Narážíte na nebezpečné přechody či nepořádek v ulicích? Změňte to snadno a rychle!

Uklizená hřiště, bezpečné přechody pro chodce a chodníky bez překážek pro kočárky jsou přáním snad každé maminky. Aplikace zmente.to pomáhá nejen tyto nesnáze jednoduše vyřešit.

 

Každodenní cestu do školky, školy nebo do práce může znepříjemnit tisíc maličkostí. Ať už jde o nepořádek na tramvajových zastávkách, či o výmoly ve vozovce. Na rodinu s dětmi však čekají i maličkosti, jež mohou být nebezpečné. Často totiž děti po cestě do školy přecházejí vozovku přes přechod, který už téměř není vidět. A maminky s dětmi v kočárku zase musí cestou na hřiště absolvovat slalom mezi vypadanými kostkami v chodníku. To je však pouze malý výčet překážek, na něž rodiče, ale i všichni občané v ulicích Prahy narážejí.

Pokud se i vy denně setkáváte s drobnými nedostatky ve městě, není nic jednoduššího než využít mobilní aplikace zmente.to. V té nebo v její webové verzi můžete velmi snadno a rychle nahlásit podnět k opravám, které ulehčí každodenní život s dětmi i bez nich. Stačí problémové místo vyfotit, uvnitř aplikace jej lokalizovat na mapě a připojit krátký komentář. Takto jednoduše už na Magistrát hlavního města Prahy dorazilo přes 12 tisíc podnětů. Připomínky mohou směřovat hned k několika problémovým oblastem. Od bezbariérovosti, dopravy a veřejné dopravy přes pěší a cyklisty až po městskou zeleň a veřejná prostranství.

Důkazem, že aplikace opravdu funguje, může být nespočet nově instalovaných odpadkových košů, doplněných krytů kanálů a opravených metrů dlažby chodníků. Úspěšnost mohou potvrdit třeba i chodci v Košířích, kteří k odpočinku získali nové lavičky. V Lahovičkách bylo zase pro zlepšení orientace a bezpečnosti podchodu instalováno výkonnější osvětlení. A řidiči na Letné bezesporu ocení uvolnění parkovacích míst.

Pokud i vás napadá, jak zlepšit okolí svého bydliště, nemusíte se už rozhodovat, na který úřad půjdete či kterou instituci oslovíte. Aplikace sama vyhodnotí, zda je připomínka určená spíše dopravnímu podniku, nebo patří do správy úřadů městských částí. Odpověď na svůj námět dostanete díky projektu zmente.to do 30 dnů. Urgentní případy jsou odstraněny okamžitě. Vyřešit tak jednou pro vždy můžete například trvale přeplněné odpadkové koše na hřištích, četnost bezbariérových spojů veřejné dopravy v místě bydliště či třeba krátké semaforové intervaly pro přechod vozovky.

2.7.2018 12:45 | autor: inzerce
Více o tématu: dětikočárkymaminky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist