Jak rozpoznat solidního poskytovatele finančních produktů

Rozeznat solidního poskytovatele úvěrů a půjček pomohou zejména dvě základní kritéria. Jedním z nich je to, že nejsou vyžadovány žádné poplatky předem.

jak-rozpoznat-solidniho-poskytovatele-financnich-produktu-1100x618.jpg Zdroj: Lundea

I přesto, že je dnes velice jednoduché získat mnoho informací o poskytovaných hypotékách a úvěrech, často se stává, že lidé uvěří nesolidnímu poskytovateli. Tento chybný krok se neodhalí většinou hned, ale až s postupem času, kdy začnou problémy v podobě nemožnosti svým závazkům dostát.

  • Až teprve po podrobnějším přezkoumání úvěrové smlouvy jsou odhaleny některé na první pohled skryté podmínky, jež dovedou dlužníka přivést až do bezvýchodné situace.
  • Důsledkem může být i exekuční příkaz na nemovitost.

U klasických hypoték od bankovních institucí se to příliš často nestává. S výběrem vhodného produktu vám může pomoci hypoteční kalkulačka, díky které se dozvíte podrobnosti ohledně všech budoucích splátek.

Pozor na vyžadování poplatků předem

Nesolidní poskytovatelé se vyskytují většinou v nebankovním sektoru, kde jsou nabízené produkty typu půjčky pro dlužníky s exekucí nebo půjčka bez příjmu. Jistotu správného výběru vám zaručí seznam ČNB, kde jsou vedeni všichni nebankovní poskytovatelé, kteří mají ke své činnosti licenci. Nebankovní online půjčka se dá tedy najít rychle a také bez většího rizika.

  • Dalším ukazatelem je placení poplatků předem.
  • Žádný poskytovatel těchto finančních produktů nesmí vyžadovat placení poplatků ještě před uzavřením smlouvy.

Výjimkou může být takzvaná rychlá půjčka či podobný produkt, který je založen na rychlém vyřízení. Jedná se ale pouze o ověřovací poplatek pro zjištění existence vašeho bankovního účtu. Většinou tito poskytovatelé požadují symbolickou částku v podobě jedné koruny. U rychlých půjček, kterým se také často říká půjčka do výplaty je výhodou, že nemusíte v podstatě ničím ručit.

  • Jedná se ale pouze o menší finanční částky, které mají vyřešit okamžitou potřebu financí na živobytí nebo zaplacení nájmu.
  • Složitější životní situace tyto produkty nevyřeší.
14.6.2021 10:28 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist