Piráti nemají na stýskání čas!

Nenechte se zmást lebkami a zkříženými hnáty, ani všudypřítomnými piráty – pension Hubertus je stále klidným místem uprostřed Českosaského Švýcarska. Tento týden tu ale prvním turnusem odstartovaly jazykové tábory Wattsenglish. Děti si v Doubici budou užívat zábavu i angličtinu v týdenních cyklech až do konce srpna.

Tábory Wattsenglish jsou výjimečné nejen nadprůměrným počtem vedoucích, kteří se dětem věnují, ale zejména tím, že se jich účastní také školení lektoři angličtiny, rodilí mluvčí. Děti tak stráví aktivní týden v dvojjazyčném prostředí a zjistí, že angličtina, kterou se učí ve škole či školce, opravdu „funguje“. Pozadu ale nezůstávají ani ti, kteří se tu s angličtinou setkávají poprvé v životě. Je až s podivem, jak úžasně rychle dokážou porozumět a začít v tomto jazyce sami komunikovat.

„Angličtina s Melindou mě moc baví. Něco jsem jí dneska anglicky řekla a ona mi rozuměla. Měla jsem velikou radost! Navíc dnes máme pirátský den a máme dokonce pirátské přezdívky, já jsem Johny,“ nadšeně vypráví desetiletá Nikola Režňáková z Velké Bystřice.

Všichni piráti, které tu dneska potkáváme, jsou odvážní a silní. A to i přesto, že některým z nich je teprve pět let. V zápalu her, vyrábění a příprav táboráku si totiž ani nevzpomenou, že by jim máma s tátou chyběli. „Nejtěžší bývá pro děti vždycky první noc v cizím prostředí bez rodičů. V neděli šli ale všichni docela pozdě spát, plní nových dojmů a zážitků, a tak vůbec neměli čas si stýskat. Program tu mají opravdu pestrý, stále něco vyrábějí, užívají si bojovky v lese a hlavně se vždycky těší na anglické hry s Melindou. Je úžasné vidět, jak je angličtina baví a jak bezprostředně reagují,“ vysvětluje jedna z vedoucích, Gisela Šafářová, a stahuje si nezbytný pirátský šátek víc do čela.

Okolo běží další pirát, tak nějak známý obličej. „Nebyl jsi tady už vloni?“ ptáme se. „Byl, líbí se mi tu. Najdu si tady vždycky nové kamarády a naučím se anglicky. Melinda je vážně zábavná!“ volá bojovník a pokračuje v běhu. Zastaví ho ale náš fotograf a tak se dozvídáme i jeho civilní jméno – Matyáš Čížek.

Den pomalu končí a přípravy táboráku vrcholí. Kdo ví, co se piráti chystají opékat. Raději se dáme na ústup…

Kontakt pro bližší informace:

Lenka Vrátná

Communication Manager

GSM:+420 775 315663

E-mail:press@ceet.eu

Skype: lenka.vratna

Více informací na www.wattsenglish.cz.

Zdroj: tisková zpráva

(Doubice, 15. července 2009)

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist