Káťa ve 38. tt – Na Vánoce jsme připravení

Jsem právě v 38. tt a stále se Vám hlásím jako 2 v 1. Nějak se té naší princezně nechce ven.

5-1100x618.jpg Zdroj: Fotoprome.cz

V tomto týdnu jsem byla na další kontrole. Konečně jsme natočili monitor, byla zase ale moc živá a stačila třikrát skopnout sondu z bříška. Hlavně, že se monitor natočil.

V poradně mne paní doktorka vyšetřila a stále jsem otevřená na prst. Malá tlačí hlavičkou. Další monitor mám o druhý vánoční svátek a poradnu až 2. 1. Tak jsme si s paní doktorkou popřáli krásné Vánoce a doufá, že už se 2. 1. neuvidíme.

Už jsem si stěžovala, jak mi začínají otékat kotníky a lýtka. Jak mě bolí v noci při otáčení třísla. A zvednou se z dřepu už jde hůř a hůř. Často si protahuje nožičky a kope do boku, což tedy je dost nepříjemné a bolestivé.

Už má v bříšku asi míň a míň místa, proto je každý pohyb už tak bolestivý. Na jednu stranu bych to měla ráda za sebou a na druhou stranu se modlím, abych začala rodit až po Štědrém dnu a užila si ho v klidu doma s dcerou a partnerem.

My už jsme na Vánoce krásně přichystaní

Teď o víkendu jsme ozdobili stromeček a nákup potravin z velké části taky máme. Takže už chybí kapřík a pár drobností. Moc se těším, mám tenhle čas strašně ráda, tak doufám, že nebude nějaké překvápko.

Stále přemýšlíme, jestli vyrazit jako každý štědrý den, podívat se na trhy a zajít se podívat na jezulátko. Mám ale strach, abychom malou tou procházkou nevyhnali. Tak uvidíme. Kdybych se cítila dobře, tak nějakou kratší trasu asi zvládnu, ať nesedíme doma a uteče nám čekání na ježíška.

Taky uvidíme, jak Anežka na tom bude, protože opět po týdnu ve školce jí začala rýma. Je to nekonečný kolotoč. Díky, kterým stále zvažuji, že si jí nechám přes šestinedělí doma. Protože, aby chodila každý týden s rýmou, by se asi malému miminku nelíbilo.

I když jí imunitu posilujeme stejně, alespoň rýmu chytne. Ještěže nenosí domu něco jiného. Všimla jsem si, že opět ve školce rodiče upozorňují na výskyt vší. Takže to musím zaťukat, že se nám zatím toto vyhnulo.

Já se pro tento týden s vámi rozloučím. Popřeji vám, ať si užijete krásné a pohodové Vánoce, hlavně ve zdraví a v blízkosti těch nejbližších.

Jsem zvědavá, jestli se za týden ozvu stále s miminkem v bříšku nebo v náručí. Vypadá to, že chce být miminko narozené v novém roce.

Vaše Katka

 

Katka má za sebou 38. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

23.12.2019 11:47 | autor: Káťa Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist