Klub těhulek (102): Začalo to šokem

Vypadalo to na klidný týden bez velkých novinek a všechno je jinak. Seznámíme se s novou těhulkou Markétou, která je právě ve 12. týdnu těhotenství a moc se těší, jak se s vámi bude dělit o své pocity a zážitky s těhotenstvím. Gábina si užila lenošivý víkend s Járou a příbuznými. Martina chodí na prohlídky a stále ještě shání hezký nábytek do pokojíčku.

MARKÉTA:

Ahoj těhulky,

jmenuji se Markéta, je mi 19 let a bydlím uprostřed malé vesnice blízko Bavorova. S přítelem Lukášem jsme spolu už dva a půl roku a je to ten nejlepší kluk, kterého jsem si mohla přát.

Zhruba před sedmi týdny jsem se dozvěděla, že jsem těhotná. Ačkoliv to pro mne byl v první chvíli velký šok (o miminku jsme se sice s přítelem bavili, ale jen tak z legrace, rozhodně jsme ho takhle brzy neplánovali) tak s postupem hodin a dní jsem si na tuto novinku zvykla a hned u prvního ultrazvuku, když jsem viděla to malinké stvoření, se mi chtělo brečet.

Nejprve jsem se bála, jak roli matky v tak mladém věku zvládnu, ale v těch posledních sedmi týdnech se ve mně něco změnilo, nedokážu to přesně popsat, ale teď už vím, že budu dobrá máma a že vlastně nejdůležitější je dát miminku spousty lásky a té já už teď mám i pro něho na rozdávání.

Budoucí tatínek je o čtyři měsíce mladší než já, takže moje těhotenství pro něj musel být větší šok než pro mne. Jeho první reakce, když jsem mu o miminku řekla, bylo bouchnutí do volantu. Potom mě však začal ihned utěšovat a říkat, že všechno zvládneme. Jsem mu za všechno moc vděčná. Na to, že je mu jen 19 let to vzal hrozně dobře, je mi velkou oporou v těžkých chvílích a umí mě vždy rozesmát, i když je mi pod psa.

Studená sprcha přišla, když jsem to všechno řekla tátovi. Hodně na mě křičel a já z toho byla hodně smutná. Byla jsem vždycky tatínkova holčička a on nemohl přenést přes srdce, že už jsem vyrostla a že budu mít svou rodinu. I když má Lukáše moc rád, tak s ním a vlastně ani se mnou několik dní vůbec nepromluvil. Když ale uplynulo pár dní, tak se táta uklidnil a teď se v roli nastávajícího dědečka cítí jako ryba ve vodě a dokonce už pokukuje i po věcech pro miminko, z čehož jsem opravdu šťastná.

To by pro představení mě a mých začátků v nové roli jako těhotné bylo asi všechno. Příště bych vám chtěla povyprávět o tom, jaké byly první návštěvy u gynekologa a jak jsme s Lukášem vlastně přišli na to, že bříšku říkáme Šárinko.

Přeji Vám krásné dny

Markéta


Markéta je právě ve 12. týdnu těhotenství. Přečtěte si více o vývoji plodu a těhotenských změnách v tomto týdnu. 

 


GABRIELA:

Přeji hezký den všem čtenářům,

tentokrát pro Vás nemám žádnou převratnou novinku ani tajemství. Minulý týden jsem doháněla resty v práci, a tak trochu jsem si začala psát seznam „kostlivců“, které musím ze skříní vyhnat, než odejdu z kanceláře plnit mateřské povinnosti. Ne že bych byla nějaký flákač nebo jich tam bylo moc, ale jsou takové ty maličkosti, které člověk odkládá a říká si času dost. A protože už jsem se se svým šéfem domluvila na datu, kdy odejdu na mateřskou, musím tyhle drobnosti dodělat. V listopadu nastoupí moje nástupkyně, tak ať se hned nevyleká.

Pracovní týden jsem zakončila báječnou masáží. Jelikož se mi opět ozvala záda, musela mě zachraňovat masérka, která byla tak zlatá a vzala mě hned druhý den. Ke své smůle jsem se od ní dozvěděla, že bolest zad způsobuje hnuté poslední esíčko na páteři. Spravit to prý ale můžeme až po šestinedělí. Teď by se to totiž nemuselo líbit našemu chlapečkovi. Ale já to pro Tebe, ty moje zlatíčko, vydržím.

O víkendu jsme si užívali s Járou odpočinku. Měli jsme společně druhý volný víkend po hodně dlouhé době, takže se Vám přiznám, že sobotu jsme až do odpoledne proleželi na gauči u televize. Bylo to moc příjemné. Na večer jsme vyrazili na procházku do centra Plzně. Byli jsme si prohlédnout novou relaxační zónu, která sousedí s Plzeňským Prazdrojem. Byla to krásná procházka. Pak jsme vyrazili na tradiční větší nákup a domů dorazili až kolem desáté večer.

A já jako tradičně ihned do sprchy a spinkat, protože ať je středa nebo sobota, udeří devátá večer a mě už padají oči.

V neděli jsme stihli navštívit obě rodiny a zkontrolovat, zda se mají dobře. Nejlíp se má druhá maminka Ivanka. V týdnu odletěla s kamarádkou na dovolenou do Tunisu. Prý je tam krásně. Dovču si zasloužila, celý rok dře ne jako kůň, ale jako dva koně.

Příští týden se chystáme s mamkou (a taťkou jako řidičem a nosičem, předem díky, tati) na veletrh pro maminky a miminka do Prahy. Máme v merku kočárek, sedačku a postýlku. Tak uvidíme, jak budeme úspěšní.

Příjemný týden všem přeje Gábina a pan Bílý


Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Gabriela je právě ve 23. týdnu těhotenství. Přečtěte si více o vývoji plodu a těhotenských změnách v tomto týdnu. 


MARTINA:

Milé čtenářky a čtenáři Babywebu,

předně vám chci oznámit, že jsme ještě stále pohromadě. Minulý týden jsem opět byla na prohlídce u svého gynekologa. K mému údivu se velikost mého bříška nikam nepohnula a streptokoková kontrola dopadla dobře. 

Také jsem byla na svém prvním kardiotokografickém záznamu v tomto těhotenství. Namísto 20–30 minut jsem tam strávila něco přes hodinu. Byla tam spousta maminek a moje miminko zrovna spinkalo, takže ho sestřička budila. Potkala jsem tam paní, která čeká dvojčátka, a při pohledu na její bříško jsem byla ráda, že v tom mém se schovává pouze jedno miminko. V porodnici se nic nezměnilo. Alespoň vím, kde co najdu.

Po všech vyšetřeních jsem zajela na nákup, pak k tetě vyzvednout Ríšu a zpět domů. Po Ríšově probuzení mě čekalo nemilé překvapení, neboť Ríšovi se udělalo špatně. Po dvou hodinách jsme zjistili, že mu nesedlo dopolední jablíčko, a když ho ze sebe dostal, bylo vše v pořádku. Původně jsem si myslela, že to bude nějaká viróza, neboť hodně lidí v našem okolí je nemocných.

Týden jsme si s Ríšou zpestřili návštěvou u jedné kamarádky, kde jsme byli celé odpoledne. Karolínka s Ríšou jsou od sebe půl roku, takže si spolu pěkně vyhráli. Večer jsme ještě zašli do restaurace na rychlou večeři. V pátek měl Ríša další zpestření. Ráno mi napsala kamarádka, která má 5letou holčičku ve stejné školce, jako je Ríša, že by vyzvedla Ríšu a vzala ho k sobě, takže jsem měla chvilku navíc jen pro sebe. Chvilku předtím, než jsem přijela, se Ríša bouchl do tváře, takže vyšel celý ubrečený. To už je ale zapomenuto a Ríša se mě ptal, kdy ho teta s Violkou vyzvedne znovu.

A pokud vás zajímá, jak dopadlo mé pátrání po dětském nábytku, tak jsem zkusila zajet do truhlářství. Pán mi půjčil vzorníky, abych si vybrala, co se mi nejvíce hodí. Věřím, že jsem si vybrala ten nejdražší materiál, neboť na to jsem expert. Dnes panu truhláři vezu vzorníky zpět, aby mi to mohl nacenit. Tak uvidíme.

Nakonec mého článku bych se ráda rozloučila s Janou, Tomáškem a Jájou. Ráda jsem je poznala a užila jsem si s nimi focení. Věřím, že se po mém šestinedělí všichni sejdeme a porovnáme si své zážitky naživo. Jani, drž se a

užívej si svých kluků, neboť čas utíká rychle.

Přeji všem krásný týden Marťa 

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Martina je právě ve 37. týdnu těhotenství. Přečtěte si více o vývoji plodu a těhotenských změnách v tomto týdnu. 

VSTUP DO DISKUZE KLUBU TĚHULEK


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist