Káťa ve 40. tt – 4kilové miminko nehrozí

Já vás zdravím po Novém roce ve 40. týdnu mého těhotenství. Před pár měsíci jsem si opravdu nemyslela, že v tomto týdnu budu psát článek ještě s miminkem v bříšku. Stále se té naší princezně nechce na svět.

4-1100x618.jpg Zdroj: Fotoprome.cz

Po Novém roce mě čekala v den termínu porodu kontrola. Paní doktorka nebyla moc nadšená, když mě tam viděla. Miminko tedy naštěstí je v pořádku jak dle monitorů, tak dle ultrazvuku. Už tedy moc nepřibírá, takže si můžu oddechnout, že opravdu nějaké 4kilové miminko u mě nehrozí.

Ovšem na doporučení mě čeká příští týden nástup do porodnice a následné vyvolávání porodu. Ač bych si přála, aby se to rozběhlo samo, zvážila jsem všechny pro a proti, co mi paní doktorka říkala, a nakonec s tím tedy souhlasila.

Mám z toho samozřejmě strach a stále malou přemlouvám, aby do té doby než nastoupím, se sama rozhodla. Čas se, ale krátí a stále nemám žádný náznak blížícího se porodu. Takže se pomalu smiřuji s vyvoláváním.

Nemám s tím žádné zkušenosti, takže příští článek budu asi chytřejší. Zatím jen vím, že začneme balonkem, a pokud ani vyvolání balonkem nepomůže, přistupuje se k tabletám na vyvolání, a pokud ani to ne, tak asi nejspíše bude následovat císařský řez. Takže uvidíme, co nám další dny přinesou.

Jediné, co vím, je že se stoprocentně příští týden přihlásím už bez bříška s miminkem v náručí, už se tak moc těším. Je už to celkem i pro mě dlouhé a namáhavé. Nejen po fyzické stránce, ale i po psychické.

Vzhledem k celému rizikovému těhotenství a následnému hrozícímu předčasnému porodu, kdy jsem byla připravovaná na porod a jsem ve 40. týdnu a stále nic. Není to vyčerpávající jen pro mě, ale samozřejmě i pro mé nejbližší. Takže už se opravdu moc těším na tu princeznu a až bude vše za mnou.

Já se tedy pro dnešek loučím a další články snad už budou mnohem veselejší.

Vaše Katka

 

Katka má za sebou 40. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

7.1.2020 2:04 | autor: Káťa Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist