Jak poznáte, že máte doma malého Picassa, Leonarda nebo Michelangela?

Když dítě prochází batolecím obdobím a vše chce dělat samo, využijte tuto příležitost také k tomu, aby se naučilo na chvilku zabavit bez vaší pomoci. Samozřejmě ho mějte pod neustálým dohledem, ale pomalu ho zvykejte, že se nevěnujete pouze jemu.

Stačí ho pořádně zaujmout nějakou hrou nebo činností. Pomozte mu objevit v sobě umělce a sledujte různá stádia jeho uměleckého vývoje. Vaše sluníčko pravděpodobně začne rovnou „čmáracím obdobím“, jenže ten mistrovský kousek, který pro vvás může vypadat jako změť čar a mazanic, je úžasnou formou sebevyjádření.

Jasně, zatím jsou obrázky spíše dílem náhody, ale něco znamenají: Vaše dítě se učí, vyvíjí a komunikuje. Čmárací období trvá většinou zhruba do čtyř let. Nejprve obrázky vznikají spíše mimochodem jako barevný důsledek pohybu ruky, ale časem se dítě naučí spojovat čmáranici s něčím, co chtělo zobrazit: „Hele, co jsem ti namaloval!“

TIP: Vytvořte si vlastní originální puzzle! Společně namalujte obrázek na tvrdou čtvrtku nebo karton, rozstříhejte na několik kusů a nechejte dítě, ať se ho snaží samo sestavit. Tyto domácí puzzle děti baví více než kupované skládačky, protože si je samy vytvořily. A navíc si můžete udělat pro každý den nové.

Vašeho malého umělce určitě potěšíte také loutkami pro prstové divadlo od NIVEA BABY. Můžete si vybrat hned z několika roztomilých motivů, a tak budete mít v nadcházejících sychravých podzimních dnech o zábavu postaráno i doma.

Každý začátek je těžký

Nezapomínejte, že základem všech her je to, abyste se bavili společně. A tak při tvůrčích činnostech dítě stále nenapomínejte, ať se neumaže, ať dává pozor, ať se nepolije… raději se snažte různým malým katastrofám předcházet.

Oblečte ho do „pracovního“ a smiřte se s tím, že bude zmazané od hlavy k patě. A pro všechny případy si na pomoc vezměte nové čisticí ubrousky NIVEA BABY Toddies. Jsou určeny právě pro batolata a větší děti, které jsou již samostatnější.

Tyto multifunkční ubrousky jsou vhodné pro čištění dětské pokožky – obličeje, rukou, ale i zadečku, a co víc, lze je používat také jako toaletní papír. Jsou proto praktické nejen na cesty, na výlety a na hřiště, ale i ve chvílích, kdy se batolata učí novým hygienickým návykům a začínají chodit na nočník či toaletu.

toddies_670.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist