Neřeším, zda budu mít postižené dítě

VÁŠ PŘÍBĚH Jsem věřící a na potrat bych nikdy nešla. Bohužel tuhle skutečnost moji lékaři odmítají akceptovat a díky tomu, že nechci v těhotenství absolvovat genetické testy, dělají mi ze života peklo.
Začalo to, když mi doktorka jaksi automaticky sepsala žádanku na krev na triple test. Řekla jsem jí, že tam jít nechci. Pro mě není důležité, zda moje dítě bude postižené, nechám si ho i tak, tak proč absolvovat tyhle testy?

Každý týden přinášíme osudy našich čtenářek, které napsal sám život. Potřebujete se podělit o své zážitky, trápení, radosti? Napište nám svůj příběh nebo si o tomto citlivém tématu povídejte s ostatními na diskusi.

Sesypaly se na mě obě. Doktorka i sestřička, a jestli si prý uvědomuji, co je to péče o postižené dítě a jestli jsem si tak jistá, že bych ho pak nedala do ústavu a spoustu dalších otázek. Vlastně urážek.

Vím, že se o své dítě postarám, ať je jakékoliv, pracuju v ústavu s mentálně postiženými lidmi a znám jejich život. Pro někoho je možná málo bohatý, ale já na nich denně vidím, že dokážou být moc šťastní.

Lékař mi vynadal

Nakonec jsem musela podepsat, že test nechci a že jsem informována o všech rizikách. Na ultrazvuku ve 20. týdnu se situace opakovala s jiným lékařem, který mi vynadal, jestli jsem se nezbláznila, že nemám výsledky triple testu, a že by mě bez toho raději ani nevyšetřil.

Šikana pokračuje

Šikana zdravotníků pokračuje. Jsem ve 23. týdnu a moje lékařka dokonce volala manželovi, jestli o tom ví, že jsem odmítla genetické testy a přemlouvala ho, ať mi domluví. Manžel je na mé straně, ale já přemýšlím, jestli změnit lékařku, případně i porodnici, protože tam jsem se setkala se stejným přístupem. Skoro mi přijde, že mi to postižené dítě přejí.

A proč to všechno píšu? Abych podpořila maminky, které si myslí, že genetické testy jsou založené jen na pravděpodobnosti a těhotnou akorát stresují. A také by mě zajímalo, jaké máte zkušenosti s doktory vy? Nevíte o nějakém profesionálovi, který by ctil přání pacienta?

Vy byste si postižené dítě nenechaly?

Iveta

 

27.7.2010 6:57 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist