Mateřská školka

Občas dojde na situaci, kdy je nutné najít hlídání. Chůva ani jesle nejsem zrovna ideálním řešením, ale občas se nedá nic jiného dělat. Jak postupovat v případě, že dáváme dítě do jeslí? Nejdůležitější je dítě na chvíle, kdy bude bez vás, postupně zvykat. Nástup do práce si naplánujte až po šestitýdenní adaptační době, kdy si dítě na […]

Občas dojde na situaci, kdy je nutné najít hlídání. Chůva ani jesle nejsem zrovna ideálním řešením, ale občas se nedá nic jiného dělat. Jak postupovat v případě, že dáváme dítě do jeslí? Nejdůležitější je dítě na chvíle, kdy bude bez vás, postupně zvykat. Nástup do práce si naplánujte až po šestitýdenní adaptační době, kdy si dítě na školku či jesle zvyká. Pokud za tuto dobu nevymizí úzkost, určitě do práce nenastupujte. Když se budete chovat citlivě, nástup do kolektivu dítěti usnadníte. Buďte také důslední a plňte sliby, které jste dítěti dali.

Vstup do rubriky Mateřská školka

Ve třech dětech už dítě může nastoupit do mateřské školy. V tomto věku jsou totiž děti teoreticky schopny začít spolupracovat, hrát si spolu, sdílet. Nicméně nikde není psáno, že to tak musí být. Část dětí dozrává pomaleji. Ve třech letech, kdy dítě nastupuje do školky, je dobře možné, že ještě není schopnost spolupráce s ostatními dětmi „nastartována“. To se projeví hlavně tím, že je dítě nespokojené, odmítá do školky chodit nebo je často nemocné.

Mateřské školky bývají často přeplněné, proto je nutné s jejich výběrem začít včas. Některé maminky mají štěstí a jejich děti vezmou do mateřské školky blízko domova, jiné čekají od školky nějakou nadstavbu, jakou nabízejí například školky s programem Montessori, v daltonských školkách nebo waldorfské mateřské školky. Alternativou ke státním školkám jsou školky soukromé. Jak vybrat pro vaše dítě tu správnou mateřskou školu? Otázka, která trápí jistě nejednoho rodiče. Nejlepší je si školku osobně prohlédnout. Prostředí školky by mělo být inspirativní a obsahovat maximum didaktických pomůcek, ne pouze hračky. Ptejte se po tělocvičně, po hudebně, keramické a výtvarné místnosti. Chtějte přesně vědět, čím se děti v den vaší návštěvy zabývají, jaký je cíl daného týdne. Pomůže vám to i při hodnocení učitelů.

Vstup do rubriky Mateřská školka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist