Jak na nezapomenutelné rodinné fotografie?

Rodinné focení je v posledních letech čím dál více populární. Některé páry volí společné focení jen po narození potomka, jiné rodiny se nechávají zvěčňovat pravidelně každý rok. Jak získat jedinečné, ale zároveň vkusné rodinné snímky?

photographs_jak-na-nezapomenutelné-rodinné-fotografie_babyweb.cz_-1100x618.jpg Zdroj: Pixabay

Správný výběr fotografa

Na rodinné focení se specializují desítky, možná stovky fotografů. A najít toho správného může být někdy oříšek. Klíčovou roli přitom hraje vaše očekávání a preferovaný styl fotografií. Focení a výběr fotografa přizpůsobte i stáří dítka. Někteří fotografové se totiž zaměřují pouze na čerstvě narozená miminka, jiní mají v malíku práci se staršími dětmi. V ideálním případě hledejte někoho, kdo je všestranný a sedne vám stylem i osobností. Pokud se osvědčí, nemusí zůstat u jednoho focení.
TIP: S vybraným fotografem se před uzavřením smlouvy raději sejděte. Vzájemnou „chemii“ totiž mnohdy přes e-mail či telefon nemusíte odhadnout. Na schůzce se ukáže, zda jste si vybrali správně.

Vhodná lokalita

Aby vaše zhmotněné vzpomínky opravdu stály za to, zaměřte se na vhodný výběr lokality. Každé místo má svého genia loci, který fotografiím dodává jedinečné kouzlo. Jsou i rodiny, které se nejraději fotí v prostorách vlastního domova. Takové snímky pak působí obzvlášť důvěrně a doslova z nich sálá teplo rodinného krbu. Na druhou stranu se nebraňte ani focení v přírodě nebo v ateliéru. Místa také můžete střídat podle nálady či ročního období.

Oblečení

Během příprav na samotné focení se zaměřte na výběr oblečení. Vyvarujte se černých a tmavých outfitů a stejně tak se snažte vynechat výrazné a pestré barvy. Spojte se se svým rodinným fotografem a požádejte ho o radu. Nejde totiž pouze o to, aby vám to jako rodině slušelo, na výsledných fotografiích by měla panovat barevná souhra. Fotograf nejlépe ví, jaké za vámi bude pozadí, kterému byste měli přizpůsobit výběr jednotlivých outfitů.

8.6.2022 11:25 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: focení

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist