Kozí farma St. Pierre

POZVÁNKA do míst, kde je DÍTĚ VÍTÁNO Na pomezí středních a jižních Čech se rozkládá malá osada Zahrádka u Petrovic. V jejím sousedství se majitelům podařilo vybudovat ojedinělou kozí biofarmu, na které je nejen vaše Dítě vítáno, ale pochopitelně i celá rodina.

Přijměte pozvání na příjemný výlet i do naší stále se rozšiřující databáze Dítě vítáno, jejímž prostřednictvím, spolu s vámi, milí čtenáři, vytváříme databázi míst, kde je dobře vám i vašim dětem:

Rozlehlá biofarma St. Pierre je situována v malebném kraji nazvaném Čertova hrbatina, který se rozkládá na pravém břehu řeky Vltavy. Region, který je známý především díky nedaleké vodní nádrži Orlík, je i ideálním místem pro trávení volného času s celou rodinou. Krásná a dostupná příroda láká nejen v době babího léta, ale i v průběhu celého roku.

Agroturistika s příchutí Francie

Největším lákadlem pro návštěvníky tohoto hospodářství je chov koz. Ve stádu, které v současnosti čítá více než 300 kusů, nalezneme známé bílé a hnědé krátkosrsté kozy, ale i exotické búrské. Součástí biofarmy je i vlastní mlékárna a tak máte možnost rovnou ochutnat a zakoupit čerstvé produkty z kozího mléka. Mezi ty patří sýr podle původní francouzské receptury, jogurt, kefír a samozřejmě i mléko. Vše v biokvalitě. Sami tak máte možnost poznat rozdíl mezi klasickým a ekologickým zemědělstvím. A to všemi smysly.

Celá rodina pod jednou střechou

Ubytování je možné v jednom ze čtyř pokojů. Hosté mají navíc k dispozici společenskou místnost s kuchyní. V areálu dvora je vybudované sezení u ohně s možností grilu a dětský koutek, který ocení jak vaše ratolest tak i vy. V penzionu je navíc možné se ubytovat i spolu s vaším psem.

Pro příznivce aktivního odpočinku

Svým hostům farma nabízí celou řadu možností, jak na ní trávit čas. V sousedství hospodářství se rozkládají pole, louky s přístřešky pro zvířata i les ideální pro procházky či projížďky na čerstvém vzduchu. Čisté a odbahněné rybníky lákají ke koupání nebo k rybaření. Proto je na farmě možné si zapůjčit horská kola či rybářský prut. Po předchozí domluvě se můžete svézt i na koňském hřbetu.

Atraktivní sousedství farmy

V okolí láká k návštěvě zejména zámek Orlík nebo hrad Zvíkov či Vysoký Chlumec. Jestliže zatoužíte po pohledu z ptačí perspektivy, navštivte unikátní dřevěnou Langovu rozhlednu. V přírodě určitě nepřehlédnete rozeseté velké kameny. Z jednoho takového dokonce kázal zástupům lidu i Mistr Jan Hus.

A dobrota na závěr:

Jestli máte nějaký chutný recept na úpravu biomasa nebo jiných biopotravin, neváhejte a přihlaste se do soutěže o nejchutnější BIO recept. Pravidla najdete na www.jime-bio.cz. Vyhrát můžete věcné ceny v hodnotě až 700,- Kč a navíc svým kuchařským uměním budete inspirovat další nadšené bio-kuchaře a bio-kuchařky.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist