Šampon Hyposensitive pro citlivou a ekzematickou pokožku

Účinky: šetrně očišťuje pokožku hlavy, hydratuje, zklidňuje, předchází podráždění, posiluje ochrannou kožní bariéru a obnovuje její funkci Pro koho a kdy: vhodný pro ženy i muže, kteří pociťují symptomy suché a citlivé pokožky jako je pnutí, svědění či pálení ideální také pro pokožku hlavy ekzematiků

Šetrnost k vlasové pokožce i k přírodě!

Složení: velmi šetrné a nedráždivé mycí substance v podobě glukózových tenzidů nezatěžují kožní bariéru, pocházejí z rostlinných obnovitelných zdrojů a jsou v přírodě dokonale rozložitelné všechny složky v šamponu jsou kůží velmi dobře snášeny bisabolol (extrakt z heřmánku) a výtažky ze šalvěje vlasovou pokožku zklidňují a předchází podráždění šampon je bez parfemace, konzervantů a barviv

Aplikace: naneseme na mokré vlasy, jemně vmasírujeme a nakonec důkladně smyjeme chcete-li ještě důkladněji posílit vlasovou pokožku, můžete na závěr použít bezoplachové vlasové tonikum Alpecin Special, které obsahuje extrakt z chmele, aktivní vitaminy A a E a esenciální mastné kyseliny

Doporučená cena: 198 Kč

Množství: 250 ml

Značka: Alpecin, řada Medicinal

K dostání: v lékárnách

Šetrné versus nešetrné mytí

Kosmetika, kterou používáte, nemusí být nutně organická, je ovšem třeba naučit se číst mezi řádky složení výrobku a najít si co nejšetrnější společníky krásy jak pro vaši pokožku, tak pro přírodu kolem nás.

Tenzidy, neboli to, co očisťuje

Tenzidy neboli surfaktanty jsou povrchově aktivní látky, které slouží jako mycí složky. Hlavním úkolem tenzidů je díky jejich vlastnostem rozpouštění a odstraňování nečistot, proto je najdeme v čisticích a pracích přípravcích nebo v kosmetice. Tenzidy se dělí na anionické, kationické, amfoterní a neionické, přičemž nejvíce dráždivé, někdy i nebezpečné jsou tenzidy anionické mezi něž patří například i mýdlo či známý „průmyslový čistič“ lauryl síran sodný (SLS).

Všeobecně platí, že tenzidy neionické jsou k pokožce mnohem šetrnější, vyrábějí se z obnovitelných rostlinných zdrojů, jako například z rostlinných tuků a škrobů (kukuřičný, pšeničný, bramborový) a jsou dokonale a rychle biologicky rozložitelné. Mezi neionické surfaktanty patří i glukózové tenzidy, které jsou součástí mycí substance šamponu Alpecin Hyposensitive. Neionické tenzidy jsou díky svým dobrým vlastnostem a šetrnosti k přírodě i k lidské kůži perspektivou pro kosmetický průmysl.

Proč bez barviv, konzervantů a parfemace?

Pro vlastní zdraví bychom měli preferovat výrobky bez konzervantů, parfemace a barviv. Barviva jsou v kosmetických produktech často naprosto nadbytečnou složkou, která má pouze zvýšit přitažlivost kosmetického výrobku.

Velmi kontroverzní složkou jsou pak konzervanty nejčastěji v podobě parabenů. Určitě je zdravotně horší nekonzervovat vůbec, než konzervovat pomocí parabenů, ale existuje zlatá střední cesta v podobě neagresivních složek, které dokážou přípravek také zakonzervovat. Hlavní nevýhodou parabenů jsou alergické reakce, například v Německu jsou takto citlivá 2 % populace. V současnosti také probíhají studie na jejich rakovinotvorné účinky, ty však zatím nebyly prokázány. Výzkumy byl ověřen pouze fakt, že parabeny podporují estrogenní aktivitu v těle, čímž by mohly mít nepříznivý vliv i na rakovinné bujení.

Poslední složkou, které věnujeme pozornost, je parfemace kosmetických produktů. Jde až o 4000 rozličných ingrediencí, které je možné uvést ve složení. Mnoho z nich vykazuje příznaky toxicity a karcinogenity. Vonné složky v kosmetice mohou způsobovat alergické reakce, podráždění kůže, ztrátu pigmentu, bolesti hlavy, kašel až zvracení apod. Výzkumy dokonce zjistily, že přidané vonné látky mohou zaútočit na nervovou soustavu a způsobit deprese, hyperaktivitu a podrážděnost.

Je tedy určitě na místě vyzkoušet kosmetiku bez barviv, konzervantů a parfemace a v případě přípravků pro osobní hygienu se věnovat i prozkoumání složek, které samotnou očistu zajišťují.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist