KLUB těhulek (1): Jsme v tom s vámi!

Všechny jsme na tom podobně. Všechny „jsme v tom“, i když každá v jiném týdnu. Rozhodli jsme se „v tom“ navzájem podržet a podporovat se i s vámi všemi kolegyněmi – těhulkami na diskusním fóru Babywebu. Každý čtvrtek se s námi setkáte i na hlavní stránce jako dnes.

Stejně jako na Lucce u nás uvidíte, jak pěkně kyneme a průběžně se dočtete o našich pocitech, prožitcích, vyšetřeních…

Přijďte na diskusní fórum Těhulka LIVE! a KLUB těhulek a buďte „v tom“ s námi!

A kdo jsme? Nuže, pro začátek něco málo o nás – Květě, Kamile a Báře:

KLUB těhulek to je Květa, Kamila, Bára… a vy!


 

A je to tady!

Tak tohle mě napadlo, když mi posledních pár dnů bylo tak nějak „šoufl“. Příznaků bylo samozřejmě víc, takže poté, co jsem na svém těhotenském testu našla // (rozuměj dvě čárky), už to nebylo tak velké překvapení. Miminko jsme plánovali, ale je pravda, že jsem nečekala, že to půjde takhle rychle. Jak to okomentoval můj manžel: „Trénink dělá mistry.“

Na začátku května (předběžné datum porodu mám 2. května) přibude do naší rodiny další člen. A kdo je ta naše rodina? Já Květa (28 let) můj manžel Petr (30 let) a náš téměř 1,5 roční syn Kubík a teď už také //.

Jsme spolu skoro 10 let, bydlíme v Praze a žijeme pro někoho asi obyčejný život. Nejdříve jsem dostudovala školu, pak jsme se s přítelem po 7leté známosti vzali. Za necelé 2 roky přišlo první mimčo a teď čekáme druhé. Pokud všechno dobře dopadne, tak by mohl náš synátor dostat brášku nebo sestřičku ke svým 2. narozeninám. Což asi nebude považovat, za nejlepší dárek 🙂 Ale doufám, že časem ocení, že má nějakého spojence proti rodičům.

Prostřednictvím KLUBU těhulek bych ráda získala alespoň na dálku nějaké spřízněné duše, které prožívají něco podobného jako já. Sdílená starost je poloviční a sdílená radost je dvojnásobná. Tak doufám, že tu bude hodně radosti:)

Vaše těhulka Květa


 

Milé těhulky současné i budoucí,

ráda bych se vám představila jako jedna ze členek nového KLUBU těhulek Babywebu.

Je mi 28 let a s manželem bydlíme v Hradci Králové. Pro oba to bylo město nové, protože jsme z různých konců republiky, a tak tu máme zatím víceméně jen jeden druhého a desetiměsíčního pejska Haakona. 🙂

Už v dubnu příštího roku by se mělo ale všechno změnit, protože na svět přijde naše první a vytoužené děťátko. Po minulém ultrazvuku v týdnu 13+1 můžu prozradit předběžný soukromý typ pana doktora z Fakultní nemocnice – holčička. Uvidíme. 🙂 Dnes (ve čtvrtek 7. října) jsem přesně ve 14+1 tt a termín máme zatím 6. dubna 2011.

Do konkurzu na těhulku KLUBU jsem se přihlásila hlavně ze zvědavosti – už týdny brouzdám po maminkovských webech a hltám nejrůznější informace o tom, co se ve mně (a se mnou) vlastně děje. Stránky Babywebu si mě získaly hlavně kvůli detailnímu každotýdennímu vyprávění o vývoji plodu v bříšku, které mi díky registraci aktuálně chodí i na mail. A hádejte, co máme každý týden jako novou tapetu obrazovky počítače?.. 🙂

Rozhodla jsem se tedy pro nás všechny také něco udělat a s ostatními těhulkami tu pravidelně diskutovat a radit se, uklidňovat i pošťuchovat, prostě dělat to, co všechny v období těhotenství potřebujeme a hledáme. Jsem si jistá, že společně s Těhulkou Luckou a KLUBEM těhulek bude diskuzní fórum místem, kde zvědavé maminky najdou odpovědi na všechny otázky a ty ustarané kamarádskou radu a pochopení. Sama se na to už neuvěřitelně těším!

Vaše těhulka Kamila


 

Dobrý den, maminky,

něco málo o mně. Jmenuji se Barbora, 5.listopadu mi bude 29 let a mám 11-ti měsíční dceru Sabinku. Rok jsem štastně vdaná (brali jsme se 6 dní před porodem – o tom vám ještě povím, asi se pobavíte…) a společně všichni bydlíme v Nymburce. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala jako obchodní zastupkyně. Mám ráda lyžování, volejbal, četbu, děti a bílé vínečko… A nesnáším lež a namyšlenost.

Že čekáme miminko mě ale hooodně překvapilo 🙂 Když mi lékař před dvěma týdny sdělil, že jsem zhruba ve 4 .t.t a možná čekáme dvojčátka, tak jsem trošičku zalapala po dechu. Takhle rychle po Sabince a ještě dvě! To jsme teda neplánovali, ale teď už se moc tešíme. Jestli očekáváme dvě „fazolky“ nebo jen jednu se dozvíme v nejbližších dnech, stejně jako termín porodu. Přiznám se, že sama ani nevím, co si vlastně přát.

Jen doufám, že mé druhé těhotenství bude probíhat bez zvláštních komplikací. V tom prvním se nám to totiž moc nepodařilo. Byla jsem operována ve 24. týdnu, protože se mi otočil vaječník a museli mi ho odebrat! Ale zlaté ručičky pánů doktorů z Podolí nás zachránily a my se dneska radujeme z našeho největšího zlatíčka Sabinky. O to překvapivější ale je, že s jedním vaječníkem se nám podařilo tak nečekaně opět otěhotnět!

Jsem velmi ráda, že se můžu zúčastnit projektu „KLUB těhulek“, kde se s vámi ráda podělím o zážitky, radosti, trápení a třeba vás budu moci i podpořit. Cokoliv vám ráda každý týden zodpovím a budu se na vás těšit na diskusním fóru!

Vaše těhulka Bára


 

Každá žena je jedinečná, stejně jako každé těhotenství. Jaké je to vaše?

Maminka jedenáctiměsíční holčičky Bára je v 6. týdnu, prvorodička Kamča ve 14. a Květa, která má doma malého Kubíka, je v 7. týdnu těhotenství.

Foto: ateliér Fotopromě

Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI

Váš Babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist