4 inspirativní maminky na Instagramu, které vás vzdělají i pobaví

Instagram je plný inspirativních lidí. Jen o nich vědět. Jedna ze skupin jsou inspirativní maminky. Takové, které své fanoušky vzdělávají, otevírají jim mysl nebo jsou prostě jen hodně vtipné. Pojďme se na ně společně mrknout.

mamy-na-instagramu-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

zuu_za

Zuzka je plzeňská doktorka na mateřské a na svém Instagramu vytváří moc hezký a smysluplný obsah. Zuzka myslí i na soukromí svých dětí a na Instagramu neprozrazuje jejich jména. Budete se zde tedy setkávat s holčičkou a chlapečkem. V poslední době se hodně věnuje knihám o výchově a najdete u ní vážně skvělé tipy. Nedávno zveřejnila post například o knize Rodičovština:

https://www.instagram.com/p/CA8O_q9nrx8/?utm_source=ig_web_copy_link

dolezalova.marie

Marušku asi znáte. Je to talentovaná herečka, spisovatelka a hlavně úžasná máma. Hodně čte, zajímá se o výchovu a řadí se mezi citlivé rodiče. I velmi složité myšlenky dokáže pěkně popsat. Vsadíme se, že při prohlížení Marušky Instagramu se budete usmívat. A to i přesto, že tam obličeje jejích dětí neuvidíte. Pěkné je například toto video, kde se Marie zamýšlí nad tím, jak moc nás potřebují naše miminka:

https://www.instagram.com/p/B_P60sWjO4V

prosimspinkej

Za instagramovým profilem “prosimspinkej” stojí Lenka – medicínská antropoložka, která se věnuje laskavému přístupu k dětskému spánku. Na profilu najdete dobré rady a hlavně uklidnění. Jaké? Že v tom nejste sami. Uvidíte, že společně s vámi řeší spánek dětí mnoho dalších rodin. Jejich ratolesti, možná podobně jako ty vaše, chodí pozdě spát a několikrát za noc se budí. Příjemné počtení, podívejte:

View this post on Instagram

Uspávání není žádný zlozvyk ani negativní asociace. Lidé si od nepaměti povídali před usnutím, zpívali a miminka usínala v pohybu nebo za šumu běžného večerního dění v rodině. Do jednoho příspěvku se vše nevejde. Bude z toho seriál 🙂 Tak sledujte. Začínáme… Krátké intro – spojení mých zkušeností z rodin a studia spánku na Univerzitách: 1. Miminka, děti a jejich styl a čas usínání se mění s věkem, prostředím, dozráváním jejich osobnosti i vzhledem k potřebám rodiny. 2. Některá miminka se dokáží uklidnit ke spánku bez aktivní pomoci rodičů. ALE! Z výzkumů víme, že samouklidnění není u miminek NIC STÁLÉHO a PRAVIDELNÉHO. To znamená, že to, že usnulo miminko ve 3 měsících bez pomoci neznamená, že si bude umět pomoci s usnutím i když mu bude 10 měsíců nebo rok a půl. Později "do hry" začíná totiž vstupovat více i nezkrotný pohyb a bouřlivé emoce. Děti se jednoduše s vývojem samy mění. Podle zatím dostupných výzkumů není samouklidnění nic normativního – tedy nic co musí umět každé miminko samo a co je předpokladem dokonalého spánku v budoucnosti. Není to nic co musíme trénovat od prvních měsíců. Mnohem častější je vyhledávání uklidnění u rodičů. 3. Na usínání má vliv prostředí (světlo, tma, teplota), denní prožitky (pohyb, zážitky, emoce), tělo (individuální potřeba spánku, individuální biorytmus dítěte, stoupající hladina melatoninu), povaha děťátka, vztah (to jak se cítíme my rodiče a co si s sebou k uspávání neseme. Souvisí to i s tím, že miminko uklidnění hledá nejčastěji u rodičů, jsme jejich barometr). Usínání jako univerzální model? Až se zbavíme očekávání, že musí každé usínat stejně, ve stejnou dobu nebo stejným způsobem, uleví se nám. Každý máme jiné prožívaní emocí, pohybů, zážitků. Proto nelze všechny děti uspávat stejně. Proto ani my dospělí neusínáme všichni stejně. Někdo si před spaním potřebuje číst, někdo potřebuje sprchu, někdo pohyb, někdo si popovídat, někdo uklidit kuchyň, aby zklidnil mysl a tělo. A někdo si jen lehne a spí, což může jen znamenat, že jeho den byl naplněn dostatkem podnětů a vjemů k nasycení jeho mysli a těla. 🙂 V dalších příspěvcích nejčastější aktivity k usínání podle povah… #prosimspinkej #uspavani #serialouspavani

A post shared by ProsimSpinkej (@prosimspinkej) on

stibrovicnikolka

Co by to byl za výčet inspirativních maminek bez královny českých instagramerek – herečky Nikol Štíbrové. Tu vám určitě představovat nemusíme. Občas jdeme na Instagram s tím, že se chceme jen pobavit. Zasmát se. V takovém případě, doporučujeme zabrousit na Nikči profil. Nezklame vás:

A jaké maminky na Instagramu inspirují vás? Napište nám do komentáře a pojďme se inspirovat vzájemně.

Tento článek vypracovalo copy duo Linda & Petra.

24.9.2020 4:55 | autor: Petra Zeidlerová a Linda Mannelová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist