Nejoblíbenější dětskou pohádkou je Sněhurka a sedm trpaslíků

Ano, právě Sněhurka zvítězila v nedávném internetovém průzkumu, jehož cílem bylo zjistit, kterou pohádku a pohádkovou postavičku mají rodiče a jejich děti nejraději.

Vítězná Sněhurka a sedm trpaslíků získala celkem 26,42 %. Zajímavostí je, že tento příběh je vůbec první celovečerní animovanou pohádkou, která byla kdy natočena. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney svého prvního Oskara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vždy vyznačovala osobitým kouzlem a špičkovou animací.

Stříbrná Popelka

Jako druhý skončil příběh o Popelce (26,14%) a hned za ním pohádka o Lvím králi (21,31%). Další z Disneyho pohádek je o malém Bambi (14.10%), která se umístila na čtvrté příčce a na místě pátém skončil trochu strašidelný příběh Kráska a zvíře (11,88%).
Je dobře, že všechny jmenované příběhy mají svou knižní podobu, neboť kniha rozvíjí dětskou fantazii a představivost.

Disneyho postavička

Na děti se anketa zaměřila s otázkou, jaká je jejich nejoblíbenější postavička. Zvítězil myšák Mickey (25,52 %). Tato nejznámější kreslená postavička baví děti a dospělé už dlouhých 81 let!
Své narozeniny slaví přesně 18. listopadu. V tento den v roce 1928 spatřil Mickey světlo světa. A první slovní výrok myšáka Mickeyho? „Hot dogs!“. Mickey promluvil v prvním mluveném animovaném filmu ústy svého tvůrce W. Disneyho přesně o rok později, než byl stvořen. Tedy v roce 1929.
Mickey byl sice vítězem mezi nejoblíbenějšími dětskými postavičkami, ale hned v závěsu za ním se drží Sněhurka (24,40%).

Veterán Kačer

Třetí příčku obsadil Kačer Donald, o poznání mladší kolega myšáka Mickeyho. Kačer Donald se na stříbrném plátně objevil před neuvěřitelnými 75 lety, tedy přesně v roce 1934. Jeho narozeniny jsou oficiálně stanoveny na 9. června a tradičně je po celém světě symbolicky slaví desetitisíce dětí a rodičů.
Postavu Donalda prý napadlo vytvořit Walta Disneye, když slyšel „kachní“ hlas herce Clarence Nashe, který ho poté daboval až do roku 1985. Hvězdnou kariéru by Kačeru Donaldovi mohl závidět lecjaký herec či herečka, hrál totiž ve 128 snímcích.
Na 4. místě v dětském dotazování na nejoblíbenější postavičku umístil trpaslík Šmudla (15,67%) a poslední místo zbylo na akčního Spidermana (10,84%).

 

30.11.2009 2:23 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist