Monika ve 24. tt: Všichni plaší, já jsem v klidu

TĚHULKA LIVE! MONIKA Jsem stresař. Chci mít všechno, hned, a když je přede mnou třeba velká zkouška nebo důležitá akce, tak nespím několik dní předem. Těhotenství mě ale trochu uklidnilo. Možná až moc. Ale mně to tak samozřejmě nepřijde.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Nedávno byla u mě kamarádka, která je o dva měsíce kratší dobu těhotná. S radostí jsem jí začala ukazovat několik kousků oblečení, co už mám pro Piškotka. Chvíli si musela připravovat řeč, prý aby mě neurazila, že teda toho mám hrozně málo. Nemám totiž údajně skoro nic. Pět bodýček a dvoje dupačky ji nijak neuspokojily. A prý jestli už mám sbaleno do porodnice. „Cože, do porodnice? To je až za dlouho, času spousty.“ Odpověděla jsem jí s klidem. Jenže prý další týdny utečou jako voda a ke konci těhotenství se mi už nikam nebude chtít. I tak mám pocit, že na velké nakupování mám ještě času spousty.

Večer jsem to říkala manželovi, že si myslím, že kamarádka (mimochodem už matka dvou dětí) zbytečně plaší. Jenže manžel mi řekl, že teda připravená taška do porodnice tu může ležet už teď a věci pro Piškotka se také neztratí. Tak a měla jsem to. Už na mě byli dva. Do toho začal Piškotek kopat a bylo jasné, že mají třetího spojence.

Kamarádka mě prý příští týden vezme s sebou na nákupy a ukáže mi, co všechno už má připraveno ona. Já se zatím budu uklidňovat s čokoládou u nějakého seriálu. I tak si myslím, že přehnané plašení rozhodně není na místě. Vždyť mám před sebou ještě 16 týdnů těhotenství. Je sice jasné, že se mimčo může narodit dřív, ale i tak bych ještě s první velkou výbavičkou pár týdnů počkala.

Čtěte také:

Moc nebo málo těhotná?

Když jsem byla cca ve 14. týdnu, někdo mi řekl, že netušil, že jsem tak moc těhotná. Paradoxně mi nedávno cvičitelka řekla, že jsem ještě málo těhotná. To jsou termíny minimálně k pozastavení.

Chápu, že těhotenství do třetího měsíce pro některé doktory není těhotenství, ale pak už nejde být moc nebo málo těhotná. Prostě žena těhotná je, nebo není. Takové pseudotermíny mě vždycky dokážou rozesmát a leckdy i trochu rozčílit.

Blbost týdne

V minulém článku jsem psala o tom, jak to člověku v těhotenství o trochu méně myslí (slušně řečeno). Určitě se mi ještě povede plno hloupostí, tak mě napadlo se s vámi podělit o mou blbost týdne.

Tentokrát jsem si chtěla udělat kávu (bez kofeinu) doma z kávovaru a je to tedy pro mě teď věda. Vybrat kafe, dát do přístroje kapsli, doplnit vodu, páčkou navolit množství vody, rozhodnout, jestli dám horkou vodu nebo studenou atd. Proces v normálním stavu naprosto jednoduchý. Ale teď když u toho na mě začne někdo mluvit, tak je to pro mě konečná a nevím, co mám dělat. Všechno jsem si poctivě připravila a s hrdostí stiskla konečnou páčku pro nalití kafe.

Jenže najednou začala tekutina téct a mizet za odpadní mřížkou kávovaru. Sice jsem vše s kávovarem udělala správně, ale na hrníček už má mozková kapacita tentokrát nestačila. Trvalo mi celkem dlouho, než mi došlo, co je špatně. Káva protekla a až po chvíli mi došlo, že dát do kávovaru hrnek, není úplně od věci.


 

Monika právě prožila 24. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476608196706096.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist