Kdy muž odmítá sex a jak si ho udržet v posteli?

Mnoho žen si myslí, že mužova sexualita je něco jako perpetuum mobile. Domnívat se, že muž na sex myslí stále a že o něj bude stále usilovat, je nesprávné. Většina žen předpokládá, že pokud zavelí, muž bude okamžitě připraven podat výkon pornoherce, ideálně několikrát po sobě.

Pro ženy proto musí být pořádným rozčarováním, pokud muž řekne: „Promiň, zlato, dnes ne. Nemám náladu a jsem unavený.“

Podle zkušeností se ženy začnou ptát samy sebe: „Co se to děje? Nepřitahuji ho? Nebo je vyčerpán, protože byl s jinou? Podvádí mě? Blíží se konec našeho vztahu?“

Nemyslete na nejhorší, dámy. Ve většině případů jsou tyto obavy neopodstatněné. I muži mají „své dny“, kdy je trápí něco důležitějšího nebo jsou jen unavení. Uvedeme 5 nejčastějších důvodů, proč vás jindy aktivní sameček v posteli odmítne.

I váš partner má své (tajné) starosti

My muži nejsme zvyklí se se svými starostmi někomu svěřovat. Nechceme působit jako slaboši a pokud neumíme vyřešit problém v práci, ve vztahu nebo v okruhu známých, dlouhodobě ho v sobě dusíme. Pokud se problémy nabalují, muž přechází do jakési letargie a nevydráždíte ho ani novým sexy prádýlkem.

TIP NA ČLÁNEK: Zdá se vám, že vydrží krátce? Pokud dodrží tyhle rady, vydrží mnohem déle

V této době na sex nemyslíme. Čekáme spíše někoho, kdo nás podrží, koho můžeme obejmout a v jeho náručí se cítit bezpečně. Klidně bez sexu.

Pokud se vám zdá, že je váš muž v poslední době tichý a zamyšlený, citlivě se ho zeptejte na problém a nabídněte rady. Určitě nezkoušejte hysterický monolog o nevěře nebo o tom, že s vámi nemluví. Jeho starosti by se jen prohlubovaly.

Problematická erekce

Kdysi až po čtyřicítce, stále častěji i mladíci kolem 30 let. Oslabení erekce je důsledkem špatné životosprávy a jak víme, mladí se dnes o sebe příliš nestarají.

Pokud tedy víte, že váš partner kouří, rád si vypije, nesportuje a jeho strava připomíná vzorový příklad nezdravé kuchyně, příčina oslabení je jednoznačná.

Málokterý muž si věc uvědomí a začne ji řešit.

Pokud je takový i ten váš, dejte mu přečíst některý z článků:

Pokud společně zjistíte, že důvodem odmítání sexu je právě špatná životospráva, doporučujeme masáže a cviky na penis. Cvičit může partner sám, ale mnohem raději přijme masáž od vás, dámy.

Trampoty dlouhodobých vztahů

Důvodem nezájmu může být (bohužel) i postupný stereotyp a ztráta zájmu. Tento problém se netýká mladých a mileneckých párů, které spaluje sexuální vášeň.

Projevuje se až po několika letech vztahu, když už je každý detail na těle objeven a všechny sexuální praktiky odzkoušené. Vinu za to nenese ani jeden z páru. I vy sama jste se možná někdy přistihla, že si už sex neužíváte tak vášnivě, jako na začátku.

TIP NA ČLÁNEK: Jak můžete pomoci partnerovi s erekcí vy sama?

Jak z toho ven? V tomto případě je na místě klidná debata mezi čtyřma očima, kde oba vyjádříte své očekávání a to, co by vás dokázalo vzrušit. Páry spolu často nekomunikují a v takovém případě platí známé „němému dítěti ani vlastní matka nerozumí“.

Jsme prostě vyčerpaní

Výše jsem psal, že muž není sexuální perpetuum mobile. Tvrdě pracujeme, po práci nejednou sportujeme, vedeme společenský život, hrajeme si s dětmi. Den uteče jako voda a pokud jsme aktivní od rána, večer padáme do postele téměř okamžitě.

TIP PRO PÁNY: Jak podpořit erekci, když penis nespolupracuje?

I když bychom velmi rádi, tělo se chová tak, že při velké únavě udržuje bdělé nejdůležitější orgány. Ostatní, méně důležité včetně penisu, začínají s klidovým režimem. Můžeme být vzrušení, můžeme mít na vás chuť, ale penis si žije vlastní život a v této situaci selhává.

Nebuďte proto sobecké a nevyžadujte od partnera něco, co v daném okamžiku není schopen udělat. Svět se přece nezboří, pokud jeden den sex vynecháte.

Chceme mít chviličku klid

Opět záležitost dlouhodobých vztahů. Tak, jak již známe vaše tělo, známe i vaše chování a nálady. Pokud vidíme, že vás něco naštvalo v práci nebo pokud právě máte své dny, nechceme se pohybovat ve vaší blízkosti a chceme trošku soukromí (a hlavně klid).

Nebojte se, nechystáme se vás podvádět ani vás pomlouvat za zády. Chceme si od vás jen chvilku odpočinout, abychom se na vás mohli o to více těšit později. I drobná odloučení jsou součástí každého zdravého dlouhodobého vztahu a dokáží ho dokonce posílit.

Milující muž není nikdy nevěrný!

Je jasné, že pokud máte krátký, několikaměsíční vztah, muž může pošilhávat po bejvalkách a konkurenci. Buďme upřímní, ani vy často nemáte vypořádány všechny předešlé vztahy. Tehdy je na vás, jak se k partnerovi chováte a zda jej dokážete přesvědčit o tom, že právě vy jste ta pravá.

Pokud se do vás muž opravdu zamiluje, stanete se pro něj jedinou ženou na zeměkouli a bude pro vás ochoten udělat cokoliv. Jste přece matkou jeho budoucích dětí, takže mu od nynějška vždy půjde pouze o vaše blaho.

TIP PRO PARTNERA: Odpovědi na otázky, na které se ten váš styděl zeptat, najde na tomto blogu

Prioritou tedy vždy zůstane vzájemná komunikace. Snažte se s partnerem mluvit upřímně, i když je „bručoun“. Pokud uvidí, že vám na něm opravdu záleží, otevře se vám a právě to je základem souhry kvality vašeho vztahu a sexuality. My muži to cítíme stejně!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist