Kateřina v 12. týdnu těhotenství: O mateřských pudech

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Tak je tu to, co jsem si přála a co jsem si slibovala od psaní mých příspěvků – možná rozčeřit uvažování lidí o rodině a také i povzbudit maminky, které jsou na tom se zdravím tak trochu na štíru. Můj minulý příspěvek rozhodně rozpoutal diskusi v mém nejbližším okolí a tak nějak jsem si vše se ségrou shrnula.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Lukáš měl koncert mimo Prahu, měla jsem volné odpoledne, tak jsme se sestrou, pětiletou neteří Andulkou a Tomáškem vyrazili na piknik. Rozbalili jsme deku a hráli jsme nevídaně zábavnou deskovou hru. Tomášek se plazil všude kolem a mně najednou došlo, jak si odpočívám a že to moje dítě vlastně vůbec nehlídám. Ale nehlídala ho ani sestra, protože roli nejspolehlivější pečovatelky přijala jako vždy neteř. To bylo pořád: „Káťo, není mu zima? „Tomášku, napij se… tam radši nelez, nebourej ty kuželky…, počkej, nandám ti ponožku…, aby nezmoknul…, nechce se mu spinkat?“ Prostě si snad ani nehrála, zato neustále sledovala každičký pohyb svého bratrance.

Malá už ví, že čekáme druhé miminko, měla neskutečnou radost (ta ale trochu opadla poté, co jsem jí sdělila, že dvojčata opravdu nečekáme, je to prý veliká škoda :D). Když se loučíme, dostanu pusu já, Tomášek a jednu mi vlepí vždycky na bříško. Moje „miminko“ vždycky nezapomene pohladit a vymýšlí pro něj jména. Jsou to mateřské pudy u pětileté holčičky? Asi jo, Andulka je totiž zase těhotná se mnou, čeká samozřejmě taky miminko (stejně jako když jsem čekala Tomáška), velice ji role maminky baví a naplňuje. Nahlas přemýšlí, jaké to bude, až bude ona dospělá maminka, kolik bude mít dětí, má jasno o počtu holek a kluků a má vybraná jména (nejkrásnější jméno pro dceru je „Milovanka“).

A tak jsme si ségrou popřemýšlely nad mateřskými pudy. Jsou v mém okolí holky, které když mě potkají na ulici s kočárkem, nemají potřebu se do něj podívat, ani „ze slušnosti“ a vyprávějí mi o tom, jak byly cvičit…, jak dělaly to a to, kam pojedou, co budou ony dělat…, nepogratulovaly mi k těhotenství (ony prostě nějak ani nevědí, že se to dělá nebo že je zde důvod k radosti) o dětech nemluví, asi je neplánují a já si je s nimi po pravdě moc nedovedu představit. Je to každého jeho věc! Třeba se v nich někdy touha po rodičovství probudí. Jsem zvědavá, kdy se moje nyní pětiletá neteř stane maminkou a zda ji pudy neopustí.

Debatu jsme završily se sestrou vzpomínkou, jak jsme v mých čtrnácti a v patnácti letech ségry jely po škole přes půl Prahy do parku, abychom mohly chvíli povozit mimino máminy kolegyně z práce! Pudy byly v nás a jsme za to rády. Sebevědomě si myslím, že jsme obě fakt dobré tetičky obou dětí a trávíme spolu hodně času. A tohle vše možná vysvětluje mou citlivost na vnímání mého druhého těhotenství mnohými lidmi z mého okolí.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

V týdnu mě čeká ultrazvuk, těšíme se. Nervózní nejsem, cítím se dostatečně těhotně a to mě uklidňuje. Chodím každý týden na rehabilitace s páteří a klouby a učím se cviky pro těhotné Bechtěrevičky. Nechci už udělat stejnou chybu jako v prvním těhotenství, kdy jsem se dostatečně nerozcvičila na začátku, kdy jsem ještě byla bez pupíku, a pro doslova obří břicho jsem se ve třetím trimestru nezmohla skoro na jediný cvik nebo zdravý pohyb. A jen tak jsem se dokolébala typickou kachní chůzí až k porodu. 🙂

Těhotné, cvičte, dokud to jen jde!

Kateřina


Kateřina právě prožívá 12. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598512953486.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist