Zdravá varlata = zdravé spermie aneb 13 kroků k podpoře mužské plodnosti

Zdraví novorozence záleží na zdraví rodičů. Muž musí usilovat o silné a zdravé spermie. Zde je 13 zodpovědných kroků pro tatínky.

podpora_muzske_plodnosti-1100x618.jpg Zdroj: eMarkest, s.r.o.

Zdravé spermie a varlata zvyšují šanci na početí u párů, kterým se zatím otěhotnět nepovedlo. Těchto 13 kroků dodržujte aspoň jeden celý rok před snahou otěhotnět. Co tedy jako budoucí tatínek můžete začít dělat už dnes?

Varlata potřebují dýchat

Nesmí se mačkat a potit ve slipech a těsných, upnutých kalhotách. Nakupte trenky, boxerky a volnější kalhoty.

 Varlata se nesmějí přehřívat

Pro tvorbu spermií musí být teplota o 2 stupně nižší než teplota těla. Nemají rády ani horké koupele, saunování, vyhřívaná sedadla, dlouhé cyklotrasy, ani dlouhou dobu s notebookem v klíně.

Varlata potřebují oddech

Páry ve snaze o početí souloží i 5x za den. Varlata ale potřebují až 48 hodin, aby vyprodukovala nové spermie. Nechte je oddechnout. Díky většímu objemu spermií zvýšíte šanci na otěhotnění. Milujte se obden.

Varlata chtějí jíst zdravě

Pro produkci spermií a hormonů musejí být varlata dobře živena. Jezte hromady zeleniny, maso, luštěniny a obiloviny. Důležité jsou vitamíny, minerály a antioxidanty (selen, zinek, kyselina listová, vápník a vitamin E). Pijte čistou vodu. Vyživují varlata a pomáhají produkci zdravých, silných a rychlých spermií. Zdravý životní styl zároveň vede k pevné a spolehlivé erekci. Pokud erekce pokulhává, dočasně zařaďte některý z bylinných doplňků pro podporu erekce.

Drogy a závislosti varlatům škodí

Tabák, alkohol, marihuana a těžké drogy oslabují celé tělo. Zpomalují tvorbu spermií, ty jsou slabé, pomalé, abnormálních tvarů nebo zcela neschopné oplodnění.

Spermie kamarádí s testosteronem

Spermie se tvoří jen když je ve vašem těle tvořen testosteron. Čím více testosteronu, tím více spermií. Podporujte tvorbu testosteronu ve vašem těle. Vhodné jsou bylinky, vitamíny a minerály. Ideálně ve vhodném mixu v tabletách. Užívejte tablety na podporu testosteronu, erekce a libida.

Spermie mají rády gravitaci

A hlavně spermiím s menší pohyblivostí je potřeba dopomoci sexuálními polohami s hlubokým průnikem. Ideální je misionář, při kterém sperma proudí směrem k vajíčku. Nevhodné jsou polohy s partnerkou nahoře.

Spermie nerady lubrikační gely

Protože je mohou poškozovat a usmrcovat. Spolehněte se na přirozenou lubrikaci vagíny nebo si pomozte bambuckým máslem či obyčejným rostlinným olejem.

Varlata a spermie mají rády aktuality

Proto nezapomeňte na vyšetření plodnosti, a to nejen před snahou o početí, ale i preventivně každé 2 roky. Důležité je i vyšetření na pohlavní nemoci.

Spermie nerady stres

Protože stresové hormony tlumí produkci testosteronu a bez něj se spermie vytváří obtížněji.

Spermie nerady plasty

V aktuální “době plastové” na organismus útočí ftalátybisfenoly. Velice negativně působí na mužskou i ženskou plodnost.

Spermie rády štíhlé muže

Obezita prokazatelně snižuje plodnost a tvorbu testosteronu. Sport, strava, sebezapření a radost z výsledků by měly být motivací budoucího taťky.

Spermie se nekamarádí s některými léky

Třeba léky na vysoký tlak, deprese či zažívací problémy mohu spermie poškozovat. Promluvte si s lékařem o účincích svých léků. Pamatujte, že zdravých spermií musí být hodně, musí se dobře hýbat a mít správný tvar a velikost.

Tyto domácí tipy pro zlepšení plodnosti zařaďte každodenně aspoň rok před početím. Celé rodince i miminku přejeme hlavně zdraví.

13.7.2020 12:00 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist