Jak s dětmi „přežít“ čekání na Ježíška

Všichni si na to vzpomínáme. Každý den v roce nám jako dětem utekl neskutečně rychle, ale ten Štědrý se zdál nekonečně dlouhý… Při čekání na Ježíška jsme byli tak natěšení a tak nervózní. A vaše děti to mají úplně stejně. Jak je zabavit, aby to čekání bylo snesitelnější?

cekani-na-jeziska-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Zapojte je do výběru stromečku

Kromě rozbalování dárků se každé malé dítě těší na to, až se bude zdobit stromeček. Vyšlete partnera s dětmi nějaký krásný vybrat a v klidu se věnujte zabalování posledních dárků a přípravě štědrovečerní pohody. Poté děti zapojte i do zdobení stromečku a udělejte z toho rodinný program, ze kterého se může stát pěkná každoroční tradice.

Nechte je vyrábět vánoční ozdoby

Děti milují pocit, že jsou důležité. Potěšte je pohledem na stromeček vyšperkovaný ozdobami, které vlastnoručně vyrobily. Dejte jim volnou ruku a zároveň se zbavte zbylého sušeného ovoce z pečení, starých nepotřebných látek, knoflíčků, ozdůbek a v neposlední řadě otázek, které by mohly přispět k odhalení toho, jak to s tím Ježíškem vlastně je.

Žádný sníh? Běžte na procházku

Pomalu už zapomínáme na to, jak vypadají skutečné bílé Vánoce, kdy jsme si v dětství krátili čas do Štědrého večera sáňkováním a koulovanou s kamarády. Dnešní děti to už téměř neznají, ale co je vzít na procházku lesem a nakrmit lesní zvířátka? Děti se trochu unaví a užijí si čerstvý vzduch. Skvělý nápad je ozdobit pro zvířátka stromeček přímo v lese, kde jako ozdobičky poslouží ovoce, zelenina a suché pečivo.

Společné vaření

Kouzlo Vánoc spočívá také v tom, že je celá rodina pohromadě a každý přiloží ruku k dílu. Proč by tedy děti měly být výjimkou? Ty menší se dokonce s radostí zapojí do přípravy štědrovečerních pochoutek. Obalování řízků, přípravu bramborového salátu nebo zdobení podnosů cukrovím zvládne každý a vy máte čas na to, abyste vše doladili a třeba potají nanosili dárky pod stromeček.

Čtěte také:

Zpívejte koledy

Ať už při společném vaření nebo při zdobení stromečku, zpívání vánočních koled vám pomůže nejen navodit tu pravou vánoční atmosféru, ale také rozehnat to napětí a nervozitu a zaměstnat dětské hlavičky něčím jiným.

Zazpívat si můžete některou z koled ve videu:

Pohádkový maraton

Pamatujete si na Štědrý den, když jste byli ještě malí? Dokázali jste prosedět před televizí celé hodiny a hltat jednu pohádku za druhou. Jsou věci, které se nikdy nezmění a neomrzí. Také letos je v nabídce velké množství pohádek, kterými lze vyplnit chvíle napětí a čekání na Ježíška. Udělejte si čaj, zachumlejte se s dětmi do deky a užijte si společně kouzelný pohádkový Štědrý den.

Krásné Vánoce!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist