Káťa ve 24. tt – Pohyb a já

TĚHULKA LIVE! KÁŤA Co je nového v tomto týdnu? Tak jak už úvodní fotka sděluje, užíváme si krásných zářijových dnů. Chodíme na procházky, výlety, hřiště, dcera se učí na kole bez koleček, drandí na koloběžce… Samozřejmě jsem limitovaná časem na neschopence, ale i tak se dá vše zvládnout a nesedět jen doma, když nemusíme. Tohle počasí mi nesmírně vyhovuje, není takové teplo, aby mi bylo na omdlení, ale sluníčko je a je moc příjemné. I když ten pohyb je těžší, musím být více opatrná, ale i tak se to dá zvládnout.

24.tt_-1100x618.jpg Celá galerie 40 Zdroj: archiv blogerky

A co naše miminko? Dle různých aplikací jsem ve 24. týdnu těhotenství, tedy konec šestého měsíce. Při vážení jsem zjistila, že mám již o 7 kg více. Sice jsem na začátku těhotenství díky, nevolnostem hodně zhubla, ale to co jsem zhubla, jsem již nabrala a přibírám kila i navíc. Řekla bych, že to na sobě ještě tak necítím, ale ovšem ten pohyb už není tak rychlý a poslední dobou mě začalo trápit zadýchávání. Dělají mi problémy schody a kopce. Což je největší problém vyjít schody domů do 3. patra bez výtahu. Začala mě i po některých potravinách pálit žáha. U naší Aňulky jsem to tedy měla až v pozdějších týdnech, ale stále se to dá zvládnout.

Tento týden jsem hodně využívala čas prací, kdy jsem do práce tvořila spoustu dokumentace. Člověk se alespoň nenudí a trošku zapojí mozek. Je to příjemná změna, a tak se těším co mi kolegyně dají zpracovat dál. Tak využiji čas, kdy je dcera ve školce, pomůžu kolegyním a také sobě, abych doma úplně nezakrněla. Ten pracovní ruch a komunikace s lidmi mi strašně chybí, ale zdraví mé i miminka je samozřejmě na prvním místě a když mi paní doktorka práci nedoporučila, musím poslechnout.

Také začínám brouzdat po internetu a mapovat miminkovské potřeby. Pokukuji po nějaké hezké tašce na kočárek, druhů je strašně moc. Zatím tedy brouzdám, ale asi bych se měla někde podívat a osahat. Taky pokukuji po šátcích nebo nosítkách na miminka. Čtu různé recenze a diskuse a přemýšlím co bude pro nás asi tak nejlepší. Myslím, že s druhým miminkem to pro mě v určitých věcech bude praktičtější než kočárek. Už jenom při odvedení dcery do školky, když vidím jak se tam maminky snaží s těmi kočárky dostat. Pak je to v chodbičce přeplněné, nemohou vyjet nebo zajet. No uvidím co ještě zjistím a dám vám vědět.

Sleduji i stránky a diskuse o látkování. Přemýšlím zda to nezkusit. S dcerou jsem tedy používala jednorázové pleny a nijak to neřešila, ale teď si říkám, jestli to třeba nestřídat s látkovými. No uvidíme co objevím. Na trhu je toho tedy spousta. Už jsem se i vyptávala u kamarádek. Některé je používaly a byly spokojené, některé ne. To je zatím část výbavičky o které teď usilovně přemýšlím.

Tak se těšte, co do příště vymyslím. Pěkné podzimní dny

Katka


Katka má za sebou 24. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

17.9.2019 12:28 | autor: Redakce Babywebu.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist