První celý den bez Barunky

Věděla jsem, že to jednou musí přijít… a je to tady! Chystám se na jeden den do Prahy kvůli kontrolám u svých doktorů, a tudíž budu poprvé celý den bez fyzického kontaktu s Barunkou. Jak jsem psala minule, poporodní péče je tu skvělá, ale přece jen bych alespoň kontroly na konci šestinedělí chtěla absolvovat v češtině a u „svých” doktorů!

img_20180126_131642-1100x618.jpg Zdroj: archiv blogerky

Týden v předstihu jsem si zavolala k praktické doktorce s žádostí o kompletní krevní obraz. Doktorka s tím neměla žádný problém, mám si pouze vyzvednout podklady, jít s nimi do laboratoře a výsledky budou do 3 dnů. Taktéž jsem zavolala své ženské doktorce a domluvila si termín kontroly po šestinedělí na ten samý den o dvě hodiny později.

Na současném oddělení neonatologie mi již dovolily gel na nehtech, takže jsem se rovnou objednala i na doplnění gelu a následně i na barvu. Když už do Prahy pojedu, tak ať je to se vším všudy!

Sport povolen

V neděli ráno jsem odkojila, pomazlila se s Barunkou a vyrazili jsme s manželovými rodiči, kteří u nás byli na víkend na návštěvě, do Pardubic autem. Zde jsem následně přestoupila na vlak a pokračovala do Prahy. Druhý den ráno jsem absolvovala kontrolu u praktické doktorky a následně i u mé doktorky. Vše je v naprostém pořádku a jizva se hojí skvěle!

Na můj dotaz ohledně sportu a obzvláště běhání pro mě paní doktorka měla dobré zprávy. Ačkoliv jsem prodělala rupturu dělohy a operaci málem nepřežila, není nyní důvod, proč bych měla začátek běhání odkládat na dobu 6 měsíců po porodu, jak mi dříve bylo řečeno, ale bude postačující nechat tělo „odpočinout“ pouze 3 měsíce, jak paní doktorka trefně poznamenala: Péče o dvě děti bývá mnohdy mnohem náročnější než šestikilometrový běh. A já s ní naprosto souhlasím!

Navíc, cítím, že běhání potřebuji k vyčištění hlavy. Co si budeme povídat, současná situace není lehká a za poslední dva měsíce neznám téměř nic jiného než cestu do nemocnice, školky a domů…

Po doktorech následovala příjemnější část dne, návštěva manikérky a kadeřnice. Musím uznat, že to bylo super! Připadala jsem si jako znovuzrozená. Poté jsme si zašly na kafíčko s mou sestřičkou a nejlepší kamarádkou a to mi vlilo do žil spoustu pozitivní energie, kterou už jsem potřebovala a moc jim oběma za to DĚKUJI!!! Krásný konec mé cesty do Prahy a teď už se zase těším zpět do Vídně na kluky i na Barunku.

Barunka je na tom stále výborně! Tento týden vážila již 1.589 gramů a měřila 40 centimetrů. 🙂 Sestřičky už ji postupně sundávají „brýle“, aby zkoušela dýchat sama, tak uvidíme, jak jí to půjde!

Mějte se hezky.

Lucka, Filípek a Barborka

30.1.2018 3:13

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist