„Jsem těhotná!“ Kreativně, zábavně i formálně

Každá máme vlastní způsob, jak oznámíme okolí, že čekáme přírůstek do rodiny. Vše záleží na okolnostech, našem rozpoležení i přístupu k těhotenství. Pojďme si ukázat pár kreativních způsobů. Třeba vás inspirují.

tehotenstvi-1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Oznámení partnerovi

Sdílejte chvíli, kdy uvidíte dvě čárky

Jestliže váš partner stojí vedle vás, zatímco s napětím sledujete těhotenský test, přijdete o pečlivě připravovaný moment „odhalení.“ Na druhou stranu, dozvědět se šťastnou novinku společně ve stejnou chvíli je sen mnohých párů.

„Měsíc poté, co jsem potratila, mi manžel přinesl těhotenský test. Nemyslela jsem si, že jsem těhotná, když se ale objevil pozitivní výsledek, byl to okamžik naprostého šílenství. Smáli jsme se, plakali, objímali se,“ popisuje svůj okamžik maminka Petra.

Drobné překvapení

Druhou možností je, že se o svém těhotenství dozvíte zcela o samotě. Pak se vaše fantazie a kreativita mohou rozjet na plné obrátky.

„Koupila jsem botičky a dala je manželovi večer pod polštář. Měl obrovskou radost z balíčku, co našel,“ vzpomíná s nadšením Bára. Další maminka Marcela nechala partnerovi na nádržce od toalety pozitivní těhotenský test s cedulkou – Dobré ráno, taťko! „Já už jsem byla dávno v práci, a tak si jeho prvotní reakci mohu jen domýšlet, ale věřím, že stála za to,“ říká s úsměvem.

Těhotenský test je oblíbeným předmětem doličným. Můžete jej zabalit jako dárek nebo jej vyfotit a fotku poslat partnerovi.

Mé druhorozené děťátko bylo velkým překvapením úplně pro všechny. Fotku těhotenského testu jsem poslala partnerovi po skypu. Zrovna seděl v práci, lituji, že jsem nemohla vidět jeho výraz, když zprávu otevřel,“ přiznává Šárka.

Propojte oznámení se zálibami

Některé ženy vsadily na partnerovy záliby, jako například Věrka:

„Přítel se zrovna vrátil ze služební cesty a já mu hned ve dveřích oznámila: Klokan přiletí v listopadu (viz film Jak dostat tatínka do polepšovny). Přítel je sice filmový fanda, nicméně mou repliku samozřejmě nepochopil. Tak jsem mu zamávala před obličejem těhotenským testem.“

Zdají se vám tyto nápady přehnané? Můžete vsadit na jednoduché oznámení. Partnerův výraz vám dá nejspíš najevo, že se o prostou záležitost ani náhodou nejedná.

Sdělení rodině – není nad osobní oznámení

Oznámení těhotenství rodičům bývá zapeklitou záležitostí. Samozřejmě, nic vám nebrání zvednout telefon a ohlásit se větou – hádejte co? Možná se ale nějaké menší „divadýlko“ pro rodiče vyplatí.

„Pozvala jsem svou matku do restaurace na oběd, a když přišla, řekla jsem: Tak rádi tě vidíme!“ vypráví Monika. „Zmateně se zeptala – kdo my? Musela jsem se smát a rukou jsem si sjela na bříško. Okamžitě to pochopila.“

Za maminkou jsme s partnerem jeli přes celou republiku. Sotva otevřela dveře, podali jsme jí krabičku, ve které byl dudlík. Do smrti nezapomenu na její výraz. Asi pětkrát obešla kuchyň a několikrát se zeptala, jestli si neděláme legraci. Pak se posadila, zase vstala, z překvapení se vzpamatovala až za několik dní, ale byla to ona, kdo novinku roztroubil po celé rodině,“ vzpomíná Kristýna.

Dobrou nápovědou jsou různé dárky. Například knížka pohádek se vzkazem – abyste měli co číst vnoučatům.

Může se stát, že vám rodič, možná i nechtěně, vezme novinku z úst, jako se to stalo Hance: „Udělala jsem si těhotenský test a sotva se objevila i druhá čárka, hned jsem volala mámě. Ta to zvedla se slovy – Ahoj, co se děje? Že ty jsi těhotná?“

Pokud jste těhotná již podruhé, připravte si řeč pro své první dítě. „Naučila jsem svou dvouletou dcerku reagovat na otázku – kde je miminko, ukázáním na mé bříško. Celé jsem si to pak nahrála na video a poslala známým, ohlasy byly vážně úžasné,“ říká maminka Dana.

Čtěte také:

Podělte se o novinu s kamarády

Nejvíce kreativity snesou přátelé. Jejich reakcemi se pak můžete bavit celý život. Vtipně na to šla Ilona, která kamarádce řekla, že byla u doktora a ten jí oznámil, že slyší tlukot dvou srdcí. Kamarádka na to reagovala zvoláním: „To je vážně divné!“

Možná dostanete tak skvělý nápad, jak novinku ohlásit, že si jej budete chtít zvěčnit na video. Tak dostala své přátele Simona. Vyhlásila jsem, že se všichni společně vyfotíme, pak jsem na foťáku nastavila nahrávání a zakřičela: „Dobře, všichni…tři, dva,… jsem těhotná!“

Pozor, přátelé bývají všímaví, a tak vás možná o moment překvapení připraví. Své o tom ví Eliška: „Moji kamarádi na celou věc přišli sami. Bylo jim totiž divné, že jsem byla pořád doma a nechtěla chodit na skleničku,“ směje se.

Posloužit mohou i sociální sítě. Fotka rostoucího bříška řekne všechno za vás.

Jak to říct kolegům v práci?

Na kreativitu a fantazii ale zapomeňte, hned jak překročíte práh vašeho pracoviště. I když překypujete nadšením, zachovejte profesionalitu, zejména před svým nadřízeným. Pokud se už už chystáte vybalit novinku na své oblíbené kolegy, zadržte. Nejdřív byste to měla sdělit šéfovi, dřív, než se o vašem těhotenství dozví od někoho jiného.

Je možné, že váš nadřízený nebude zrovna skákat radostí, ale neberte si to osobně. Jednak si musí zachovávat jistý odstup a pak už možná začíná řešit, co si bez vás počne.

Samozřejmě, přijde-li na kolegy, nemusíte je zahrnovat formálností, klidně si dovolte i nějaký ten vtípek. Pošlete jim například hromadný email, který se bude tvářit jako pracovní – požádejte je například, aby se vyjádřili k vašemu novému projektu a do přílohy přidejte fotky z ultrazvuku.

Chcete to vykřičet do světa? Jen do toho.

Jste těhotná a máte zrovna po ruce dav nadšených obdivovatelů? Uvidíte, jaká bouře přijde po jednoduchém, tichém gestu.

21.4.2023 5:34 | autor: Eva Kouřímová | zdroj: Zpracováno na základě rozhovorů s těhotnými ženami.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist