po tolika měsících viděli.

Dále nás čekala cesta vlakem zpátky do Vídně. Naštěstí proběhla bez jakýchkoliv problémů a já jsem za to byla moc ráda! Přeci jen kluci už jeli do Vídně v neděli večer, ještě když jsme byly s Barborkou v nemocnici, protože Filípek musel v pondělí do školky a manžel do práce.

Druhý den jsme šly do nemocnice na kontrolu monitoru, kde jsem se dozvěděla, že více jak 50 % alarmů bylo falešných kvůli špatné přilnavosti elektrod či kvůli tomu, že se Barborka čím dál více hýbe… Říkali, že by se to mělo každou chvíli změnit, že už je Barborka poměrně velká. Tak uvidíme, kdy se tak stane!

Na konci týdne nás čekalo překvapení! Barborka se začala usmívat. Hned je svět veselejší!

Tímto článkem bych Vám chtěla poděkovat za věnovanou přízeň! Uvidíme se a uslyšíme někdy příště v rubrice Mimi Live

29.5.2018 2:25 | autor: Redakce
Více o tématu: cestakluciMimi Livemiminka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist