Klub těhulek (97): Nesnesitelná muka veder

Na těhulky padla těžká deka veder. Žádné nedělá dobře a každá s ní musí bojovat. A jinak? Gábinino miminko je velký tajnůstkář, na vyšetření opět odmítlo prozradit své pohlaví. Martina se už začíná pomalu chystat do porodnice. Jana si užívá svého Tomáška, i když minulý týden prožila spolu s ním a Jarouškem pořádný šok.

GABRIELA:

Zdravím všechny čtenářky a čtenáře Babywebu,

dneska jsem si vzpomněla ne jednu českou pohádku. Odvolávám, co jsem přikázal, přikazuji, co jsem odvolal. Jsem pro všemi deseti. Odvolávám přání, ať se vrátí sluníčkové dny. Nevím, jak ostatní maminky po celé České republice, ale já tady v Plzni trpím. Jak se říká v jednom vtipu, tady je takové horko, že i mouchy jsou líné létat. 

A to se ještě „netahám“ s velkým bříškem. To už si nedokážu představit vůbec. Já mám bříško maličké a nejradši jsem zalezlá doma a nejlépe v nehybném stavu. Tenhle víkend byl opravdu horký, takže jsme na procházku vyrazili s Jardou až navečer. I tak jsem musela mít pořád v ruce láhev s vodou a chodit spíše pod stromy. A to prý nás to nejhorší čeká příští týden. Zřejmě budu muset zapnout klimatizaci v kanceláři hned ráno a vypnout ji až v pátek odpoledne.

Dost bylo stěžování, je na čase se Vám pochlubit, jak dopadla poradna u paní doktorky. Vlastně není nic moc k chlubení, protože naše děťátko je tajnůstkář, takže jsme se prostě nedozvěděli, co čekáme. Jarda byl se mnou, protože si myslel, že už nám to paní doktorka prozradí. Paní doktorka by možná pověděla, ale naše bělítko bylo proti. Na ultrazvuku předvádělo všemožné pohyby. Opět si položilo ručku na čelo. Paní doktorka to komentovala slovy: „Vidíte, teď si říká, táto střelenej, nic ti ukazovat nebudu.“ Opět jsme se v ordinaci všichni nasmáli. Můj Jarda je komik a vše náležitě komentoval. Paní doktorka byla statečná a všechno mu vysvětlovala. Důležité bylo, že nám ukázalo nožičky, kolínka, ručky, nosánek… prostě vše, jak má být.

Takže si budeme muset počkat na září, kdy nám pan doktor na genetice slíbil, že už to určitě zjistíme. Do té doby se pořád dál rozvíjí debaty, že to bude určitě kluk.

Moje švagrová byla předminulý týden u kartářky. Samozřejmě se ptala i na nás. Prý to bude určitě kluk. Já na to odpověděla, že kartářky už toho napovídaly. Podobně mě překvapila kamarádka, která mi minulý týden napsala SMS: Ahoj, tak co dělá klouček? Doufám, že jste v pořádku a dáváte na sebe pozor, pa. Hned jsem jí obratem zavolala a zeptala se jí, proč napsala klouček? Prý, že to cítí. A to si představte, bydlíme od sebe tak 50 km a vidíme se jednou za pár měsíců. Těhotnou už mě sice viděla, ale to bylo pár týdnů a já jí to tehdy přijela s radostí povědět. Povím Vám, já mám rodinu a přátele jasnovidce, a to, co nevidí paní doktorka, oni vědí na sto procent.

Moji milí, přeji Vám, ať ten horký týden zvládnete a těším se na příští psaní.

Zdraví Vás Gábina a bělítko 


Gabriela je právě ve 18. týdnu těhotenství. Přečtěte si více o vývoji plodu a těhotenských změnách v tomto týdnu. 

 


MARTINA:

Milé čtenářky a čtenáři Babywebu,

tento týden se i k nám do hor dostavila tropická vedra. Musím přiznat, že kromě teplých večerů, které jsou příjemné, mě vysoké denní teploty zmáhají. Začínají se mi dostavovat poslíčky anebo jsem citlivější na každý váhový přírůstek svého miminka. Nemáte s tím někdo zkušenosti? V případě otoků nohou se řídím tedy radou pana doktora a vždy, je-li to jen trochu možné, dávám si nohy nahoru.

V týdnu jsem také byla u svého neurologa, který mě velice potěšil. Jednak mi řekl, že mám páteř v pořádku a že horší citlivost nohy je spojená s otoky. Také mi řekl, že pokud se nedostaví nějaké jiné potíže (buď se zády, nebo gynekologické) můžu rodit přirozenou cestou. Za to jsem moc ráda. Na císařský řez se po psychické stránce moc necítím. Budu doufat, že s miminkem vše zvládneme a završíme přirozeným porodem. Jediný jeho zákaz zněl na spinální anestezii, prostě nic nepíchat do páteře. Když už anestezii, tak celkovou. Další kontrola mě čeká až po šestinedělí. Vzhledem k tomu, že je zde možnost přirozeného porodu, začnu se ohlížet po někom, kdo by šel se mnou. Po prvním porodu jsem si řekla, že jediná věc, kterou bych u druhého porodu změnila, je to, že alespoň trochu budu znát toho, kdo mě rodí. Tak začnu prozkoumávat možnosti Karlových Varů. Tento týden mě ještě čeká kontrola u gynekologa a sono ledvin.

O víkendu jsem dostala chuť připravit si už výbavičku pro miminko. Přebrala jsem si všechny věcičky po Ríšovi a neteři. Do porodnice si zabalím vše neutrální a pak si nechám donést potřebnou barvičku. Také jsem vzpomínala, co všechno jsem si brala do porodnice pro sebe. Zjistila jsem, že si to moc nepamatuji a musím si přečíst nějaký článek.

V pondělí k nám na pár dní dorazí moje kamarádka z dětství, která má dvouapůlletou holčičku. Zůstanou u nás dvě noci, tak se děti vyřádí a my si alespoň v rámci možností popovídáme. Myslím, že všechny maminky toto povídání znají. Člověk je rád, že si něco mezi usměrňováním a hlídáním řekne. Původně jsem si myslela, že bychom mohli vyrazit někam na výlet, ale vzhledem k těm vedrům asi zůstaneme doma. Ani já se již necítím na delší cestování a chození po zoo, koupalištích či jiných atrakcích tak lákavých pro děti.

Krásný týden a hodně pijte!

Marťa

Martina je právě ve 32. týdnu těhotenství. Přečtěte si více o vývoji plodu a těhotenských změnách v tomto týdnu.


JANA:

Milí čtenáři Babywebu,

moji chlapečkové jsou miláčkové. Tomášek je stále spokojené a neuplakané miminko. Zapláče pouze, jen když ho něco potrápí, také nemá rád, když je v mokré pleně, je to pro mne velká novinka. Jaroušek s tím neměl nikdy problém. Vždy se na mě podívá, udělá nešťastný výraz, zkrabatí čelíčko a zapláče, jakmile ho rozbalíme, už se zase tváří velmi spokojeně. Všechno začíná sledovat, snaží se najít, odkud přichází hlas či zvuk. 

Minulý týden mi můj taťka (děda našich kluků) přivezl na pár dní mamču (babičku). Byla to paráda. Dvě ruce navíc jsou prima. Se vším mi hodně pomohla. Vyžehlila, umyla okna, hrála si s Jájou, chovala Toma. Dvě ruce navíc jsou prostě k nezaplacení.

Jaroušek se stává závislým na Tomáškovi. Nechce nikam bez něj, pořád se ptá, kdy už bude vstávat, papat, co dělá, proč pláče, pomáhá mi a je velký šikulka.


V pátek jsem prožila hrůzný den. Domluvily jsme se se sousedkou, že vyrazíme na procházku, dáme si obídek v naší oblíbené restauraci, protože ani mně, ani jí se ten den nechtělo vařit, a pak půjdeme společně na kafíčko k naší bývalé sousedce. Bylo to ráno jako každé jiné, snažila jsem se připravit si věci, než se miminko probudí, udělala jsem snídani sobě a Jájovi, zabalila tašku, uklidila byt a čekala, až se probudí náš „mlíčňáček“ na krmení. Už to vypadalo, že to bude každou chvíli, rychle jsem se převlékla do připravených věcí, jen na chviličku si odběhla do vedlejšího pokoje, když jsem uslyšela zvláštní zvuk. Jája byl ještě v pyžamu, ten den jsem ho nemohla nějak donutit, aby se převlékl. Okamžitě jsem letěla zpět do obýváku. Ten obraz, který jsem spatřila, mi zastavil srdce.

Tomášek visel v předklonu z houpacího lehátka a Jája se ho snažil nasoukat zpět. Slzy strachu se mi hrnuly z očí a nemohla jsem ani promluvit. Nevím, jak dlouho to trvalo, ale klepala jsem se, zvedla jsem Tomína a tiskla ho v náručí. Ani neplakal. Běžela jsem k sousedce, aby ho prohlédla. Je to lékařka. Naštěstí kromě trošku krvácejícího pupíčku mu nic nebylo. Vysvětlila mi, že předklon je lepší, než kdyby ho zaklonil. Jarouškovi jsem vysvětlila, že tohle nesmí. Smutným slzavým okem se na mě podíval a říkal, že mi ho chtěl přinést na papání. Ještě teď se celá klepu a mám slzy v očích. Celý den jsem byla pak mimo.

Dneska jsme byli na kontrole kyčlí ve třetím týdnu. Pan doktor byl moc hodný, práce mu šla od ruky. Tomáška pochválil, prý je všechno, tak jak má být. Další kontrolu máme až v polovině října. Jen to vedro bylo dnes příšerné. S dětmi a kamarádkou, která přišla po obědě, jsme vylezli až po páté hodině a to bylo u nás na zahrádce 38 stupňů. Tomášek byl spokojený, celého jsme ho rozbalila a pak jsme ho i s Jardou vykoupali. Poprvé celé koupání neproplakal. Jak naučit miminko koupání bez plakání? Jaroušek je kachna a od prvního dne si ve vodě lebedil.

Příští týden opět u písmenek.

Dvojnásobná maminka Janča

VSTUP DO DISKUZE KLUBU TĚHULEK


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist