Káťa ve 37. tt – Porodím snad až po Štědrém dnu

Tento týden stále bojujeme s nemocemi. Dcera ulehla s teplotami, rýmou a kašlem, já jsem s tímto nachlazením také bojovala. Snad jsme ho konečně přeprali a malá může vyrazit na poslední týden do školky. Když je doma a ještě k tomu nemocná, je to náročné.

2-1100x618.jpg Zdroj: Fotoprome.cz

Protože nachlazení doprovázela teplota, tak dcera jen ležela a spala. Když teplota opadla, už začal kolotoč toho, co na celý den vymyslet, aby se nenudila. Tím, že i mně nebylo dobře, to nebylo úplně jednoduché, ale zvládli jsme to a doufám, že už se k nám nemoci dlouho nepodívají.

Stále zvažuji, až se nám miminko narodí, že dcera do školky moc chodit nebude. Nechci, aby nám do toho šestinedělí něco ze školky přinesla. Mluvila jsem o tom s naší dětskou pediatričkou a ta mi říkala, že to rozhodně nedoporučuje, protože ta zima je jako stvořená pro chřipky či něco horšího.

A co čekalo mě ve 37. týdnu?

Byla jsem na prvním monitoru. Monitor nedopadl moc slavně, protože miminko spalo a nechtělo se probudit. Nezabíral ani hroznový cukr ani pití. Takže mne tam skoro hodinku trápili, aby něco natočili.

Pak mne stejně paní doktorka na poradně poslala na ultrazvuk. Miminko se zkontrolovalo, zase byli naměřené hraniční průtoky a velké množství plodové vody, ale miminko se mělo čile k světu a opět hezky přibralo.

Také jsem se dozvěděla, že mi stárne placenta.

Což je, ale prý v tomto týdnu běžné a je to důkaz blížícího se porodu. Zatím jsme tedy 2 v 1, tak uvidíme další dny. Paní doktorka říkala, že jsme miminko asi naštvali, když jsme ho tam všemi léky chtěli udržet a teď se mu ven nechce.

Tak doufám, že si neřekne na Štědrý večer. To bych tedy zrovna nechtěla. Když už, tak až po svátcích nebo alespoň po tom Štědrém dnu, který bych si ještě chtěla užít doma. Teď je to jen na miminku, jak se rozhodne…

Řekla bych, že jsem o víkendu měla poslíčky. Balila jsem ještě večer dárky a pak v noci nespala, protože mi tuhlo břicho a bolelo, nakonec jsem ale usnula. Ráno bylo po bolesti. Poslední dobou se moc nevyspím, často navštěvuji v noci WC, nemůžu najít vhodnou polohu na spaní, a když ji najdu, tak se malá v bříšku rozhodne protahovat nebo škytat a já mám po spaní.

Já se pro tento týden loučím a přeji Vám hezkou 3. adventní neděli.

Vaše Katka

 

Katka má za sebou 37. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

17.12.2019 5:17 | autor: Káťa Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist