Káťa ve 35. tt – Čeká mě poslední měsíc

A máme tu další týden. Utíká to neskutečně rychle a mě čeká poslední měsíc. V tomto týdnu jsem měla opět kontrolu. Tím, jak se každý týden bojím, co přijde a nepřijde, jsem na kontrole dopadla dobře. Konečně se průtoky miminka natočily na jedničku. Váhový odhad je už přes 2,5 kg. Takže miminko přibírá. Při téhle kontrole mi paní doktorka odebrala […]

12-1100x618.jpg Zdroj: Fotoprome.cz

A máme tu další týden. Utíká to neskutečně rychle a mě čeká poslední měsíc. V tomto týdnu jsem měla opět kontrolu. Tím, jak se každý týden bojím, co přijde a nepřijde, jsem na kontrole dopadla dobře.

Konečně se průtoky miminka natočily na jedničku. Váhový odhad je už přes 2,5 kg. Takže miminko přibírá. Při téhle kontrole mi paní doktorka odebrala stěr na streptokoka a příští kontrolu se bude už natáčet monitor. Ještě pár dní budu popíjet magnesium a pak už ho mám vysadit.

Už to celé bude na naší malé, kdy se jí bude chtít na svět

Už se prý otevírám, ale to je prý takové individuální. Porod se může rozjet zítra, ale taky až v termínu. Chvilku jsme si s paní doktorkou povídali, že je hrozně ráda, že jsem miminko donosila až do týdnů, které už neohrožují jeho život. Prý to nevypadalo moc dobře. Takže já jsem už taky moc ráda, že ty špatné dny už jsou snad za námi…

A protože jsem byla hrozně pilná, mám už na Vánoce přichystané cukroví, vyzdobili jsme celý byt a jediné, co mi už zbývá, je adventní věnec, na který se vrhnu hned, jak dokončím článek. S cukrovím mi pomáhala naše malá, byla úžasná pomocnice, a protože se maminka už přes bříško moc neohne, ochotně mi pomáhala i s výzdobou. Doufám, že jí takové pomáhací nadšení vydrží, až tu bude i ta druhá.

Vánoční atmosféra

V sobotu jsme navštívili rozsvícení vánočního stromku a až na ty davy lidí nám to naladilo vánoční atmosféru. Minulý rok jsme nebyli, protože Anežka měla v tuto dobu neštovice. Teď nám to vyšlo, dali jsme si teplé kaštany, trdelník a teploučký dětský punč.

Je sice fakt, že jsem toho měla „plné kecky“ bolela mne záda a nohy, ale zvládla jsem to. V poslední době mě bolest zad trápí hodně, je to určitě nedostatkem pohybu a vyšší váhou, než je tělo zvyklé, ale už to musím vydržet. Taky mě poslední dny trápí pálení žáhy, ale takové až z toho zvracím.

Nechci do sebe cpát nějaké léky, tak zkouším takové ty babské rady. Moc tedy nezabírají. Tak doufám, že se opět nedostanu do období zvracení jako na začátku. Možná je ale malá v bříšku nějak špatně natočená, že mě to zlobí posledních pár dní.

Tak já se pro dnešek s Vámi rozloučím a popřeji Vám krásnou 1. adventní neděli a celý týden

Vaše Katka

 

Katka má za sebou 35. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

3.12.2019 1:26 | autor: Kateřina Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist