Na výlet do minulosti

POZVÁNKA do míst, kde je DÍTĚ VÍTÁNO Vydejte se spolu se svými dětmi do minulosti, na hospodářství ze starých časů. Dozvíte se, jak hospodařili naše babičky a dědečkové.

Přijměte pozvání na příjemný výlet i do naší rychle rostoucí databáze míst, kde je dobře vám i vašim dětem a kterou nám, milí čtenáři, pomáháte vytvářet.

Na Usedlosti Medník se navíc přesvědčíte, že i dnes se dá dobře hospodařit i bez toho, aniž bychom ubližovali přírodě.

Na pětihektarovém hospodářství Václava Bednáře u obce Krňany na Benešovsku si můžete prohlédnout náčiní našich předků pro práci na poli i v truhlářské dílně.

V hledání míst, kde je dítě vítáno, s námi spolupracuje i rádio! Přidejte se taky!

Na biofarmě pana Bednáře se také spolu se svými dětmi můžete poznávat přírodu, naučit se něco o kravičkách a kozách, nebo v lese sledovat, jak se v dávných dobách bez pomocí moderní techniky těžilo dřevo.

Kde se bere mléko?

Na Usedlosti Medník nabízejí i spoustu zajímavých programů. Účastníci mohou nejen naslouchat, ale také přiložit ruku k dílu. „Programy, které zde pořádáme, jsou určené především dětem,“ vysvětluje Václav Bednář a dodává: „Děvčata a chlapci dnes často nemají tušení, kde se bere mléko nebo jaký užitek vůbec obstarávání hospodářství člověku přináší. To se zábavnou formou pokoušíme změnit.“

Den hospodářem

Možností, jak se o přírodě dozvědět víc a zároveň ji lépe pochopit, mají děti na biofarmě hned několik. V rámci programu Malí hospodáři se například dozvědí, jak se starat o hospodářská zvířata a jaký konkrétní užitek nám krávy či kozy mohou přinést.

Hrátky s koněm

Oblíbené jsou mezi dětmi tzv. zážitkové programy, během kterých například pomáhají při sušení sena (akce Senoseč) nebo se na den stávají samotnými hospodáři v rámci programu Na den hospodářem. Celý den mohou také děti strávit s klisničkou Lily, v rámci programu Hrátky s koněm. Starají se o ni a také si osvojí základy ježdění. „Cílem všech těchto akcí je mimo jiné nové generaci ukázat, že zemědělství není pouze o produkci potravin, ale že je v tom něco navíc, a to je vztahu člověka k přírodě,“ upřesňuje Václav Bednář.

Zásadami ekologického hospodářství se na Usedlosti Medník řídí již od roku 1999. V rámci produkce bio potravin zde nabízí kravské a kozí mléko, sezóně pak hovězí maso nebo jablka a hrušky, ze kterých také připravují výborné mošty.

Usedlost Medník se nachází nedaleko Prahy a je z hlavního města velmi dobře dostupná i prostřednictvím MHD. Bližší informace, jak se na biofarmu dostat, najdete na stránkách www.usedlost.cz. Pokud vyznáváte bio i v kuchyni, zkuste rovněž navštívit stránky www.jimebio.cz, kde právě probíhá soutěž o nejchutnější bio recept. Ve hře jsou lákavé hodnotné ceny.

10.11.2009 5:59 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist