Můj osobní příběh: mé druhé dítě mě nastartovalo (úvodní blog)

Milé ženy, tak jako je život před Kristem a po Kristovi, tak je pracovní život před mateřskou dovolenou a po ní. Nikdy už nic není tak, jako dřív.

Pro některé ženy znamená mateřství stopku na trhu práce a dítě berou jako limit, některé ženy vnímají mateřství pozitivně a mateřskou/rodičovskou dovolenou vnímají jako jednu velkou příležitost a odrazový můstek pro skok do něčeho nového. A doporučuji všem ženám, aby mateřství a „dovolenou“ vnímaly jako příležitost a jedinečnou šanci nastartovat se a zkusit třeba i něco nového. Vždyť, co nejhoršího se může stát? Kdyby nic jiného, tak jen získáte další zkušenost, která Vás obohatí. Doporučuji určitě zkoušet různé věci, protože čím více zkoušíte, tím více poznáte, tím více se dozvíte (i o sobě). Přijdete třeba na to, co chcete a (nebo) na to, co už bezpečně nechcete – a i to je důležité vědět.

Jsem toho příkladem. Moje druhé dítě mě neskutečně nastartovalo (pro někoho možná paradoxně) a já jsem získala více energie a chuti a síly a elánu do všech dalších aktivit právě po druhém porodu. Druhá dcera se mi narodila v mých 38 letech, na začátku posledního ročníku magisterského studia. Už v těhotenství jsem si říkala, že jestli vše klapne a dcerka bude zdravá, nebudu školu přerušovat a dodělám ji. Stalo se! Terezka se narodila 19.9. a 8.10. jsem už absolvovala první blok dálkového studia i s ní. Zatímco jsem seděla v učebně, babička jezdila s kočárkem kolem budovy a vozila mi dcerku jen na kojení. (Pozn. red.: První vysokou školu jsem studovala na své první rodičovské dovolené se starší dcerou Eliškou).

Když bylo Terezce 10 měsíců, rozhodla jsem se s kolegyní založit firmu, která se bude věnovat diverzitě a worklife balance politice a která bude podporovat také ženy na trhu práce. Ráda vzpomínám na „porod“ své firmy, ráda vzpomínám na to, jak jsem prožila mateřskou i rodičovskou dovolenou a jak se mi podařilo víceméně vybalancovat čas s dětmi s časem, který jsem věnovala rozjezdu firmy.

Terezka má teď 4 roky a 4 roky oslavím v létě i já – jako podnikatelka. V rámci své profese se také věnuji vzdělávání žen a mentoringu a pomáhám ženám na/po mateřské/rodičovské dovolené otevřít rázněji dveře na trh práce.

Proč rázněji? Protože ženy na trhu práce blokuje často jejich nesebevědomí a jejich osobní mentální zeď, díky které ženy nevyhledávají takové výzvy, jak by mohly a tyto ženy pak nejsou moc proaktivní. Je to škoda, protože šancí a výzev a příležitostí je kolem nás tolik – jen je třeba je využít.

Blogy, které budu pro vás s radostí psát, berte jako prostor pro zamyšlení se nad sebou, lehce edukativně i lehce zábavně. Berte moje blogy jako motivační a nakopávací texty, které vás možná mohou někde inspirovat a možná Vám dodají energii a sílu pro to, zkusit se trochu více prodat a věřit si.

Vzkaz pro vás: Berte mateřskou a rodičovskou dovolenou jako příležitost!

Držím vám palce, Kateřina Kaňoková

Více informací na www.pracepomaterske.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist