Kateřina v 17. týdnu těhotenství: Všichni tři na hromadě

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Jste zdraví? Venku je právě přes třicet stupňů, přesto se klepu pod dekou a myslím na to, jaké to bylo, když jsme byly všechny 3 děti spolu doma nemocné. Vzpomínky na plný nos, bolavé polykání, tepající ucho nebo svědivou vyrážku jsem zaházela v hlavě příjemnějším – bylo to přeci jen fajn, tři děti v našem velkém pokoji pod peřinami a synchronizované zamačkávání budíků, které hlásily čas k zapíjení tabletek…

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Je asi celkem jedno, kdo ze sourozenců začal kýchat, kašlat či mít neštovice… do tří dnů jsme lehly všechny děti. A jakmile nám zabraly léky, pookřály jsme a těšily se z válení pod duchnou, četly jsme Čtyřlístky a posílaly si je přečtené z postele do té vedlejší, poslouchaly jsme desky a různě jsme se příjemně dokázaly zabavit.

Dodnes si pamatuji konkrétní obrazy, které jsem si představovala, když Hurvínka se Spejblem zamkli v temném hradě (to byla naše nejoblíbenější deska k poslechu, na té jsme se shodly hned) a je mi celkem líto, že dnes už možná nebude mluvené slovo pro děti tak přitažlivé – uvidíme. : -) S matkou-češtinářkou to budou mít moje děti možná těžké, už teď má Tomáš celkem slušnou knihovničku. Když budou děti dlouho nemocné, člověk určitě ustoupí od dobře míněných zásad a bude rád, když je zabaví chvíli u televizní pohádky… jen mě děsí dnešní TV program. Nikdy jsem nebyla televizní divák, několik let jsem televizi vůbec doma neměla. Chodila jsem opravdu často do kina či si pouštěla filmy na notebooku a zprávy jsem sledovala online a měla jsem alespoň čas na čtení a přípravy do školy, psaní diplomky…

Jakmile jsem zůstala vloni doma na rizikovém, čas mezi vycházkami jsem chtěla krátit u TV a šílela jsem doslova z programu – šup, někomu zrovna ustřelili hlavu, proč ne, když je jedenáct dopoledne, další program – další kriminálka a další a další. Dvacet druhů seriálů s různě pojatými příběhy točícími se kolem vražd prakticky po celý den na všemožných kanálech, jak ty děti jenom uchránit od takto téměř celodenně prapodivně servírované reality? A sebe po pravdě taky. Těhotná se nechci dívat na úchyly unášející děti, na Lukášovy oblíbené horory a letecké katastrofy… tak vám raději píšu.

Jak teď navázat od mojí úvahové odbočky? Jako učitelka slohu bych se dnes nezhodnotila zrovna kladně… My tři děti jsme ale vedle zábavy měly při nemoci pečující zdravou maminku, která bacilům odolávala. Já rozhodně nemám na jazyku zmenšeného Macha s Šebestovou s rejžákem a vidličkou na maso, kteří by bojovali s mými bacily. První padl tatínek, druhý v pořadí synek, který dostal svá první antibiotika : -) (ale zase musím říci, že od narození doteď neměl ani rýmu) a já jsem už nemohla v sobotu. Teď se tu všichni tři nějak snažíme podpořit, jak kdo zrovna může – Tom je po lécích daleko spavější, takže jakmile mu dojdou síly, upalujeme odpočívat. Víte, jaké léky můžete brát v těhotenství?

Beru to jako generálku na tandemové dětské nemoci, ještě nás toho čeká jako každé rodiče. Kulička se má doufám nejlépe ještě pěkně uvnitř – chráněna. Posílám jí hodně vitaminů, čaj s medem od našeho Josefa (ještěže máme v zásobě 5 sklenic) a snažím se dobře jíst přes příšernou nechuť. Alespoň se těhotensky nepřejídám, ono to břicho přeci jen svádí, zvlášť to moje nevídaně velké.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

V pátek třináctého nás čeká ultrazvuk (samozřejmě jsem se prohlásila za nepověrčivou, takže časový údaj zpřesňuji jen kvůli zapamatování). Věřím, že pro někoho obávaný den pro nás bude příjemným vysvobozením z nevědomosti – už bychom dali rádi kuličce holčičí nebo klučičí identitu. A taky bychom se možná přestali dohadovat o jménech – u kluka je rozhodnuto, zato u holky ještě přicházíme s nápady a nebere to konce! Vlastně mám poslední příležitost se vsadit, jenže nemám kolem sebe snad nikoho, kdo by si stejně jako já nemyslel, že je to další chlapeček. Vsadí se někdo, že je to holčička?

Tak zase za týden, třeba u článku o tom, jak jsem se pěkně sekla ve svém odhadu pohlaví, kdo ví…

Kateřina


Kateřina právě prožívá 17. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599250586131.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist