Klub těhulek (95): Tomášek je na světě!

Gábina si užívá chvíle s rodinou a přítelkyněmi, raduje se z léta, jen trochu postrádá manžela. To Martina se ne právě příjemným způsobem seznámila s důsledky nedostatečného pitného režimu. Ale největší trumf vynesla Jana, která o víkendu porodila nádherného syna Tomáška. Všichni jsou v pořádku, více si přečtěte v článku.

GABRIELA:

Přeji příjemný den všem,

v předminulém článku jsem psala, jak bych si přála opět slunečné dny. Tak teď to mám a s plnou parádou. Minulý týden byl neskutečně horký. Teď si pro změnu přeji, aby už byl listopad. V kanceláři sice klimatizaci mám, ale často si jí nepouštím, protože nechci dostat rýmu a hlavně po pár hodinách mě začne bolet hlava. 

Takže první, co po příchodu do kanceláře dělám, je, že otevřu všechna okna dokořán a doufám, že to trochu pomůže. Po víkendech je to nejhorší. Máme kanceláře v podkroví, takže výheň je tam převeliká. Ale protože jsem statečná holka, tak to zvládám, hodně piju a občas místo klimatizace pustím větrák. A jak snášíte horka vy ostatní? Já se ještě „netahám“ s tím bříškem, takže to ještě jde, ale i tak mi to horko dává zabrat.

Jedno horké odpoledne jsem strávila nad ledovým čajem s nevlastní sestrou Jiřinou. Abyste tomu rozuměli. Jiřina je rodinná kamarádka, kterou moji rodiče berou jako vlastní, tudíž je to moje nevlastní sestra. Svoje rodiče samozřejmě má, ale mi ji prostě bereme jako vlastní. Je to báječná holka a chvíle s ní jsou skvělé. Hezky jsme si popovídaly. Já jí vyprávěla o děťátku, ona mě o tom, jak na světě není žádný pořádný chlap. Ráda bych, aby našla tak skvělého, jako mám já, ale oni ty chlapi v Plzni prostě asi došli.

Co ale na horko funguje lépe než cokoliv jiného, je samozřejmě koupání. Počasí o víkendu vypadalo všelijak, a tak jsme s mamkou spojily návštěvu babičky s koupáním v bazénu. Sice v krytém, ale zato v báječném. Naši chlapi zase pracovali, takže jsme si naplánovaly opět holčičí víkend. Před návštěvou babičky jsme se byly podívat na svatbě Jardova bratránka jako velvyslanci naší rodiny. Počasí jim vyšlo, nevěsta byla jako princezna a ženich fešák. Odpoledne jsme navštívili babičku. Bydlí kousek za Plzní. Do bazénu jsme ji nakonec taky přemluvily. Báječné bylo, že jsme v bazénu byli společně s dalšími třemi návštěvníky, takže jsme si mohli užívat dosyta. Já vodu a plavání miluji. Já i Jarda jsme tak trochu „kachny“, takže doufám, že naše děťátko bude mít vodu taky v oblibě. Plavání a trocha cvičení ve vodě mi moc pomohlo s bolestmi v kříži. Poslední dny jsem trochu trpěla. S cvičením a masážemi mám podle paní doktorky ještě chvíli počkat a už teď cítím, jak moc se těším na našeho rodinného maséra a na cvičení pro těhulky, které jsem si našla blízko mé práce. Už se na obojí moc těším.

Na konci týdne jsem doma uspořádala „holčičí mejdan“. Čas od času se sejdeme já a moje mamka, moje spolužačka ze střední školy Klárka, její sestra Andrea, jejich mamka Maruška a pak ještě Jaruška a její maminka Jaruška. Zajdeme si na dobrou večeři, trochu pomlouváme naše chlapy, nakonec se shodneme, že máme doma ty nejlepší, trochu drbeme a hlavně se vždycky strašně nasmějeme. A to je to, na co se vždycky moc těším. Že čekáme miminko, už holky věděly. Moje mamka dorazila o chvíli dřív, trochu jsme si občerstvení rozdělily. Tentokrát nám chyběla jedna členka klubu. Mamka Maruška byla s manželem na dovolené. Ne že by nám nechyběla, ale i tak jsme se smály, že si sousedi museli myslet, že tu ve tři odpoledne popíjíme alkohol. Daly jsme si kafíčko, nějakou sladkost, trochu ovoce a bylo nám společně výborně. Možná to bude znít zvláštně, ale jsem celkem ráda, že se ne všechny hovory točily kolem mě a těhotenství. Užívám si to, samozřejmě, ale nepotřebuji být středem pozornosti, navíc tyhle holky mám moc ráda, a tak jsem byla ráda, že se Jaruška pochlubila, jak jim jde přestavba, že mi Klárka pověděla, že na ni byl jistý pan doktor hodný (víš který, viď, Klárko?) a že nás Andrejka rozesmávala historkami z práce. Holkám jsem předala instrukce, jak si tyhle články najít, takže doufám, že se teď taky usmívají. Holky, bylo to super a už se moc těším na další setkání.

Přes týden jsem pracovala, víkend jsem si užila s lidmi, kteří jsou báječní a které miluji. Jen toho manžela jsem viděla málo. Hodně pracuje, stíhá spoustu věcí a pak nám zbývají jen večery, kdy si při večeři stihneme říct, co v práci, jak mi je a co je potřeba zařídit. A pak oba únavou padáme do peřin. Snad se to brzy uklidní a my zase budeme moct jít navečer na procházku a hezky si povídat o tom, jaký bude přebalovací pult, co je potřeba vymyslet pro naše děťátko. A hlavně si budeme užívat společně chvilky. Ve dvou? Ne, už ve dvou a půl.

Příjemné dny všem přeje Gábina 

Gabriela je právě ve 16. týdnu těhotenství. Více o vývoji plodu a těhotenských změnách v tomto týdnu se dozvíte zde.

 


MARTINA:

Zdravím všechny naše čtenářky a čtenáře,

týden se s týdnem sešel, což znamená, že jsme opět blíže k termínu porodu. Když se tak dívám na své fotky na Babywebu, které jsme fotili kolem 20. týdne, a podívám se na své bříško teď, když vím, že ten největší přírůstek mě teprve čeká, tak už nevím jakých rozměrů ještě nabydu.

Tento týden nás čeká vyšetření u gynekologa s odběrem krve. Na to se vůbec netěším. Ve stejný den jsem objednaná na 3D ultrazvuk, takže jsem moc zvědavá, jak je miminko veliké. Prozatím jeho velikost odhaduji podle rubriky Babywebu „týden po týdnu“. Už se moc těším, až miminko uvidím.

Během týdne jsme byli na výletech na hradech a zámcích. Vzhledem ke krásnému počasí jsme jeden den také vyjeli k Máchovu jezeru. Dopoledne jsem trochu méně pila, což se odpoledne odrazilo na mém zdraví a zničehonic jsem nebyla schopná vytvořit souvislou větu. Přesně jsem věděla, co chci říci, ale prostě mozek a pusa spolu nemluvily. Naštěstí jsem na výlet jela s mamkou, která je doktorka. Takže pokud se vám to stane, chce to pořádně se napít nejméně půl litru vody (lépe minerálky kvůli iontům a minerálům), lehnout si a dát nohy nahoru. Můžu říci, že je to strašně divný pocit. Nic vás nebolí, jen nejste schopni říci slova, i když víte, jak mají znít, co chcete říct a plně se na to soustředíte. Byla jsem ráda, že to do večera přešlo a nemusela jsem nikam do nemocnice. Myslím, že po této zkušenosti už na pití jen tak nezapomenu

Také už za sebou máme první dny v německé školce. Prozatím jsem tam Ríšu dávala pouze na 2,5 hodiny a celou dobu jsem tam s ním byla. Paní učitelka, která má mít Ríšovu třídu, je teď na dovolené, takže se s ní setkám až příští týden. Tento týden vede jeho třídu paní ředitelka. Je mi docela líto, že právě paní ředitelka není zároveň jeho učitelkou. Zatím se mu ve školce líbí, tak se necháme překvapit, jak to půjde dál, až tam příští týden bude sám.

Nevím, jak vás, ale mě úplně pohltila olympijská atmosféra. Při každé možné příležitosti se snažím koukat. Nejvíce mě bavilo plavání a gymnastika. A co vy, které sporty se vám líbí?

Přeji všem hezký týden! Marťa 

Martina je právě ve 30. týdnu těhotenství. Více o vývoji plodu a těhotenských změnách v tomto týdnu se dozvíte zde.


JANA:

Milí čtenáři Babywebu,

s obrovskou hrdostí Vám představuji našeho malinkého Tomáška. Narodil se 2. srpna ve 14 hodin a 15 minut s váhou 3800 g a délkou 51cm císařským řezem. Vše proběhlo bez komplikací a oba dva jsme v naprostém pořádku. Moje srdce je naplněno neskutečnou láskou a štěstím!

Minulou středu jsem jela na indikační vizitu. V poradně bylo hodně těhulek a dlouho jsem čekala na monitor. Po něm poradna, pak před tým lékařů. Jak taková vizita probíhá? Provedou gynekologickou prohlídku, zkontrolují vyšetření internistkou a monitor. Ten se jim nelíbil. Tomášek byl hyperaktivní a chtěli, abych šla ještě jednou. Brouček pro změnu spinkal a panu doktorovi se nezdála srdeční akce. Celá roztřesená jsem volala svému ošetřujícímu gynekologovi, který doporučil monitor doplnit ultrazvukem, kam mne doprovodil. Uklidnil mne, Tom byl v naprostém pořádku. Lékař, který ultrazvuk prováděl, říkal, že už je vše připravené na porod, že si myslí, že „TO“ přijde dříve. Jen jsem se pousmála a pomyslela si, že mi to říkají už několik týdnu a stejně se nic neděje. Domluvili jsme se na nástup 6. a zákrok 7. srpna. V pátek jsem měla přijít na monitor. Řeknu Vám… byl to ale náročný den.

Vyčerpaná a unavená jsem si vyzvedla Jarouška u sousedky. Chtěla jsem si lehnout a nedělat vůbec nic, ale holky sousedky pro mě uspořádaly předporodní večírek. Nešlo nepřijít alespoň na chvíli. Večírek se protáhl téměř do půlnoci. Holky připravily spoustu dobrot k jídlu a pití. Povídalo se o všem možném. Vyprávěla jsem jim o vyšetření, o všech obavách, které se najednou nahromadily, a tekly i slzičky. Ve finále jsem byla moc ráda, že jsem šla, protože, když jsem ulehala do postele, cítila jsem se báječně.


V jednu hodinu v noci mě vzbudila silná tupá bolest v podbřišku. Lekla jsem se. Tomášek kopal, došli jsme na toaletu a zpět do postele. Nemohla jsem usnout a po deseti minutách znovu. Poslíčci, pomyslela jsem si, a šla si asi za hodinu dát horkou sprchu. Bolest byla pravidelně se opakující po deseti minutách a silnější. Došlo mi, že to budou asi kontrakce. U Jarouška jsem je nezažila. A jak jsem se bála, že kontrakce nepoznám, pozná je každá těhulka. Už jsem neusnula. Ráno jsem volala gynekologovi, co máme dělat, že kontrakce jsou pravidelné. Měli jsme přijet na dvanáctou na monitor, že se domluvíme, co dál, a měla jsem si s sebou vzít i tašku. V jedenáct zazvonil telefon, že je domluvený sál a máme jet rovnou tam, že budeme dnes rodit. Manželovi vyhrkly slzy a oběma nám došlo, že Tomášek bude ten den už s námi. Po cestě do Motola byly kontrakce po 5 minutách. Snažila jsem se dýchat a stále kontrolovala Tomáška, jestli kope a zda cítím srdíčko.

Až když mi porodní asistentka ukázala, jak dýchat, ulevilo se mi. Miminko se tlačilo ven, ale hrdlo bylo uzavřené. Vše bylo tak rychlé, nečekané a za dvě hodiny už mi paní doktorka ukázala náš uzlíček štěstí. Hurá, mám to za sebou, napadlo mě. Tomášek se přicucnul k mé bradě (sací reflex zafungoval báječně) a mě došlo, že jsem nejšťastnější člověk na světě. Jen Jaroušek mi tam chyběl. Pomohla nám Simonka, která se ho hned ráno ujala.

A jak jsme se měli v nemocnici, jaké byly první dny doma? To napíši příští týden.

Dvojnásobná maminka Janča

VSTUP DO DISKUZE KLUBU TĚHULEK


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist