Netápejte v dětské kosmetice: 3 tipy, jak si usnadnit její výběr

Dětská pokožka je až pětkrát jemnější než dospělá pokožka. To znamená, že vše co na ni naneseme se téměř okamžitě a prakticky beze zbytku vstřebává a přechází do krevního oběhu dítěte. Proto bychom při výběru dětské kosmetiky měli být velmi opatrní v tom co se v jejím složení nachází. Jak se v záplavě kosmetiky vyznat?

Dětská pokožka se vyvíjí až do tří let věku, do té doby nedokáže tělu zajistit plnou ochranu, proto bychom měli volit k péči o dětskou pokožku jen přípravky určené speciálně pro ni. Tady jsou tři kroky, kterými se při jejím výběru řídit.

1. Co používají v porodnici a maminky ve vašem okolí?

Jedním z ukazatelů, že je kosmetika nezávadná může být to, že ji najdete na poličkách u svých kamarádek. Zeptejte se jich jakou s ní mají zkušenost. Orientovat se můžete i podle toho, jakou kosmetiku používají zdravotní sestry v porodnici. To by mělo být zárukou, že kosmetiku miminka dobře snáší a měla by být vhodná i pro vaše čerstvě narozené miminko.

2. Pečlivé studium etiket

Všechny přípravky dětské kosmetiky na našem trhu musí splňovat přísné normy. Jsou tedy pro váš poklad bezpečné. Přesto si však u nových výrobků pečlivě prostudujte etikety se složením. Když kupujete novou značku, prostudujte pečlivě jeho etiketu a složení na obale, pokud si nejste něčím jisti, zkuste si o té látce zjistit více z důvěryhodných zdrojů. Látky používané na výrobu dětské kosmetiky musí být sice bezpečné, ale mohlo by se stát, že některé složky by na citlivé dětské pokožce mohly vyvolat alergickou reakci. Kontrolujte proto etikety i na případný obsah alergenů. Některé dětské pokožce nemusí „vonět“ třeba heřmánek, jiné zase extrakt z růžových kvítku. I v sortimentu dětská kosmetika“ existují pořád velké rozdíly. Jen některé z nich respektují specifika jemné a citlivé dětské kůže.

Dětská kosmetika by v žádném případě neměla obsahovat:

  • Parabeny
  • Parafínové oleje na bázi ropy
  • Alkohol, který dětskou pokožku vysušuje

Nikdy nepoužívejte kosmetické přípravky pro dospělé!!!

3. Test snášenlivosti

Než nějakým přípravkem namažete celé dětské tělíčko, proveďte raději jednoduchý test snášenlivosti. Na předem určenou oblast dětské pokožky (ideální je předloktí miminka) naneste kapku dané kosmetiky, počkejte několik hodin a sledujte, za se na ní neprojeví alergické projevy jako je zarudnutí či vyrážka. Pokud k tomu dojde, pak není tento druh dětské kosmetiky vhodný pro vaše miminko.

Máme pro Vás tip: Vyzkoušejte dětskou kosmetiku HiPP Babysanft. Více se o ní můžete dozvědět ZDE.

  • Vhodná od narození
  • pH k pokožce neutrální
  • BEZ zbytečné chemie

3.7.2019 3:15 | autor: Redakce babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist