Jaká budu máma? To je ve hvězdách!

To, co předurčuje naši povahu a naše chování, může být zapsáno v genech, dáno výchovou nebo datem našeho narození. A někde tam, mezi nebem a zemí, najdeme ve znameních zvěrokruhu to, co nás možná určuje jako rodiče. Najdete se v charakteristikách podle mateřského horoskopu?

Maminka ve znamení Berana (21.3. – 19.4.)

Maminky, které se narodily v tomto znamení, mají schopnosti přirozeného vůdce. Disponují velkým množstvím energie a vášnivě přistupují ke všem zájmům rodiny. Děti je mohou shledat skutečnou inspirací a vzorem, který by mohly ve svém životě následovat, tedy kromě případů, kdy jsou poněkud necitlivé a lehce arogantní.

Vaše myšlení je sice rychlé, pusa ale někdy bývá ještě rychlejší, a tak občas vyslovíte něco, čeho později litujete. Nečiní vám problém vyjádřit svou náladu, a tak děti přesně vědí, kdy už to trochu přehnaly a kdy si není s vámi radno zahrávat.

Aktivní životní styl je přesně to, co vaší rodině vyhovuje nejvíce. Ať už se jedná o společné výlety do přírody, různé hry, nebo soutěže. Jen občas zkuste svou soutěživost udržet na uzdě, zvláště pokud je jedno z dětí citlivější.

Děti ve vás najdou největší zastánkyni a obránkyni. Vědí, že jim celý život budete nadšeně fandit a vždy stát v první řadě, abyste je podpořila.

Maminka ve znamení Býka (20.4. – 20.5.)

Jste trpělivá, praktická a velice shovívavá. Jako rodič poskytujete svým dětem spolehlivé zázemí. Vždy máte připravený povzbudivý úsměv nebo objetí. Máte velmi dobré povědomí o tom, co je skutečně důležité a kvůli čemu je zbytečné se rozčilovat.

Vaší chybou by mohlo být, že jste až příliš shovívavá. Pokud vaše dítě touží po zmrzlině nebo výletu do zábavného parku, je až příliš těžké říct ne. Vy přece chcete, aby dítě bylo šťastné, a to je dobře, no ne?

Skutečný důraz kladete na správnou životosprávu – zdravé jídlo a dostatek cvičení. Vaše znamení vás předurčuje k tomu, abyste byla v těsném spojení se zemí a tím, co nabízí. Ve zdravém životním stylu nacházíte svou zálibu a velmi si užíváte čas strávený s rodinou u společného stolu. A když po večeři ještě následuje malá procházka, nemůžete být šťastnější!

Nemáte problém zahrnout své děti láskou a dávat ji najevo. Vychováváte je v hodnotách věrnosti, tvrdé práce a vytrvalosti.

Jste spokojená, když rodinu tvoří nejen lidé, ale i zvířata. Přejete si, aby byla velká, pestrá a zažívala společně spoustu legrace.

Lidé narození ve znamení Býka se často vyznačují tvrdohlavostí, a tak se jí občas necháváte ovládnout ve snaze přizpůsobit domov k obrazu svému.

Maminka ve znamení Blížence (21.5. – 21.6.)

Jako matka ve znamení Blížence přinášíte do svého domova smysl pro humor a spoustu zábavy. Nedáte dopustit ani na intelektuální stimulaci všech rodinných příslušníků. Často tak můžete být přistižena, jak s dětmi skládáte puzzle nebo hrajete scrabble.

Jednotícím a stmelujícím prvkem rodiny je podle vás komunikace. Ráda svým dětem čtete, chodíte s nimi do kina, společně se díváte na televizi a pak o tom všem diskutujete. Své děti vychováváte k zdravému rozumu, duchaplnosti, zvědavosti a umíněnosti, kterou v hojné míře disponujete i vy.

Komunikace je jednou z vašich silných stránek, a tak máte občas sklon racionalizovat své emoce a převádět je do logických vztahů a souvislostí. Občas se proto ujistěte, že děti vědí, jak se cítíte, dejte jim najevo, jak moc je máte ráda a že je podporujete.

Ujistěte se také, že svým dětem poskytujete stabilní základnu. Děti potřebují určité rituály, které se budou stále opakovat, ať už společná večeře, čtení před spaním, atd. Spontánnost a zábavu zařaďte spíše do způsobu trávení volného času.

Maminka ve znamení Raka (22.6. – 22.7.)

Maminky Račice bývají velmi aktivně zapojeny ve výchově svých dětí. Užívají si každou zázračnou chvíli svého těhotenství, porodu a následně i jednotlivých kroků v životě svého dítěte. Pokud jste se narodila ve znamení Raka, jste milující, ochranářská, senzitivní a soucitná.

Pro svou rodinu se snažíte vytvořit dynamické, bezpečné a příjemné domácí prostředí. Tím, jak pečujete o druhé, vyjadřujete svou lásku. V péči a starostlivosti je vaše moc, kterou však nezneužíváte k ovládání ostatních. Snažíte se vše, co je ve vašich silách, udělat pro svou rodinu. Vaše děti na vás tak mohou být až příliš závislé. Učte je, aby se dokázaly postarat samy o sebe, dejte jim své dovednosti, aby je mohly snadno převést do života vlastního.

Nebojte se chvíle, kdy své děti vypustíte z milující náruče. Neděste se toho, jak rostou a nacházejí své vlastní záliby. Hluboko uvnitř víte, že toto vše je součástí cyklu života.

Maminka ve znamení Lva (23.7. – 22.8.)

Za svou rodinu skutečně bojujete jako lvice, která chrání svá mláďata před predátory. Jste vášnivá a jasně dáváte najevo své emoce, takže děti bezpečně poznají, kdy jste pozitivně naladěna a kdy je lepší jít vám z cesty.

Díky své přirozené odvaze, energii a lásce udáváte emocionální tón celé své rodině a sama stojíte v jejím středu. Když se cítíte oceňována, vše kolem vás září, jakmile se ale cítíte přehlížena, nálada se ochlazuje. Lev je královské zvíře a příslušníci královského rodu by se neměli urážet.

Děti milují vaši velkorysost, stejně jako potřebu zahrnovat své blízké dary a velkými gesty. Do rodiny s nadšením přijmete i kamarády svých dětí. Vždy budete mít doma dostatek nových filmů, zmrzliny a dalších záležitostí, které zpříjemní každou návštěvu.

Stejně rychle, jako vzplane vaše láska, vznítí se i hněv. Lví řev pak může být slyšen po celém domě. Ale víte, že rodina vás prostě zbožňuje!

Maminka ve znamení Panny (23.8. – 22.9.)

Rodiče ve znamení Panny se vyznačují velkou dávkou rozumu. Směřují k vysokým standardům a touží po dokonalosti. Užíváte si chvíle, kdy můžete své děti vést k zodpovědnosti, učit je, jak se starat o majetek, a vychovávat je ve znamení zdravého životního stylu a aktivního způsobu života.

Někdy můžete působit až příliš kriticky. Připomínejte si proto, že děti dělají to nejlepší, co můžou, a že případný neúspěch neznamená, že úspěch už nikdy nepřijde.

Svým dětem do života poskytujete silný a stabilní základ – a to jak psychicky, tak ekonomicky. Vaše tendence šetřit se projeví později, když svým dětem zaplatíte studia a budete je při vstupu do samostatného života podporovat. Vaše děti ví, že jen chcete, aby měly co nejlepší život, přesto ale nešetřete chválou a uznáním. To jsou atributy, které nás vedou k úspěchu často spolehlivěji než přehnané nároky.

Maminka ve znamení Váhy (23.9. – 22.10.)

Moc dobře víte, jak vytvořit klidný a harmonický domov, je to vaše pravá přirozenost. Toužíte, aby rodina žila v krásném, luxusním prostředí, a děláte, co můžete, abyste se vyhnula konfliktům, které by rodinnou pohodu zakalily. Občas proto ustupujete až příliš. Dejte si pozor, abyste své děti nevychovala až k přílišné asertivitě.

Součástí vaší osobnosti jsou i hodnoty estetické, ke kterým svou rodinu aktivně vedete. Maminky ve znamení Váhy vychovávají své děti k vytříbenému vkusu a stylu.

Váhy se rády ocitají v roli hostitelky. Pořádání společenských akcí a rodinných oslav je přece taková zábava! Je důležité, aby se všichni dobře bavili, a usmířit dvě rozhádané děti pro vás vskutku není žádný problém.

Je úžasné, že stojíte ve středu rodiny, kterou nadevše milujete. Jen se občas ujistěte, že láska ze strany rodinných příslušníků je také okořeněna špetkou respektu.

Maminka ve znamení Štíra (23.10. – 21.11.)

Síla a klid, to jsou hlavní atributy maminky Štíra. Jste emocionálním centrem své rodiny. Citlivě a intenzivně jste spojena se svými dětmi, které vás vidí jako poměrně složitou a tajemnou osobnost. Bude vás to stát část přirozenosti, abyste se staly otevřenými a upřímnými.

Dostanete se do mnohem pevnějšího svazku s rodinou, pokud budete zranitelnější společně s nimi. Nebojte se vyjadřovat své emoce a pocity. Naučte své děti, aby vašim potřebám uměly naslouchat.

Vaše záliba v historii a psychologii z vás udělá oblíbený zdroj pomoci při psaní domácích úkolů. Děti za vámi budou rády chodit se školními projekty. Sílou vaší osobnosti je, že jste velice vnímavá a dokážete se snadno vcítit do potřeb druhých. Máte tak jedinečnou možnost nahlédnout do pocitů svých dětí.

Posilujte v sobě vlastnosti, jako je otevřenost, důvěra a náklonnost, a stanete se plnohodnotným členem rodiny, který svému okolí bude poskytovat pocit bezpečí.

Maminka ve znamení Střelce (22.11. – 21.12.)

Matky ve znamení Střelce zahřívají životy svých dětí optimismem a dobrou náladou. Učí je, jak skvělé je objevovat svět. Rodiče narození v tomto znamení bývají skutečnými dobrodruhy. Mají otevřenou mysl a jsou zvídaví a k tomu samému vedou i své děti.

Svoboda je pro vás nesmírně důležitou hodnotou, proto jste velmi tolerantní a své děti zbytečně neomezujete. Ačkoliv si hranice, které by se neměly překračovat, uvědomujete, vaše filosofie se vztahuje spíše k hledání pravdy a smyslu života přes osobní zkušenosti. Přejete si, aby děti objevovaly svět a na základě toho si vyvodily vlastní pohled na život.

Rozhodně nedáte dopustit na cestování. Je to pro vás způsob, jak svým dětem ukázat rozdílné zvyky a způsoby života. Chcete, aby děti měly co největší rozhled, který by jim pomohl vytvořit si vlastní smysl života.

Maminka ve znamení Kozoroha (22.12. – 19.1.)

Vaším cílem je tvrdě pracovat, zabezpečit rodinu a splnit své povinnosti. Vaše záměry jsou obdivuhodné, jen nesmíte zapomínat, že nejste jen svědomitý poskytovatel, ale také rodič, který by měl se svými dětmi trávit čas a podporovat teplo domova.

Tvrdé úsilí, které vás v životě provází, by mohlo mít za následek, že děti budou až příliš pohodlné a budou mít později problémy soustředit se na kariéru nebo ušetřit peníze.

Kozorohové neustále usilují o své vlastní zlepšení, nemyslete ale jen na zlepšování na poli kariéry a financí, zlepšovat se můžete i jako rodič.

Své děti budete učit o hodnotě peněz, ukážete jim význam spolehlivosti i toho, jak je důležité dostát svým slibům. V jejich životech se stanete nezastupitelnou osobou. Po celý život vás budou plně respektovat.

Maminka ve znamení Vodnáře (20.1. – 18.2.)

Jste rodičem, který si nade vše cení jedinečnosti. Plně proto podporujete svobodu
a nezávislost svých dětí. Váš dům je pravděpodobně zaplněn díly, která vytvořily děti. Rodinný život u vás může být tak trochu netradiční.

Ať už si dcera bude chtít obarvit vlasy na zeleno a syn bude chtít změnit styl oblékání, vy to budete považovat za skvělý způsob sebevyjádření. Přesto jste schopna své rodině poskytnout stabilní a pevný základ do života.

Máte hodně přátel z nejrůznějších společenských vrstev a to samé byste ráda viděla i u svých dětí – aby se obklopovaly rozmanitostí. Učíte je také, aby problémy řešily kreativně a nikdy se nebály hledat třeba i poněkud netradiční řešení.

Vaším úkolem, jako rodiče, je otevřít se svým dětem i citově.

Maminka ve znamení Ryb (19.2. – 20.3.)

Svět vidíte očima svého dítěte. Jste neuvěřitelně soucitné, emotivní a naladěny na potřeby svého okolí. Se svými dětmi prožíváte radost i bolest a společně s nimi obýváte svět, ve kterém žijí.

Rodiče ve znamení Ryb by ale občas měli přistát pevně nohama na zemi, ve svém dospělém životě. I když je skvělé, že trávíte spoustu času hrou s dětmi, přece jen byste se měli sem tam navrátit do „skutečného“ života.

Děti učíte, jak je důležité snít a mít bohatý vnitřní život. Věříte v intuici a k životu přistupujete se zvláštním jemnocitem. Dětem vštěpujete úctu k životu a všemu dalšímu, co jej přesahuje.

Až se budete zase nacházet ve snovém světě, ujistěte se, že vaše děti chápou rozdíl mezi hrou a skutečností. Občas je zasvěťte do světských povinností a snažte se dodržovat rutinní záležitosti, jako jsou domácí úkoly nebo společné jídlo. I na zemi bude vaší rodině dobře.

 

6.4.2018 2:52 | autor: Eva Kouřímová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist